Yeni Ibanez Headless

Öncelikle iyi günlerde kullanın hocam çok yakışıklı kerata.

Eğimli fretlerin hissiyatı nasıl? Yabancılık çektiniz mi ve/veya alışmakta güçlük çektiniz mi?

Bir de klasik gitar tutuşu? Çalımı? Konusunda ergonomi nasıldır, bacağa rahatsızlık veriyor mu?
Daha yeni yeni başladım bu gitara el atmaya. Pozisyon olarak sapı biraz daha yukarda tutunca fretler gayet rahat. Ama ilk eline alışta garip geliyor, zira benim ilk 7 telli gitar deneyimim, biraz da onun etkisi var. Ama çabucak alışılır.
Ergonomi olarak hiçbir rahatsızlık vermiyor, zira gitar gerçekten çok hafif. Kılıfıyla taşıyınca sanki boş sırt çantası taşıyor gibi hafif. Tek dezavantaj diyebileceğim nokta ki çoğu gitarda aynı durum söz konusu, o da Jack girişi konumu. Bu tarz gitarlara Jack girişi yukarıya alınırsa (Strandberg misali) ergonomi tam.mukemmel olur.
Kısa bir alışma süreci sonrası çok çok rahat bir gitar olacak diye düşünüyorum.
Altta iki gitar askısı vidası kullanmaları güzel bir olay. Üst konumdakine takınca bana daha çok uydu. Tabii tutuş şekline ve yüksekliğine göre uyuyor her pozisyonda.

Sap önden ve arkadan çok güzel görünüyor, gövde ise önden mükemmel, arkadan ise rengi biraz değişik, koyu kahverengi gibi birşey. Kendimce b.k rengi diye adlandırdım 😂🤣

IMG_20230418_192727.jpg

IMG_20230418_192738.jpg

Geri