GTRS Intelligent Guitar

Şimdi bu durumda benim kafadaki soru, "bu gitar benim Endonezya Schecter ile aynı seviyede mi acaba?" şekline dönüştü. Strat kasaların da albenisi yüksek.
Hımm....
Endonezya Schecter çalmadım hiç, ama kalite olarak daha kötü değildir. Bu esnada benim ilk çin üretimi gitarım GTRS 😀 w900 un işçilik ve malzeme olarak gayet güzel duruyor. Şimdilik herhangi bir şikayetim yok. Senkop yurtdışından çok daha ucuza satıyor bu gitarları.
Strat kasa da güzel olabilir ama ben Headless ı çok sevdim. Bence git bir dene her iki kasayı da.
Türkiye'de olsam gitarı blackfriday66 e bırakırdım birkaç günlüğüne test edip video çeksin diye. O da Mooerci olarak beğenir diye düşünüyorum her ne kadar V kasa olmasa da 😎

Endonezya Schecter çalmadım hiç, ama kalite olarak daha kötü değildir. Bu esnada benim ilk çin üretimi gitarım GTRS 😀 w900 un işçilik ve malzeme olarak gayet güzel duruyor. Şimdilik herhangi bir şikayetim yok. Senkop yurtdışından çok daha ucuza satıyor bu gitarları.
Strat kasa da güzel olabilir ama ben Headless ı çok sevdim. Bence git bir dene her iki kasayı da.
Türkiye'de olsam gitarı blackfriday66 e bırakırdım birkaç günlüğüne test edip video çeksin diye. O da Mooerci olarak beğenir diye düşünüyorum her ne kadar V kasa olmasa da 😎
Headless benden geçeli çok oldu 🤣 RG'leri bile köşeli kontürleri var diye elden çıkaralı 10 seneyi geçmiştir.
Gitarlar muhtemelen fason üretim, iyi kalite kontrol ile iyi iş çıkmış olabilir. Harley Benton fusion kıvamındalar diye tahmin ediyorum.
Schecter'i aldım alalı asıl gitarım olan Vigier resmen evde yatıyor. Ederine gideceğini bilsem direk satacağım.
Fakat şimdi keşke Schecter alırken bunları da deneseymişim diye hayıflandım. Gerçi Schecter gerçekten üst düzey gitar ve her yola geliyor.
Vigier'e yol vermek lazım:)
Bakalım.

O kadar övüldü ki uzun süredir takip etmeme rağmen bulamadığım cesareti yeni bulmuş oldum. Kararı daha erken versem biraz daha karlı olabilirdim gerçi :) Umarım üzmez. Bu arada tel değişimi kısmı nasıl w900 için, kolay mıdır?

Bugün Strat kasaları şöyle bir alıp baktım. Fiyatı için gayet iyi gitarlar. Ancak bir Schecter Nick Johnston da değiller.
Bir de, içinde prosesör de olunca gitar iyice ağır olmuş sanki.

Bu arada ek güncelleme yapayım. Dün geldi w900. Öncelikle gitarın kendisi baya güzel. Rahat, hafif ve finishi harika (mavi renkli olan). Prosessor de, tone capture tonlarını da indirebildigimiz için, gayet yeterli diye düşünüyorum.

Ben tonlarını ve özelliklerini çok beğendim. Looper ve drum machine'i kullanarak ufak bir amatör kayıt denemesi yaptım, ekte. İlk kaydın üstüne ikinci gitarı bindirdim, aplikasyondaki looper ile . Kaydı cep telefonu ile yaptım kalite biraz vasat olsa da gitarın dahili processor tonlarını duymak açısından işe yarayabilir, gitarı merak edenler için.

