Katana 50 vs Line 6 Pod

İkisi de ynı işi görür ancak POD Go ile yine bir sisteme girmek icap edecek. Ben oyumu Katana'dan yana kullanırdım. Çünkü modelleme yapan bir amfi. Gitar, kablo ve katana işi çözer. Tabii bu arada Katana ile ilgili hiçbir deneyimim yok.

Arkadaşlar siz olsanız hangisi alırsınız? Yeni başlayacağım ama kararsız kaldım.
🎸 Boss Katana 50 MKII
🎸 Line6 Pod GO
Bunlar kıyaslanacak cihazlar değil. Biri amfi, öbürü prosesör. Evinizde prosesörü bağlayıp çalabileceğiniz bir sistem varsa, Pod Go işinizi görür, hem de stüdyo ve sahneye rahatlıkla taşınır. Amfiyi bir yere götürmek ise derttir.
Eğer evde amfi veya bilgisayar-ses sistemi yoksa, Pod Go bir işe yaramaz. Kulaklıkla çalmak da tat vermez pek. Eğer stüdyo veya sahne önceliğiniz yoksa, bu durumda amfi daha iyi bir tercih olur.
Yeni başlıyorum demişsiniz, bu durumda amfi çok daha iyi bir tercih olur. Aslına bakarsanız, her iki cihaz da yeni başlayan birisi için çok fazla özellik içeriyor zaten.

Üstteki yorumlara katılıyorum... amfi seçersen muhtemelen yeni sorularla geleceksin (yeni başlıyorum demişsin). Buyur kolaylık olsun;

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Üstteki yorumlara katılıyorum... amfi seçersen muhtemelen yeni sorularla geleceksin (yeni başlıyorum demişsin). Buyur kolaylık olsun;

Benim de aklımda amfi vardı fakat bazı yerlerde bu prosesörü önerdiler gitar tarafında solak jem jr dan daha iyi gitarlar var dendi o bütçede o yüzden biraz aklım karıştı herkes farklı şeyler söylüyor.

Benim de aklımda amfi vardı fakat bazı yerlerde bu prosesörü önerdiler gitar tarafında solak jem jr dan daha iyi gitarlar var dendi o bütçede o yüzden biraz aklım karıştı herkes farklı şeyler söylüyor.
Gitara yeni başlıyorsanız ve bütçeniz elveriyorsa, orta karar bir şeylerle başlamak iyi olur. Katana bu anlamda çok iyi bir seçenek.
"Daha iyi gitar" filan gibi saptamaların tek başına hiç bir anlamı yoktur, çünkü gitar, onu çalan insanın becerisinden bağımsız değerlendirilmez. Ayrıca tek bir standarda göre de değerlendirilmez gitar (Neye göre daha iyi ? )
Sizin dünya kadar para saçıp çok iyi bir gitar almanız anlamsızdır, çünkü siz ne çalarsanız çalın, yeni başlayan gibi çalabilirsiniz onu.
O yüzden mümkünse Çin malı çok ucuz yollu işlerden uzak durun. Endonezya-Kore vs standartları sizin için fazlasıyla yeterli olur. Marka-model gibi şeylerle değil, ihtiyacınıza göre tercih yapın. Bir noktada karar verip bir an önce çalmaya başlayın, yoksa "opsiyon felci" denilen şeye maruz kalır, herkesin dediğine kulak vermekten kendinizin ne istediğinizi unutur, heyecanınızı kaybedersiniz.

Son düzenleme:
Pod Go, şu an günümüzdeki en iyi modelleme alt yapılarından biri olan Helix'in motoru ile çalışıyor tabiri caiz ise. Dolayısı ile albüm kaydı dahil her türlü işi yapacak kapasiteye sahip bir alet. Katana 50 ise fiyat segmenti göz önüne alındığında çok iyi bir alet gibi gözükse de, bir süre sonra pratik amfisinden öte görev yapamayacak bir ekipman. Pod Go modüler olarak sonradan satın alınacak Stüdyo monitörü, frfr kabin gibi bir takım ek alet edevat ile bir nevi upgrade edilebilirken Katana 50, Katana 50 olarak kalacak. Pod Go için ekstra bir ses çıkışına ihtiyaç vardır, doğru. Ama çok profesyonel monitörler şart değil, neticede rakibi de 100 watt 4x12 kabine takılmış lambalı Friedman amfi değil, o seviyede performans almak kolay olur. Şahsen ikisini de kullanmış biri olarak Pod Go derim kesinlikle.

