Popçuyuz ama özümüzde ROCKçıyız ne de olsa :D :D :D yansınnnnnnn !!!

Pop yapmak benim için utanılacak bir şey değil işte bunu anlatamıyorum :) Ben baya son derece severek yapıyorum neyin vicdanı yahu ? Suç işlemiş gibi 🤣🤣🤣 Yarın birgün 6 ay durmadan rock içinde boğulayım, bu sefer de pop soundu tırmalamaya başlarım ben ayır etmiyorum bunları, severek ve iştahla yapıyorum...

Manevi destek peşindeyim evet bunu açık açık söylüyorum zaten. Herkes de cesaret edemez bunu açık açık söylemeye. Bunun vicdanla alakası yok yine :) Kendimce çok severek yaptığım bir şeyde benimle aynı duyguları yaşayabilecek birileri ile sevincimi paylaşmak istiyorum. Sevmeyen de sevmesin. Dalga geçmeye kalkmasın yeter... Saldırgan bir üslup takınmasın yeter...

Başkasına sinirlenip sana bir kabalığım olduysa kusura bakma, bu sidik yarışını falan sana söylemedim umarım öyle algılanmamıştır.

Müzik Otoriteniz önünde saygıyla eğiliyorum. Tüm müzik anlayışımı sorgulayacağım. Teşekkür ederim müziğimin puanını bana bağışladığınız için 🙏🏻

Pop yapmak benim için utanılacak bir şey değil işte bunu anlatamıyorum :) Ben baya son derece severek yapıyorum neyin vicdanı yahu ? Suç işlemiş gibi 🤣🤣🤣 Yarın birgün 6 ay durmadan rock içinde boğulayım, bu sefer de pop soundu tırmalamaya başlarım ben ayır etmiyorum bunları, severek ve iştahla yapıyorum...

Manevi destek peşindeyim evet bunu açık açık söylüyorum zaten. Herkes de cesaret edemez bunu açık açık söylemeye. Bunun vicdanla alakası yok yine :) Kendimce çok severek yaptığım bir şeyde benimle aynı duyguları yaşayabilecek birileri ile sevincimi paylaşmak istiyorum. Sevmeyen de sevmesin. Dalga geçmeye kalkmasın yeter... Saldırgan bir üslup takınmasın yeter...

Başkasına sinirlenip sana bir kabalığım olduysa kusura bakma, bu sidik yarışını falan sana söylemedim umarım öyle algılanmamıştır.
Mesele burada pop değil ki. Herkes müzik faşizanı rock çalmayanı hain ilan ediyorlar falan mı zannediyorsunuz? Ürettiğiniz eserin diğer pop şarkılardan pek bir farkı yok ve popüler kültürün ürünlerinden biri olduğu için dinleyenlere hiçbir anlam ifade etmiyor.5 dakika sonra şarkının ne olduğunu bile unutuyorlar. Kısacası bunu söylemek, burada tartışmak hoş değil ancak sırf eleştirdiği için insanlara" müzik faşizanı, git kendin daha iyisini yap, icraat olmayınca çeneye vururmuş"denmesinden ötürü şarkınızın kalitesiz olduğunu söylemekten çekinmeyeceğim."Normalde iyi birşey söylemeyeceksen hiçbir söyleme." durumunu benimsiyorum. Ancak siz tam ortadoğu üslubu eleştiren herkese "daha eyisini yap görelim yeğenim." havasında kalitesiz işinizi bastırmak için bu üslupta konuşuyorsunuz. Yine de şu saatte makale yetiştirmeye çalışırken bana yeni bir konu verdiğiniz için teşekkür ederim.

Mesele burada pop değil ki. Herkes müzik faşizanı rock çalmayanı hain ilan ediyorlar falan mı zannediyorsunuz? Ürettiğiniz eserin diğer pop şarkılardan pek bir farkı yok ve popüler kültürün ürünlerinden biri olduğu için dinleyenlere hiçbir anlam ifade etmiyor.5 dakika sonra şarkının ne olduğunu bile unutuyorlar. Kısacası bunu söylemek, burada tartışmak hoş değil ancak sırf eleştirdiği için insanlara" müzik faşizanı, git kendin daha iyisini yap, icraat olmayınca çeneye vururmuş"denmesinden ötürü şarkınızın kalitesiz olduğunu söylemekten çekinmeyeceğim."Normalde iyi birşey söylemeyeceksen hiçbir söyleme." durumunu benimsiyorum. Ancak siz tam ortadoğu üslubu eleştiren herkese "daha eyisini yap görelim yeğenim." havasında kalitesiz işinizi bastırmak için bu üslupta konuşuyorsunuz. Yine de şu saatte makale yetiştirmeye çalışırken bana yeni bir konu verdiğiniz için teşekkür ederim.

