İlk single çalışmam: ''İyiye Hasret''

Vokal gayet başarılı melodiyi mükemmel taşımış , sıfır detone . Proje olarak bana gelseydi eğer , bu güzel beste Lo_fi mi olacak Bedroom pop mu diye sorardım , çünkü tam araya sıkışmış , kararsız duruyor . O yüzden istenilen patlamayı alamayacak . Zamanın varsa Remake yapmalısın , ziyan olmasın . tebrik ederim güzel beste .

İlk single çalışmamı burada paylaşıp yorumlarınızı almak istedim. Her şeyi baştan sona kendim yaptım, düzenledim maalesef stüdyo imkanım olmadı ama elimden geldiğince kendi emeğimle profesyonel bir iş olması için uğraştım.

bence çok başarılı. kötü yorumları hiç önemseme. kötü yorumlar hep olacak. başarıya gidebilmek için kötü yorumları duyduğunda önemsememelisin. başarılar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Vokal gayet başarılı melodiyi mükemmel taşımış , sıfır detone . Proje olarak bana gelseydi eğer , bu güzel beste Lo_fi mi olacak Bedroom pop mu diye sorardım , çünkü tam araya sıkışmış , kararsız duruyor . O yüzden istenilen patlamayı alamayacak . Zamanın varsa Remake yapmalısın , ziyan olmasın . tebrik ederim güzel beste .
çok teşekkür ederim maalesef şarkıyı çıkardığım vakit kimseden destek alamamıştım . Üstelik şarkım beste yarışmasında birinci olmuştu jüride ünlü sanatçılar da vardı (bilerek belirtiyorum birazdan sebebini anlayacaksınız) . ilk olarak bu şarkıyı telefonumdan kayıt almıştım yine aynı şekilde telefondan düzenleyebildiğim kadarıyla düzenleyip yarışmaya katılmıştım. Aslında birinci olana stüdyoda kayıt, düzenleme, yayınlama ödülü vardı ancak maalesef yarışmayı düzenleyen kişiden pek bir destek göremedim, bazı olumsuz şeyler yaşandı burada anlatmam pek doğru olmaz. Şarkım düzenlenmedi, profesyonel bir kayıt alınmadı vs vs bu durum da beni çok üzmüştü. Bu sebeple kendi yaptığım halini yayınlamak zorunda kalmıştım. Müzik sektöründe karşılaştığım insanlar gerçekten çok benciller ve umut kırıcılar. Ben düzenleme mix vs konusunda hiç bir şey bilmeyen biri olarak ilk işimde, tek başıma iyi bir şey başardığımı düşünüyorum ama gerçekten hiç beklemediğim bir şekilde onur kırıcı yorumlar yapılmış bu sitede. Ben içinde müzik aşkıyla yaşayan bir insanım. Belki de hayata tutunmamın tek sebebi müzik çünkü duygularımı, içimdeki sıkıntıları bir tek beste yaparak ,söz yazarak gerçek anlamda aktarabiliyorum. Ancak maalesef parasal açıdan imkanım yok, beni destekleyen insanlar da çevremde yok. İmkansızlık ne demek biliyor musunuz? bu imkansızlıklara rağmen bir şeyler yapmaya çalışıyorum. inanır mısınız şarkıyı yaptığım uygulama artık telefonumda açılmıyor çünkü çok eski bir cihaza sahibim. ''sefilmuzisyen'' adlı kişinin yorumu sebebiyle bu kadar uzun bir şey yazıyorum.Her önüne gelen şarkı çıkarıyor dediğin kişi kaç yıldır müzikle ilgileniyor biliyor musun? Bestemin arkasındayım ,sözlerimin arkasındayım, kalemimin güçlü olduğunu da biliyorum. 40 yıl düşünsen aklına gelmeyecek cümleler işliyorum şarkılarıma. Sövsem olmaz derken? Ne hakla bana sövebilirsin zaten sen? Sizin gibiler parayı bastırıp, basit bir beat üzerine iki anlamsız söz zırvalayan insanların çıkardıkları şarkıları son ses dinleyen kesimdir. Ben senin hakkında sövmeden, küfür etmeden milyon tane beste yaparım ama her birinde gururunu,onurunu ayrı ayrı öyle bir kırarım ki şaşarsın. Thuna, freshqaly ve greatjaximus gibi yapıcı eleştiride bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. Yıkıcı değil, yapıcı olmak gerekir bu dünyada. Kırgınlığımı sizler mazur görün güzel günleriniz olsun. Sevgiyle kalın.
(bu arada albüm değil single :) )

Son düzenleme:
Adından anlaşılacağı üzere sefil biri olduğun yaptığin yorum sayesinde apaçık ortada. Önüne gelen eleştirmen olmamalı. Herkesin eleştiri yapması yasaklanmalı. Sövsem olmaz sussam gönül razı değil.

