Boss KTN Mini mi Blackstar Fly 3 mü?

Elektro gitara yeni başladım. Haliyle bende hiç bir ekipman olmadan sıfırdan diziyorum her şeyi. Sadece tanıdığım bir abim idarelik kullanmam için kenarda duran amfisini bana vermişti. Cruiser marka 15 wt'lık tahminimce çok kötü bir amfiydi ama gayet işimi görüyordu yalan yok.

Ta ki yakın zamana kadar. Amfiden çok fena bir dip gürültüsü gelmeye başladı. Önce kablodan dolayıdır diye düşündüm güzel bir Kirlin kablo aldım ama yok gitmedi yine o gürültülü dip ses maalesef. Anladım ki sıra amfi almaya geldi.

İlk etapta amfiden ziyade iRig'in android versiyonunu almayı düşündüm ama çok olumsuz yorum okudum iRig ile ilgili. İşte gecikme problemleri ses sıkıntıları ile ilgili vs. çok şikayet vardı. Bende bütçeminde kısıtlı olması sebebiyle mini amfilere yöneldim. Gözüme iki tane amfi kestirdim; Blackstar Fly 3 ve Boss KTN Mini. İkisine dair yorumlar çoğunlukla olumlu belli ki ikiside fiyat performans olarak başarılı amfiler.

Blackstar Fly 3 gerçekten fiyat olarakta çok uygun bir amfi ve ses kalitesinin iyiliğinden bahsediyor herkes. Bir çok inceleme izledim ve okudum olumsuz bir yorum neredeyse yok. Bir sevdiğim yönü ise telefonu amfiye bağlayıp kendi backing trackini amfiden verebilmen oldu. Fiyatı şuan do-re'de 850 lira.

Boss KTN Mini ise zuhalde 1315 tl. Onun yorumları ve incelemeleride gayet olumlu. Bir problem telefon bağlayamıyorsun lakin Boss'ta da hoşuma giden bir nokta brown, clean ve crunch olmak üzere kendinden 3 adet tonu var amfinin.

Boss'taki bu ton olayı çok hoşuma gitti ama sizce 500 tl daha fazla vermeye değer mi sadece bunun için? Tecrübeli dostlardan öneri ve yardım bekliyorum.

Boss Katana mini boyutuna göre tatmin edici.

Lakin madem sıfır alacaksın Blackstar id core v3 neden bakmıyorsun ?

Boss katana mini 1.300-TL
Blackstar id core v3 10w 1.400-TL Do re bu rakamın üzerinden %5 indirimde uyguluyor.

Edit : Boss Katana mini için ayrıca birde adaptör temin etmen gerekiyor. Kutudan çıkmıyor bildiğim kadarı ile adaptör.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Boss Katana mini boyutuna göre tatmin edici.

Lakin madem sıfır alacaksın Blackstar id core v3 neden bakmıyorsun ?

Boss katana mini 1.300-TL
Blackstar id core v3 10w 1.400-TL Do re bu rakamın üzerinden %5 indirimde uyguluyor.
Öncelikle önerin için teşekkürler ama şuan piyasada hiç sıfır ID Core V-3 yok maalesef. Dore'de de stok için tükendi yazıyor.

Öncelikle önerin için teşekkürler ama şuan piyasada hiç sıfır ID Core V-3 yok maalesef. Dore'de de stok için tükendi yazıyor.
Pazar günü Wah pedal için Tünel Do re deydim.
İçeride kapalı kutu en az 4 tane duruyordu. İstanbulda yaşıyorsan Ataköy Aplus AVM mağazasında da 4 tane kutulu şekilde mevcut.
İnternet bilgileri pek doğru olmayabiliyor. Bence doğrudan mağazaya git.

Katana Mini kesinlikle.