Katılıyorum buraya, evet konuyu devamlı Pop , Rock'a getiriyor, tekrar söylüyorum şarkı zaten Pop janrası içinde kötü.. Can Şengün Tarkan'a çalıyor, Demir Demirkan pop şarkıları besteledi (gayet de güzel), Yavuz Çetin de pop şarkıcıların kayıtlarında gitar çaldı. Olayı saptırmaktan başka bir şey değil.

Can Tarkan'a çaldı güzledi. Demir pop şarkı besteledi güzeldi. Niye güzeldi ? İşte bize göre güzeldi. Ha o zaman doğrudur... Özür dilerim. Bizimkine de kötü dediniz o zaman mutlaka kötüdür. Öğrenmiş oldum... Umrumda değil arkadaşlar kötü müzik demeniz... Benim tüm başlıkta derdim daha ilk mesajdan, bakın daha ben kimseyle bir şey konuşmadan ALAYCI TAVIR sergileyenlerdi. Manüple etmeyin ortamı. Şimdi "eleştiri kaldıramayan adam" a çekmeye çalışmayın lütfen beni :) Durum o değil... Bana söylediğiniz bu kadar şeyi gidip kafadan alaycı takılmaya çalışanlara söyleyin bu kadar üslup ve saygı ortamı peşindeyseniz. Hakkını yiyemen SpanishCaravan ufaktan bir dokunur gibi oldu...

Yahu hangi pop, hangi rock? Gidip bildiğin fantezi/arabesk kulvarında bir parça kaydetmişsiniz ki bunda hiçbir sıkıntı yok, tamamen zevk meselesi; fakat gruptan bir zat olarak gelip parçayı burada “özümüzde rakçıyız” bilmem ne diye foruma itelemeye yeltenince tadı baştan kaçmış işte.

Eleştirene dirsek, yerene diş gösteriyorsunuz. Hatta dayanamayıp 8 yaş düsturuyla foruma üyelik tarihinizle baskın çıkmaya debeleniyor, arada “ters adamım haa” diye de aklınızca ayar veriyorsunuz ki o iş de tam öyle olmuyor paşam.

Grup içerisinde bireysel beğenileriniz isterse burzumlu venomlu koştursun, bir araya geldiğinizde ortaya şu paylaştığınız şey çıkıyorsa geçin o ”rakçı” geyiğini bir kere. Siz bu coğrafyanın dinamiklerine tam oturan aynısının laciverti bir piyasa müziği icra ediyorsunuz sadece, ve bence gayet farkındasınız. yani, öyle olduğunu umuyorum.

Toplayalım;

Daha girizgahtan böyle iddialı batırmasaydınız karşılaştığınız ilk tepki doğrudan tiye alınma hali ve negatif eleştiri yığını olmayabilirdi.

Bir de,

Görüşlerini küçümsediğiniz şu forum insancıkları arasında sadece evdeki imkanlarıyla sizi de beni de 5’e katlayacak bir dolu üye mevcut, daha fazla ego yapıp kendinizi küçük düşürmeyin derim.

Tabi, bu son bölüm de bir tercih meselesi.

Son düzenleme:
Birşeyi beğenmek için otorite veya sizin deyiminizle "benchmark" olmak gerekmiyor. Eleştiri yapanlara kimse birşey diyemez ama aşağılayanlara da hadi daha iyisini yap demek gerekir. Bu arada videosunu pqylaşan arkadaşı tanımıyorum bile, müziğü beğenmek için tanış olmak zorunda mıyız?

Birşeyi beğenmek için otorite veya sizin deyiminizle "benchmark" olmak gerekmiyor. Eleştiri yapanlara kimse birşey diyemez ama aşağılayanlara da hadi daha iyisini yap demek gerekir. Bu arada videosunu pqylaşan arkadaşı tanımıyorum bile, müziğü beğenmek için tanış olmak zorunda mıyız?
Millete ahlak dersi vermeye soyunuyorsunuz.
Forum üyelerine "dangalak" diyen adamın mesajını beğenmişsiniz.
O bir senelik üye bile değilmiş, sizin üyeliğinizin tarihi de 29 Mart 2021...
Not: Blokladım. Daha boşuna yazmayın.

Hakaret mesajını beğenmem. Gözümden kaçmıştır. Yeniden bi kontrol edeyim. 1 günlük veya 1000 günlük fark etmez. O zaman forumu yeni üyelere yasaklasınlar.