Bence negatif yorumlara takılma. Onlar her zaman olacak ve yapıcı olanlar ile kendini geliştirmene bak. Bence şarkı gerçekten çok güzel olmuş . Lo-fi tatında geldi bana. Bence yapabileceğin en güzel şey sosyal medyanın gücünü kullanıp oradan bir kitle oluşturmak. Youtube olur instagram olur düzenli bir şeyler at . Hatta ufak çaplı reklamlar oluştur. Bunlar o ufak kar topunu oluşturmaya başlayacak ve yuvarlandıkça kitlen büyüyecek.

Bence negatif yorumlara takılma. Onlar her zaman olacak ve yapıcı olanlar ile kendini geliştirmene bak. Bence şarkı gerçekten çok güzel olmuş . Lo-fi tatında geldi bana. Bence yapabileceğin en güzel şey sosyal medyanın gücünü kullanıp oradan bir kitle oluşturmak. Youtube olur instagram olur düzenli bir şeyler at . Hatta ufak çaplı reklamlar oluştur. Bunlar o ufak kar topunu oluşturmaya başlayacak ve yuvarlandıkça kitlen büyüyecek.
Teşekkür ederim, haklısın. Kanayan yaramdır müzik benim :) hem anlattığım durumlardan hem de artık bu durumlara katlanamadığımdan dolayı gerçekten dolmuştum zaten. mesajı da görünce genel bir açıklama ya da savunma yapmak istedim diyelim.

Teşekkür ederim, haklısın. Kanayan yaramdır müzik benim :) hem anlattığım durumlardan hem de artık bu durumlara katlanamadığımdan dolayı gerçekten dolmuştum zaten. mesajı da görünce genel bir açıklama ya da savunma yapmak istedim diyelim.
"Sizin gibiler parayı bastırıp, basit bir beat üzerine iki anlamsız söz zırvalayan insanların çıkardıkları şarkıları son ses dinleyen kesimdir. "
O tipleri bu forumda bulmanız biraz zor İrem Hanım.
Eğer siz emeğinize saygısızlık yapıldığını düşünüyorsanız, elbette siz de tepkinizi koymalısınız. Buna itiraz etmem, ben de tepki veriyorum bu tip şeylerde.
Ama burası rock forumu. Sizin müziğinize verilen tepkinin bir kısmı tarz ile ilgili, o konuda yapacak bir şey yok.
Şarkınıza gelirsek... Bence armonik bir çerçevede, belli bir hikaye anlatma kaygısı ile şarkı yapılabilmesi önemli, çünkü artık böyle şarkı yazılmıyor. Sizin kuşağınızdan insanların bu işlere emek veriyor olması güzel, böyle devam edin. Bunu sizin tarzınıza ilgi duymayan birisi olarak söylüyorum.
Ama o "sizin gibiler..." tarzındaki saptamalarınız bu forumda size düşman kazandırır. Benden söylemesi. Çünkü gerçekten bunu söyleyebileceğiniz en ters yerde söylemişsiniz. Burası rock-metal ağırlık bir forum. Sizin bahsettiğiniz tipleri tefe koyup çalıyoruz biz ufaktan:) Onlarla ya dalga geçilir, ya görmezden gelinir bu forumda.
Ben kendi hesabıma melodik ve duygu aktarımı içeren bir şeylere burada da daha çok destek gelmesini beklerdim gerçi; o anlamda biraz şaşırdım.

The vocals carried the very successful melody perfectly , zero detone . If it had come to me as a project , I would have asked if this beautiful composition will be Lo_fi or Bedroom pop , because it seems to be stuck in between , undecided . That's why he won't get the desired explosion. If you have time, you should do a Remake, don't waste it. Congratulations, beautiful song.

"Sizin gibiler parayı bastırıp, basit bir beat üzerine iki anlamsız söz zırvalayan insanların çıkardıkları şarkıları son ses dinleyen kesimdir. "
O tipleri bu forumda bulmanız biraz zor İrem Hanım.
Eğer siz emeğinize saygısızlık yapıldığını düşünüyorsanız, elbette siz de tepkinizi koymalısınız. Buna itiraz etmem, ben de tepki veriyorum bu tip şeylerde.
Ama burası rock forumu. Sizin müziğinize verilen tepkinin bir kısmı tarz ile ilgili, o konuda yapacak bir şey yok.
Şarkınıza gelirsek... Bence armonik bir çerçevede, belli bir hikaye anlatma kaygısı ile şarkı yapılabilmesi önemli, çünkü artık böyle şarkı yazılmıyor. Sizin kuşağınızdan insanların bu işlere emek veriyor olması güzel, böyle devam edin. Bunu sizin tarzınıza ilgi duymayan birisi olarak söylüyorum.
Ama o "sizin gibiler..." tarzındaki saptamalarınız bu forumda size düşman kazandırır. Benden söylemesi. Çünkü gerçekten bunu söyleyebileceğiniz en ters yerde söylemişsiniz. Burası rock-metal ağırlık bir forum. Sizin bahsettiğiniz tipleri tefe koyup çalıyoruz biz ufaktan:) Onlarla ya dalga geçilir, ya görmezden gelinir bu forumda.
Ben kendi hesabıma melodik ve duygu aktarımı içeren bir şeylere burada da daha çok destek gelmesini beklerdim gerçi; o anlamda biraz şaşırdım.
Yahu biri Spotify, YouTube vb platformlarda "albüm" yayınlamayı yasaklasin.