Daha iyi gitar da gayet ölçülebilir bir mevzu bu arada. Çalana bağlı diyenlere ne gitar çaldıklarını sorun, ve neden bulabildikleri en ucuz gitarı çalmadıklarını anlatmalarını isteyin. :)

Yeni başlayan birini motive edecek şey hızlıca keyif alacağı şekilde çalmaya başlamak olacaktır. Pod iyi tamam ... Katana da iyi... zaten hangisi daha iyi diye bir tartışma yok. Yeni başlayan biri olur da ileride Genelec monitor filan da alırım albüm bile kaydederim demeyecekse daha verimli kullanacağı seçenek amfi olacaktır. Yok ben Pod beğendim derse de eyvallah.. iki de güzel FRFR öneririz konu kapanır.
Şu yaşıma geldim bazen gün oluyor Headrush'lar, Neural'lar bana bakarken aman şimdi kim uğraşacak iki tıngırdatmaya diye Roland Micro Cube açıyorum 20 dakikalığına.

İki seçenek arasında ben de olsam amfiyi seçerdim.

Yeni başlıyorsunuz ve süreç ilerledikçe aldığınız gitarı, amfiyi, pedalı, prosesörü kısaca her ürünü belirli bir süre kullanıp değiştirmek ve imkan bulduğunuzda daha iyisini almak isteyeceksiniz. En azından şu an takıp ses alabileceğiniz amfi dijital modellemelere ve bir çok özelliğe sahip, eski kara düzen amfilerden değil.

Gitar konusunda ise fazlaca alternatif var. Bütçenize, istediğiniz gövde tipine veya çalmak istediğiniz müzik türüne göre değişecektir bu seçim. Bu arada endonezya yapımı gitarlardan çekinmenize gerek yok.

Arkadaşlar siz olsanız hangisi alırsınız? Yeni başlayacağım ama kararsız kaldım.
🎸 Boss Katana 50 MKII
🎸 Line6 Pod GO
Bütçe sıkıntınız bulunmuyorsa

Pod Go + Lİne 6 powercab yada Headrush bir kabin ile uzun süreli çok daha iyi sonuçlar alabilirsin.

Sana pod ve katana videolarını bırakıyorum. Aradaki farkı umarım görebilirsin.

LINE 6 POD GO

BOSS KATANA MK2 50

Aslında bu yeni başlıyorum sorunsalı tamamen şuradan kaynaklı (şahsi fikrim)
Kişinin gitar çalma konusunda ki beklenti, arzu ve hevesinin ne kadar kalıcı olduğu ile alakalı. Ben bu işi yaparım ve yaşlanıncaya kadar da devam ettiririm diye başlayıp işin içine girildiği zaman da beklentisini alamayan aynı şevk ve hevesi bir süre sonra yakalayamayınca kişi bu uğraşı bir süre sonra bırakıyor.
Yada iş veya özel yaşantısında dolayı da bu konulara çok fazla vakit ayıramayınca da bu iş bir yerde tıkanıp kalıyor.
İşte bu sebepledir ki yeni başlıyorum diyen bir çok kişiye öneriler genelde daha basit ve uygun olması tavsiye ediliyor ki alınan ekipmanlar bir kenarda çer çöp olmasın kişi bu paraları harcadığına pişman olmasın diye.

Ama kişi kendisine güveniyor ve sonuna kadar götürebileceğine inanıyorsa istediği ekipmanı istediği şekilde alabilir. Burada da doğru ekipmanı tercihe etmek devreye girer o kadar.

Ola Englund'u severim ... gitarist olarak da youtuber olarak da.
Ama ASLA ve ASLA Ola video'su seyredip ekipman almayın ... adamın kalburüstü bir stüdyosu var, kullandığı ses kartından, mikrofona herşey kaliteli ve epey prodüksiyon da var bu video'larda. Fikir verir, aleti anlamanızı sağlar ama dediğim gibi ASLA bunlarla gaza gelmeyin. Ola'nın çaldığı hiçbir alet buna pena bile dahil eve geldiğinizde size aynı sesi vermeyecek bu biline ... ama cihazı tanımak için iyi videolar çekiyor kerata. Cihazlara lafım yok bu arada, Ola adamımdır ama tam bir acemi tuzağıdır :) .... o ne yapsın adam Haunted'ın gitaristi....