Android pek iyi bir çözüm değil ses kartı kullanımı için. Hem amfi simülasyonları iyi değil Android'deki, hem de işlemci gücü gibi şeyler nedeniyle zor olur. Ayrıca iyi bir monitör ya da poweramp+kabin olmadan iyi performans alamazsın o şekilde. En aşağı 2000-3000 gerekli yazılıma yöneleceksen ki daha bunun IR'ı, EQ ayarı, amfi simülasyonu, efekti filan var. Ciddi bir amfi simülasyonu kullanıcısı olarak söylüyorum, 3000 civarı harcamayacaksan girişme; ama harcayabileceksen multiband distortion olsun, TriAxis gibi JTM45 gibi erişimi zor amfileri deneyimlemek olsun her türlü ucuz amfiden daha iyi performans alırsın. Ses kartının çıkışını poweramp'a bağlayıp bilgisayarı Dual Rectifier olarak kullanmak Dual Rectifier ya da sağlam bir prosesör almadan erişemeyeceğin bir şey yoksa.

Son düzenleme:
Katana mini hakkında şurada bir şeyler karalamıştım, hatta vakit bulabilirsem bir fly 3 kıyası hazırlamayı da düşünüyorum. Bu amfiler gerçekten iş görebilen başarılı oyuncaklar. Fakat yukarıdaki id core önerisine de katılıyorum. Madem bir miktar daha bütçeyi zorlayabiliyorsunuz, o halde katana 50 mk-1, blackstar id core 15 veya 30 gibi seçenekler daha doğru olur. İkinci elde bu amfileri tertemiz ve uygun rakamlara bulmak mümkün.

Yine de mini’lerden gideceğim derseniz özellikle higain duyumu bakımından katana mini bence daha başarılı bir seçenek.

Uzunca süredir katana mini kullanıyorum sadece pratik için, küçücük zaten. Çok kullanışlı, tak çalıştır. Tek amfim değil tabiki.

Yalnız bu oyuncak bir süre sonra sizi sıkabilir. 3 kanalı var ve bir süre sonra hep aynı ton bayabilir. Ben memnunum çünkü sadece pratik yapıyorum bununla.

Bütçe varsa ikinci el uygun fiyatlı bir katana mk1 harika olur. En azından yazılım üzerinden pedal, eq vb birçok şeyi denemiş öğrenmiş olursun.

İlla katana olacaksa 1300 lira çok bence, ayrıca adaptör falan gelmiyor kutuda. İkinci elleri uygun ama. Uygun fiyata temiz bulunabilir.

Vox mini 3 amfisini bulursan 2. el vs onun da sesi çok güzel. Bu alanda en iyilerinden Roland Microcube serisiyle rahat yarışır.

bunların dışında Vox'un o modelini bulamazsanız daha yüksek watt'lı modellerine bakabilirsiniz. zaten arayüz çok benzer, gücü yüksek sadece. Bir de son zamanlarda Nux markası da modelleme amfilerinde iyi işler çıkarıyor. Nux Mighty Lite BT çok iyi sesleri var.

Son düzenleme:
@solitude71 @Amon Blackstar ID Core öneriniz için teşekkürler bu amfiyi almaya karar verdim. Ben böyle bir amfinin bu kadar ucuz olacağını tahmin etmezdim hiç bunu almak gerçekten çok mantıklı. Dore ile de görüştüm bana "Ürünler yolda bu hafta elimize ulaşır haftaya stoklar açılır" dedi. Senin gördüklerin tahminimce o yeni gelen partiydi ama işte bana daha yeni geliyorlar demek zorunda kaldı muhtemelen.

@bastardbullet Evet ID Core daha mantıklı bir seçenekmiş gerçekten. Mini incelemeni keyifle okudum bu arada eline sağlık.

@Emrahd EQ ve ton ayarları gibi şeyleri öğrenmem içinde iyi olur zira çok şey var öğrenecek. O yüzden minilerden vazgeçtim. Teşekkürler.

@solitude71 @Amon Blackstar ID Core öneriniz için teşekkürler bu amfiyi almaya karar verdim. Ben böyle bir amfinin bu kadar ucuz olacağını tahmin etmezdim hiç bunu almak gerçekten çok mantıklı. Dore ile de görüştüm bana "Ürünler yolda bu hafta elimize ulaşır haftaya stoklar açılır" dedi. Senin gördüklerin tahminimce o yeni gelen partiydi ama işte bana daha yeni geliyorlar demek zorunda kaldı muhtemelen.

@bastardbullet Evet ID Core daha mantıklı bir seçenekmiş gerçekten. Mini incelemeni keyifle okudum bu arada eline sağlık.

