alt tellerde 1 buçuk ses bend yapamamak

özellikle alt tellerde 12. perde ve sonrasında 1 buçuk ses ve üstü bend yapamıyorum çalış diyenleriniz olacaktır haklısınız ama tüm gücümü de uygulasam olmuyor yani ne yapmalıyım bu konuda tüm gücümle bile ittirsem teli olmuyor

Kac numara tel kullaniyorsunuz? Belki kalin tel kullandiginiz icin istediginiz gibi olmuyordur..
Yada gitarin konforuyla alakalida olabilir. Ornekse tremolo yayinin sertligi, kac tane kullannildigi vs gibi durumlarda etkiler. Yada gercektende bendlere calismaniz gerekiyordur..
Cunku bu nedenlerden de olsa zorlanirsiniz, ama yinede olmali diye dusunuyorum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kac numara tel kullaniyorsunuz? Belki kalin tel kullandiginiz icin istediginiz gibi olmuyordur..
Yada gitarin konforuyla alakalida olabilir. Ornekse tremolo yayinin sertligi, kac tane kullannildigi vs gibi durumlarda etkiler. Yada gercektende bendlere calismaniz gerekiyordur..
Cunku bu nedenlerden de olsa zorlanirsiniz, ama yinede olmali diye dusunuyorum.
Teller 0.10 elixir gitarda da bir problem yok ben de ilk çalışmam gerektiğini düşünüyordum ama tüm gücümü uygulamama rağmen kalkmaması düşündürdü yani canım çıkana kadar zorluyorum olmuyor o sebepten konu açıp sordum

Gitar da önemli. 25,5 inç skalalı gitarda elixir 10 numara tel zorlayabilir, zaten elixir diğer tellere göre biraz serttir. Gitarın köprüsü de önemlidir, marka model nedir?

0.10 teller yeni başlamışsak bendlerde bizi zorlayabilir. 0.9’la işi kapıp parmakları kuvvetlendirip daha kalın tellere geçmek bir tercih. 1,5 ses için bend alan 3.parmağınızı sadece 2. parmakla değil 1.parmakla da desteklerseniz daha rahat edersiniz.

Geri