Ses Kartı önerisi fiyat performans

Hiç denemedim ama eğer yaratsaydı Apogee, UAD gibi firmalar 32 bit yapardı kartlarını.

Ses kartı üzerinde gain sürekli sıfırda kalsın, açmayın onu zaten. Noise Gate gürültüyü azaltır ama hatalarınızı da gizler, dinamiklere de zarar verir. Zaten gitar çalmayı biliyorsanız sorun değil ama yeni öğrenen biri için kötü ses kartı zararlı aslında.
o zaman da yeterince ses gelmiyor

ses kartı konusunda,
ben ilk zamanlar M-audio Fastrack falan bakıyordum, tek girişli, baya tavsiye vardı. focusrite da baya ilgimi çekmişti. Rengi de cezbediyor :)
Sonra gittim Creative emu aldım adaptörlü. Üstünde paraziti kesen bir tuş vardı, işe yarıyor diye hatırlyıorum. Ama büyük ağır bir alet. Çok kalabalık. Sonra işimi bitirip artık uğraşmam diye sattım.
sonra M-Audio M-track aldım. Kullanılmışı 2017 sonunda 270tlydi. Denk gelirse tavsiye ederim ama elektro gitarda sağlam parazit yapıyor çözemedim hâlâ. Binadan mı karttan mı, belki de kablodan. Belki farklı özellikleri var ama genelde akustik kaydettiğim için bugüne kadar mıncıklamadım. Elektroyla bir şeyler yapmaya başlayacağım umarım, şu an çalmayı kesmezsem parazit yok haha.

Geçende bahsetmek istediğim konuya benzer bir video çıkınca paylaşayım dedim. Özellikle 3:49'da DI input ile karşılaştırma var. A mı B mi daha iyi :)

Gürültü olarak fark var zaten, DI ses kalitesi bir yerden sonra çok fark etmiyor:

Ola Englund çok iyi göstermiş burada gürültü farkını (örnek olarak gösterdiği kart Scarlett'dan daha iyi:

@GERGE tavsiyen üzerine behringeri elden çıkarıp focusrite scarlett solo edindim, ilk izlenimlerim gayet iyi, behringer umc22 sonrasında sanki level atlamışım gibi hissettiriyor tepkileri çok iyi ses derinliği ve kalitesi ciddi fark ediliyor, dip gürültü neredeyse yok gibi, parmaklar otomatik doğru noktaya gidiyor sanki ne çalıyor olduğumu daha rahat duyabiliyor yapmak istediklerimi daha rahat yapabiliyorum. Behringer in yorumlarında focusrite ile arasında %10 ancak fark var diyordu birisi ama öyle değilmiş. Teşekkürler.

@GERGE tavsiyen üzerine behringeri elden çıkarıp focusrite scarlett solo edindim, ilk izlenimlerim gayet iyi, behringer umc22 sonrasında sanki level atlamışım gibi hissettiriyor tepkileri çok iyi ses derinliği ve kalitesi ciddi fark ediliyor, dip gürültü neredeyse yok gibi, parmaklar otomatik doğru noktaya gidiyor sanki ne çalıyor olduğumu daha rahat duyabiliyor yapmak istediklerimi daha rahat yapabiliyorum. Behringer in yorumlarında focusrite ile arasında %10 ancak fark var diyordu birisi ama öyle değilmiş. Teşekkürler.
Umc22 ile arasındaki değil UMC202/204HD ile focusrite arasındaki fark o kadar. 202/204 deki preamplar umc22’den daha üst seviye. Forumda çok defa söylendi. Çıkışı nerden alıyorsun, studio monitörden mi yoksa gitar amfisine aux girişinden bağlayarak mı?

Umc22 ile arasındaki değil UMC202/204HD ile focusrite arasındaki fark o kadar. 202/204 deki preamplar umc22’den daha üst seviye. Forumda çok defa söylendi. Çıkışı nerden alıyorsun, studio monitörden mi yoksa gitar amfisine aux girişinden bağlayarak mı?
Yok ben bir satış sitesinde umc22 ile ilgili bir yorumda belirtilen ifadeyi kastetmiştim. Yoksa behringer 202/204 HD ile aralarında dediğin gibi fark azdır. 2+1 Philips ses sisteminden ses alıyorum kulaklık çıkışından. Amfilerin frekans aralığını sevmiyorum bass karakter yoksunu oluyorlar genelde zaten stereo olmuyor çoğu, referans monitörler ise çok pahalı onlardan ses sisteminin karakteristik özelliği olmadan daha orjinal ses gelir tabi ama bu sistem bana yetiyor. Altyapı üzerine çaldığım için ses kalitesi beni tatmin ediyor ses farklı iki sistemden gelmediği için sanki şarkının içinde çalan da senmişsin gibi hissettiriyor ☺️

Son düzenleme:
Geri