Hakaret mesajını beğenmem. Gözümden kaçmıştır. Yeniden bi kontrol edeyim. 1 günlük veya 1000 günlük fark etmez. O zaman forumu yeni üyelere yasaklasınlar.

barrios diyor ki, bu hesaplar troll geçmişte de yaşandı bu forumda 10 yıldır varım, cevabı başka nicklerle vermek isteyen kişiler veya hayali yandaş arayanlar, henüz 1 yılık bile olmadan can hıraş yazıyor o nicklerle çok belli ediyorsunuz yani, şimdi ben de bir nick alıp(ör: benimki de ''gibson'' olsun) başka pcden likelar atar, gülen yüzlü emojili beğenme mesajı atarım burası facebook veya twitter gibi boot hesaplarla karşınızdaki insanları -2 iq'lu yerine koyduğunuz mecralardan değil bu şekilde troll hesaplardan siz istediğinizi yazarsanız, biz de istediğimiz gibi yazarız, bizimki en azından aynı nickten, birşeylerin arkasına saklanmadan yapıyoruz ne yapacaksak. Reklam yapmıyorum deyip de arabesk pop şarkıyı ama özümüzde rockçıyız gibi bir başlıkla dikkat çekmek için-reklam yapmak için açmıyoruz. Yani, bu işte bir ''samimiyet'' eksikliği var yoksa istediğiniz müziği de icraa edebilirsiniz hatta reklam da yapabilirsiniz pr yapabilirsiniz bunlar utanılacak şeyler de değil emeğinize de buradaki herkes saygı duyuyor ama bunları yapıp da yooo ben reklam yapmam zaten istesem 10 tl'ye youtube'da yaptırırım elimin kiri ne ki şeklinde tavırlar, bir şey yapmıyorum bak bu da elma ama sen buna armut diyorsun gibi söylemlerlere girince işin rengi değişiyor, sonra benimle alay ediyor diye veryansın yapıyorsunuz. Bir de '' o zaman forumu yeni üyelere yasaklasınlar'' kısmı var ki evlere şenlik demagoji örneğidir, konu yeni üye olmanız değil, başlığı trollemeniz. Aynen buradaki gibi:

''Bu ne ? Dondurma, Meteor ne ? meteor ne bilmiyorsun, benimle bilmediğin şeyler hakkında konuşma.'' İşte bu tam olarak demagoji örneğidir. Aynen burada yaptığınız gibi, bu taktik konuları trollemek istiyorsanız birebirdir. İsterseniz ben de ''gibson'' ile geleyim başka pc'den gülen yüzlü kalpli emojili liklelar atayım falan ''iyi dedin hacım, sen süpersin, çok haklısın, seni sevmeyen ölsün'' falan fişman yazayım ne dersiniz? küçük oyununuza devam edelim mi?

Son düzenleme:
Capture.JPG

Forum admininden ricam, IP adreslerimizi yayınlaması.
Eğer konu başlığını açan kişiyle aynı kişi değilsem özür bekliyorum. Konu sahibini tanımadığıma yemin edebilirim, ama nasıl ispatlayacağımı bilmiyorum 🙂
Bakın asıl amacı eleştiri olanlar yapıp geçtiler. Ki eleştiri övgüden daha önemlidir. Asıl amacı aşağılamak olanlar sakız gibi yapıştılar. Yaz sıcağında ayakkabıya yapışan sakızlar gibi, çıkartamıyorum da.
* * *
Ayrıca alım satım ilanlarında birkaç tane ilanım var ve direk sarı site linkimi de paylaşmıştım.
Adım soyadım, telefon numaram, il ve ilçem bile belli. Konu sahibi 15 senelik üyeyse onun da adı sanı bellidir, bilen birileri bana da baksın, ona da, aynı kişi miyiz yoksa değil miyiz diye.
Zaten bu foruma üyelik sebebim de yanılmıyorsam alım satım ilanları ve bir ekipmanla ilgili fikir alış verişiydi.
Evet tam şimdi hatırladım, satılık bir Ibanez Hardcase ilanı için kaydolmuştum hatta o arkadaşla aynı ilçedenmişiz. (İlanda başka şehir yazıyordu eski bir ilandı, iletişime geçtikten sonra buraya taşınmış olduğunu öğrenince iyice memnun olup yüzyüze alış veriş yaptım)

Sizi kendi halinizle baş başa bırakıyorum. Ayrıca bazı şeyleri görme yeteneğinizin olduğunu pek zannetmiyorum.
Bu konuya da başkalarına laf yetiştirmek için bir daha yazacağımı zannetmiyorum.

Geri