@Emrahd EQ ve ton ayarları gibi şeyleri öğrenmem içinde iyi olur zira çok şey var öğrenecek. O yüzden minilerden vazgeçtim. Teşekkürler.
Hayırlı olsun.
Emin ol çok doğru bir tercih yaptın giriş seviyesi için. Muhtemelen mağazada tuttukları yeni fiyat güncellemesi yapacaklarından kaynaklı olabilir. Şuan dolar inişli çıkışlı. Adamlar kur 8,60 iken getirmiştir. şimdi kur 8,40 larda geziyor o bakımdan stokları kapatmış olabilirler.

İleri seviye bir amfiye geçmek istediğinde de tercihini
Boss Katana mk2 50-100 w
Boss Katana mk2 Artist
Blackstar Silverline olarak bakabilirsin :)

Hayırlı olsun.
Emin ol çok doğru bir tercih yaptın giriş seviyesi için. Muhtemelen mağazada tuttukları yeni fiyat güncellemesi yapacaklarından kaynaklı olabilir. Şuan dolar inişli çıkışlı. Adamlar kur 8,60 iken getirmiştir. şimdi kur 8,40 larda geziyor o bakımdan stokları kapatmış olabilirler.

İleri seviye bir amfiye geçmek istediğinde de tercihini
Boss Katana mk2 50-100 w
Boss Katana mk2 Artist
Blackstar Silverline olarak bakabilirsin :)

Muhtemelen dediğin gibi kurdan dolayı olabilir. Çoğu ithal ürün fiyatı belirlenirken sıkıntı yaşanabiliyor bu oynak kurla birlikte. Onları da anlıyorum tabii ama umarım fiyatında uçuk bir değişim olmaz.

İleri seviye amfi içinse benim için daha çok var. Dediğim gibi yeni birisi olduğum için daha baya bir yol kat etmem gerekiyor malum yol uzun öğrenecek sürüyle şey var 🙂 Yine de önerilerin için teşekkür ederim.

Blackstar ID Core öneriniz için teşekkürler bu amfiyi almaya karar verdim.
v3 20 için forumda detaylı inceleme yazım var, 10-20-40 arasında 20 olanı tavsiye ederim.

v3 20 için forumda detaylı inceleme yazım var, 10-20-40 arasında 20 olanı tavsiye ederim.

Güzel bir inceleme olmuş. 20 önermişsin ama benim için pek ideal değil maalesef. Bende 15 watt var, apartmanda yaşıyorum akşam iş çıkışında çalıyorum çoğunlukla o yüzden yüzde 20 volume de anca kullanabiliyorum. Haftasonu ise max yüzde 40'a çıkıyorum. Zaten blues ağırlıklı çalıştığım için yüksek sese pek ihtiyacım olmuyor.

Bu arada şu THR II'ye de bir göz attım fakat o nasıl bir fiyattır yahu. 400-450$ bandındaki bir amfi için 7000 tl çok acımasız bir fiyat olmuş. Ki şuan sweetwater da çok tatlı bir indirimle 300$ a düşmüş. Çok yazık.

Watt ve ses açma değil mesele.... hoparlör çapı. 10 olan model, yazıda da yazdım 3 inch... 20 ise galiba 5 inch... ciddi fark yaratıyor.

THR ise o fiyatı hakediyor - TL bilemem, orijinal fiyatı diyorum.
Yanyana çalarsan (benim gibi) anlayacaksın. Yamaha 3 inch ile gözü kapalı büyük amfi tonu zannettiriyor insana. Duymadan anlamak zor. TÜM küçük amfilerde hoparlörün küçük olmasını hissedersin ama THR gerçekten inanılmaz.

Şöyle diyeyim Core 10 ve 20 arasında TEK ama TEK seçim kriteri fiyat olabilir. Başka hiçbir gerekçe için daha küçük olan hoparlör tercih edilmemeli. 40 dedin mi ayrı, hem pahalı hem de sesi gerçekten açamıyorsun fazla.

Bir şeyi daha net anlamak için soruyorum incelemende de göremedim çünkü. 10 ile 20 lik arasında ki tek fark sadece ses düzeyi mi yoksa ses kalitesinde de bir fark mevcut mu?

Geri