ibanez js 2400 arıza

Selamlar. İbanez js 2400 model gitarımda 3 lü switchte arıza meydana geldi. Bir süredir idare ediyordum ama artık parçanın değişmesi gerektiğini düşünüyorum .Tamiri mümkün mü bilmiyorum.Bridge pick up aldığım zaman seste kesilme oluyor ve elimle biraz oynadığım zaman ancak ses geliyor. Bu parçayı yurtdışında bir sitede buldum. Ama türkiyeden sipariş veremiyorsunuz. Bunu tamir ettirmek istesem nerede yaptırabilirim istanbul içinde acaba ?
Gİtarım eylül 2010 üretim tarihli. Parçayı bulduğum site bunlar.
Arızalanan parça bu model ismi. 3PS1J3WTC
IBANEZ 3-way Switch - for Joe Satriani/Matt Bachand Models (3PS1J3WTC) bu sitede satışı var.

Selamlar. İbanez js 2400 model gitarımda 3 lü switchte arıza meydana geldi. Bir süredir idare ediyordum ama artık parçanın değişmesi gerektiğini düşünüyorum .Tamiri mümkün mü bilmiyorum.Bridge pick up aldığım zaman seste kesilme oluyor ve elimle biraz oynadığım zaman ancak ses geliyor. Bu parçayı yurtdışında bir sitede buldum. Ama türkiyeden sipariş veremiyorsunuz. Bunu tamir ettirmek istesem nerede yaptırabilirim istanbul içinde acaba ?
IBANEZ 3-way Switch - for Joe Satriani/Matt Bachand Models (3PS1J3WTC) bu sitede satışı var.
Switch değiştirmek kesin çözüm olur ama, TheChosenpessimist'in de dediği gibi, bu çok klasik bir oksitlenme sorununa benziyor. Phillips'in bir spreyi vardı bu iş için kullandığım, şimdi adını hatırlamıyorum. Ama sorunu çözebilir.

Merhaba,

Yağlayıcı sprey değil yağsız kontak spreyi ile temizleyip (gitarın verniğine gelmemesine dikkat ederek) sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz. Fakat bu standart bir on/on/on switch. İlla ibanez olmasına gerek yok parçanın. Değiştirtmek isterseniz herhangi bir gitar teknisyeni için azami 10 dakikalık iş. Lehimden biraz anlıyorsanız siz de kolayca yapabilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yağsız kontak spreyi ile denedim. Değişiklik olmadı. Volume ve tone potlarındaki kısıp açarken oluşan cızırtı sorunlarını kesmek için yağsız kontak sprey kullanıyordum zaten.İstanbul içi temiz çalışan gitar teknisyeni kimi önerirsiniz bu iş için ?

Elektronikten anlayan bir Luthier sorunu çözer.Toggle switch Dimarzio veya başka marka ile değişebilir.

Geri