PERFORM VK BİLGİSİ OLAN LÜTFEN YARDIM ETSİN!!!

Dostlar öncelikle herkese selamlar, başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum, e-ticaret sitesinden bir arkadaşımızdan vokal prosesörü sandığım TC-Helicon Perform VK cihazını aldım, cihaz evet vokal prosesörü fakat benim aradığım vokal prosesöründen değil, cihaz klavye için üretilmiş VKey tabi ben bunu sonradan anladım, arkadaşta bana bundan bahsetmedi, ne yaparsam yapayım hiçbir şekilde bağlantısını kuramadım, ses kartı özelliği var ama hiç bir daw kayıt yapmıyor, görüyor ama kayıt yapmıyor, bu cihazı daha önce kullanan oldu mu? bilgisi olan var mı klavyesiz kullanılıyor mu? şimdiden teşekkür ederim.

Dosyalar

• tc-helicon-perform-vk-vokal-ses-prosesoru-20170-jpg.jpg
    tc-helicon-perform-vk-vokal-ses-prosesoru-20170-jpg.jpg
    43.8 KB · Gösterim: 97
Selam, bende Perform V var. VK modeli ektra midi giriş çıkışına sahip olması dışında farklı bir ürün değil. Yani ürün klavyeciler için diye düşünmek doğru değil, diğer çoğu prosesöründe de midi girişi çıkışı zaten mevcut TC Helicon'un. Bu giriş sayesinde harmonileri vs kontrol etmek mümkün.

Ürünü hiç ses kartı gibi kullanmaya çalışmadım. Canlı performanslarda kullandım, o yüzden onunla ilgili ayrıca araştırma yapmak lazım.

Ufak bir edit: V den farklı olarak mikrofon çıkışı yerine fazladan stereo giriş ve çıkış koymuşlar. Ama dediğim gibi normal V gibi kullanmak istediğiniz sürece kullanabilirsiniz. Çıkış bağlantısı için enstruman kablosu kullanmalısınız.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Selam, bende Perform V var. VK modeli ektra midi giriş çıkışına sahip olması dışında farklı bir ürün değil. Yani ürün klavyeciler için diye düşünmek doğru değil, diğer çoğu prosesöründe de midi girişi çıkışı zaten mevcut TC Helicon'un. Bu giriş sayesinde harmonileri vs kontrol etmek mümkün.

Ürünü hiç ses kartı gibi kullanmaya çalışmadım. Canlı performanslarda kullandım, o yüzden onunla ilgili ayrıca araştırma yapmak lazım.

Ufak bir edit: V den farklı olarak mikrofon çıkışı yerine fazladan stereo giriş ve çıkış koymuşlar. Ama dediğim gibi normal V gibi kullanmak istediğiniz sürece kullanabilirsiniz. Çıkış bağlantısı için enstruman kablosu kullanmalısınız.

Hocam selamlar öncelikle teşekkür ederim, ben cihazı sahnede kullanmak için satın aldım, ama inanılmaz boğuk bir ses geliyor, hiçbir şekilde kullanamadım, kulaklığı taktığım zamanlar muhteşem tertemiz bir ses alıyorum. Giriş ve çıkışları nasıl yapmam konusunda öneriniz var mıdır acaba?

Kullanımı kolay bir alet ama kulaklıktan düzgün ses alırken sistemden kötü geliyorsa ya sistemde ya da aletin çıkış kanalında bir sorun vardır diye düşünüyorum. L çıkış genelde tek bağlandığında stereo çıkıştır. Ts kablo ile çıktıysanız belki tek kanalı iletmiştir ses bu sebeple kötü olmuş olabilir (vokal mono bir ses kaynağı olsa da efektler stereo çalışıyor olabilir) Manueli okumakta fayda var.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kullanımı kolay bir alet ama kulaklıktan düzgün ses alırken sistemden kötü geliyorsa ya sistemde ya da aletin çıkış kanalında bir sorun vardır diye düşünüyorum. L çıkış genelde tek bağlandığında stereo çıkıştır. Ts kablo ile çıktıysanız belki tek kanalı iletmiştir ses bu sebeple kötü olmuş olabilir (vokal mono bir ses kaynağı olsa da efektler stereo çalışıyor olabilir) Manueli okumakta fayda var.
Böyle bir şey göstermiş manualde, baktığım kadarıyla efekler stereo, yine de hiçbir kaynakta klavyesiz çalıştıranı görmedim, ben klavye hariç böyle bir bağlantı yaptım miksere çift kanal yine olmadı ama bende hata yapmış olabilirim

Dosyalar

• 8949A8B0-FCDA-46C3-B692-1A9747D32DAC.jpeg
    8949A8B0-FCDA-46C3-B692-1A9747D32DAC.jpeg
    299.9 KB · Gösterim: 52
Geri