Dosyalar

• Jun 27, 19.43​.mp3
    1.8 MB
w800 ü bu hafta sipariş edeceğim. Dahili prosesöründen çok kendi tonunu merak ediyorum. Mooer ge300 üm var. Dahili prosesösürünü de riff yazarken vs kullanırım. Şişman adamım eğil, kalk masada oturarak çal yoruyor çoğu zaman :D
İncelemelerde direkt manyetik tonunun da çok iyi olduğunu söylüyorlar ancak size de bir danışamak isterim.

w800 ü bu hafta sipariş edeceğim. Dahili prosesöründen çok kendi tonunu merak ediyorum. Mooer ge300 üm var. Dahili prosesösürünü de riff yazarken vs kullanırım. Şişman adamım eğil, kalk masada oturarak çal yoruyor çoğu zaman :D
İncelemelerde direkt manyetik tonunun da çok iyi olduğunu söylüyorlar ancak size de bir danışamak isterim.
Az farkla w900ü alırdım ben olsam üst model neticede , taksitli aldı arkadaş çok bir şey farketmemişti o yüzden.

Ben de çok merak sardım bir ara niyetlendim de ama moeer ge 200 ve her kafadan gitarlar var zaten boşa masraf olur diye vazgeçtim. Bide hanım evi müzik markete çevirdin Zuhal müzikte sen kadar şey yok diyor biyerlerden sürekli Jack, pena filan çıkınca ufak çaplı savaş çıkıyor evde

Ben de çok merak sardım bir ara niyetlendim de ama moeer ge 200 ve her kafadan gitarlar var zaten boşa masraf olur diye vazgeçtim. Bide hanım evi müzik markete çevirdin Zuhal müzikte sen kadar şey yok diyor biyerlerden sürekli Jack, pena filan çıkınca ufak çaplı savaş çıkıyor evde
Yenge bu gitarı beğenecektir (headless modeli). Çok daha az yer kapladığı için büyük avantaj. Soft case ile birlikte V kasa gitar caselerinden en az 3 kat daha az yer kaplıyor. Kalite olarak da gayet iyi. Ibanezlere de yol vereceğim yakında. Tatile GTRS w900 gitarımı da getirdim. Kulaklık veya herhangi bir hoparlöre/müzik setinin aux girişine kablosuz alıcısı ile bağlayıp gümbür gümbür çal 🤟

YouTubeda testi var bir sürü. Bakabilirsiniz. Ben şahsen memnunum. Başarılı buluyorum.
Yorumunuz için teşekkürler hocam, youtube üzerinden bakıyorum da direkt forumdaki arkadasları da önemsediğim için sormuştum :)

bu iki seri arasındaki farkı biliyor musunuz acaba ? galiba daha üst düzey donanımlar mevcut çelik perde daha iyi manyetik falan. farka değer mi acaba onu merak ettim. Bir de 20 bin liraya bunlardan daha iyi seçenek var mıdır acaba sizin düşünceniz nedir ?

Yorumunuz için teşekkürler hocam, youtube üzerinden bakıyorum da direkt forumdaki arkadasları da önemsediğim için sormuştum :)

bu iki seri arasındaki farkı biliyor musunuz acaba ? galiba daha üst düzey donanımlar mevcut çelik perde daha iyi manyetik falan. farka değer mi acaba onu merak ettim. Bir de 20 bin liraya bunlardan daha iyi seçenek var mıdır acaba sizin düşünceniz nedir ?

Araştırdığım kadarıyla P serisi Premium olarak geçiyor. S serisine göre donanımları daha iyi. S900 modeli, S800'ün biraz parlatılmış hali dış görünüş olarak. Ama P800 daha iyi diye biliyorum.

20000 - 25000 TL'e sıfır gitarlar arasında en iyi seçenek bunları görüyorum ben de. Bir de plug-n-play diyebileceğimiz gitarlar. Telefon ya da tabletine bağla, kulaklığını tak, bitti gitti. Hatta W900'lerde dahili alıcı da mevcut, kablosuz bir şekilde takılabiliyorsunuz ve çok daha minimalist bir gitar.

W900 zaten en uygun headless gitarlardan birisi. Çok da güzel, aldığımdan beri daha diğer gitarlarima ellemedim, hatta kendi prosessoru dışında başka bir şey de kullanmadım. Eger içinde efekt ünitesi olan bir gitar zarureti yoksa daha iyi strat bulunabileceği düşüncesindeyim (schecter vs.).

Geri