Ola Englund'u severim ... gitarist olarak da youtuber olarak da.
Ama ASLA ve ASLA Ola video'su seyredip ekipman almayın ... adamın kalburüstü bir stüdyosu var, kullandığı ses kartından, mikrofona herşey kaliteli ve epey prodüksiyon da var bu video'larda. Fikir verir, aleti anlamanızı sağlar ama dediğim gibi ASLA bunlarla gaza gelmeyin. Ola'nın çaldığı hiçbir alet buna pena bile dahil eve geldiğinizde size aynı sesi vermeyecek bu biline ... ama cihazı tanımak için iyi videolar çekiyor kerata. Cihazlara lafım yok bu arada, Ola adamımdır ama tam bir acemi tuzağıdır :) .... o ne yapsın adam Haunted'ın gitaristi....
Burada ki amaç zaten ses v.s. değil.

Pod Go üzerinde ki amfi simülasyonlarını v.s. görsel bir şekilde görebiliyorsun.
Pod go amfi modellemesi yükleyebilme imkanı sunarken Katan ile belirli kıstasların içerisinde kalıyorsun.

Kısaca birisi sana özgürlük veririm diyor, diğeri benim kurallarım ile oynamak zorundasın diyor.

Bütçe sıkıntınız bulunmuyorsa

Pod Go + Lİne 6 powercab yada Headrush bir kabin ile uzun süreli çok daha iyi sonuçlar alabilirsin.

Sana pod ve katana videolarını bırakıyorum. Aradaki farkı umarım görebilirsin.

LINE 6 POD GO

BOSS KATANA MK2 50

Aslında bu yeni başlıyorum sorunsalı tamamen şuradan kaynaklı (şahsi fikrim)
Kişinin gitar çalma konusunda ki beklenti, arzu ve hevesinin ne kadar kalıcı olduğu ile alakalı. Ben bu işi yaparım ve yaşlanıncaya kadar da devam ettiririm diye başlayıp işin içine girildiği zaman da beklentisini alamayan aynı şevk ve hevesi bir süre sonra yakalayamayınca kişi bu uğraşı bir süre sonra bırakıyor.
Yada iş veya özel yaşantısında dolayı da bu konulara çok fazla vakit ayıramayınca da bu iş bir yerde tıkanıp kalıyor.
İşte bu sebepledir ki yeni başlıyorum diyen bir çok kişiye öneriler genelde daha basit ve uygun olması tavsiye ediliyor ki alınan ekipmanlar bir kenarda çer çöp olmasın kişi bu paraları harcadığına pişman olmasın diye.

Ama kişi kendisine güveniyor ve sonuna kadar götürebileceğine inanıyorsa istediği ekipmanı istediği şekilde alabilir. Burada da doğru ekipmanı tercihe etmek devreye girer o kadar.

Max 710 euro bütçeye çıkabiliyorum thomann üzerindeki Almanya fiyatlandırmasına göre eğer Pod Go alırsam ona uygun kalitedeki kabini de ayrı bütçe isteyeceği için zorlar. Katana 50 alacağım gibi. Önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Line 6 Powercab güzel bir cihaz olmakla beraber yeni başlayan biri için hem çok pahalı hem de gereksiz .... ve de çok pahalı. Neredeyse aynı işi görecek yarı fiyatına Alto, Yamaha vb ve hatta Headrush (biraz daha pahalı) aktif PA hoparlörleri var.

İster amfi al ister prosesör (şahsen ben amfi alırdım çünkü amacım her türlü tonu almakdan ziyade kaliteli tek tip bir tonu uğraşmadan almak olurdu hemen açıp biraz iki tıngırdatıyım mantığında düşünüyorum) ama gitar konusunda jem kesinlikle alma welmourun sana attığı gitar çok daha iyi jemden
O gitar hakkında herşey güzel de 22 fret olması biraz can sıkıcı ilerde 2 perde lazım olabilir diye düşünüyorum.

Geri