Önüne gelen müzisyen oldu memlekette.

En kolay olunan şey zaten bu ülkede; gazeteci, politikacı, sanatçı

Sövsem olmaz sussam gönül razı değil...

gibi bir yorumda müzik tarzıyla alakalı yorum göremiyorum. Burada tamamiyle şevk kırıcı bir amaçla yazılmış bir yorum var. Sövsem olmaz demesi de ayrı cabası. Oldukça kırıcı bir yorum ancak tabi ki yapıcı yorumlara her zaman açığım. Orada sizin gibiler dediğimde başka kimse üstüne alınmamalı çünkü o yorumu yazmamın sebebi müziğimin aşağılanmasıdır. Bana nasıl bir uslupla yazılırsa ben de saygı çerçevesinde o şekilde cevap veririm. Amacım asla kavga etmek tartışmak değil bu konunun uzamasını da hiç istemem.Ayrıca öyle tipleri bulmamam zaten beni de çok mutlu eder. Sizin yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Zaten burada olmamın sebebi burada iyi müzisyenlerin var olduğunu bilmemdir. Kendimi geliştirmek ve yardımlaşmak amacıyla buradayım.

Fakir edebiyatınız yaptığınız işin potansiyel sahibi olduğunu göstermez. Neredeyse yaşınız kadar yıl müzikle içli dışlıyım, önyargılarinizla yoğurdugunuz müzik dinleyicisi ithamı da son derece komik.

O pek muhterem jürili yarışmaların nasıl döndüğünü müziğin içinde olan herkes bilir 🙂

Siz ve gibilere şevk veremediğim için üzgünüm. Herhangi potansiyele sahip olsanız desteğim pek tabii olur. Müziğinize de sözüm yok eğer algılama da sorun yaşamıyorsaniz. Enstrümaninizi çalın, şarkınizi söyleyin, kayıt atın, tavsiye isteyin, yorum bekleyin vs...

Kalkıpta olmayan sesle, olmayan enstrüman çalma tekniğiyle "single yayınladım", "albüm yaptım" gibi mevzulara kalkışırsa kişi kırıcı da olunması gerekir.

Fakir edebiyatınız yaptığınız işin potansiyel sahibi olduğunu göstermez. Neredeyse yaşınız kadar yıl müzikle içli dışlıyım, önyargılarinizla yoğurdugunuz müzik dinleyicisi ithamı da son derece komik.

O pek muhterem jürili yarışmaların nasıl döndüğünü müziğin içinde olan herkes bilir 🙂

Siz ve gibilere şevk veremediğim için üzgünüm. Herhangi potansiyele sahip olsanız desteğim pek tabii olur. Müziğinize de sözüm yok eğer algılama da sorun yaşamıyorsaniz. Enstrümaninizi çalın, şarkınizi söyleyin, kayıt atın, tavsiye isteyin, yorum bekleyin vs...

Kalkıpta olmayan sesle, olmayan enstrüman çalma tekniğiyle "single yayınladım", "albüm yaptım" gibi mevzulara kalkışırsa kişi kırıcı da olunması gerekir.

Yazdığıniz yorumda her hangi mantıklı bir kelime maalesef göremedim. Sizin çok büyük bir algılama, okuduğunu anlayamama probleminiz var sanırım en kısa zamanda psikolojik destek almalısınız. Burda müziğin atılmasının sebebi ben en iyisiyim beni görün vs sebebiyle olmadığını gördüm. Zaten bu müziğin atılmasinin sebebi doğru dürüst bir eleştri almak. Kendimi nasıl daha çok geliştiririm amacıyla atılmış. Sizin yaptığıniz eleştri değil hakaret niteliğinde bir yorum olmuş. Böyle egolu konuşmalarla ben yaşın kadar müzik yaptım gibi cümlelerle konuşulması gerektiğini bilmiyorsanız ögreninde gelin.

Geri