Heavy metal gitar önerisi

15 yaşındayım yaklaşık 3 yıldır gitar çalıyorum (akustik ve klasik) elektro gitara geçmek istiyorum genelde sitedeki tüm sorulara baktım ama karar veremedim bütçe 7 8 bin biraz üstüne de çıkabilir. metallica megadeth gibi grupların şarkılarını çalmak istiyorum 😀

Son düzenleme:
Sitedeki TÜM sorulara bakıp ta karar veremediğini yazdığını görmemişim. TÜM sorulara bakıp karar vermediysen nasıl bir gitar istiyorsun ki? Hh, hhs,HsH , klavyesi rahat, köprüsü ve tunerları iyi bir gitar vardır herhalde.

Kafanda oluşan gitarlar varsa en azından onları yaz arasından eleme vs yapalım, bu arada alacağın ampli de metal vs türevleri için önemli.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sitedeki TÜM sorulara bakıp ta karar veremediğini yazdığını görmemişim. TÜM sorulara bakıp karar vermediysen nasıl bir gitar istiyorsun ki? Hh, hhs,HsH , klavyesi rahat, köprüsü ve tunerları iyi bir gitar vardır herhalde.
bütçeyi arttırdım aklımda esp 256 esp ltd m200 var
yapma... bu sitede karar veremediysen ..... 100% doğru karar zor ama 7-8 bin verip metalimsi çalmak isteyene forumda en az 400 kere 35 farklı model herhalde önerilmiştir...
bu konuyu baştan 401. kere yazmak için iyi bir sebep vermen lazım
bütçeyi arttırdım aklımda esp 256 esp ltd m200 var

M200 - Superstrat, 24 perde, floydrose köprülü
Ec256 - Modern Les Paul, 22 perde, sabit tom köprülü, ikisi de bambaşka aletler

o fiyat aralığında (ki gitarların kalitelerini göz önüne aldığımızda : ultra pahalılar) m200'de dandik bir floydrose sistemi bulunuyor, iki oynamada akort stabilitesine güle güle diyebilirsiniz. Bana göre eğer yeni başlıyorsanız ec256 daha dertsiz bir gitar olacaktır, m200de köprü ayarı vs. yapmak daha zor gelecektir.

FR kullanabilirsin o kadar da değil :) ... ama vurgulanmak istenen heves edip ilk gitarını (yüksek ihtimal bütçe dostu olacaktır) FR alma... FR öyle bir şey ki ucuzu, hesaplısı, giriş seviyesi vs tadını kaçırır... adam gibi daha üst segment modeller aldığında neden kullanmayasın... ben de başlarda acemiyken heves edip illallah demiştim ama ESP SV, Ibanez SV5470f gibi gitarlarda hareketli köprü kullandım krallar gibiydi

FR kullanabilirsin o kadar da değil :) ... ama vurgulanmak istenen heves edip ilk gitarını (yüksek ihtimal bütçe dostu olacaktır) FR alma... FR öyle bir şey ki ucuzu, hesaplısı, giriş seviyesi vs tadını kaçırır... adam gibi daha üst segment modeller aldığında neden kullanmayasın... ben de başlarda acemiyken heves edip illallah demiştim ama ESP SV, Ibanez SV5470f gibi gitarlarda hareketli köprü kullandım krallar gibiydi
Aşırı ölümcül bisey değil ama baya uğraşmak gerekiyor. Akord değiştirmek için 1 2 gün uğraştığımı biliyorum . Entonasyon için ayrı bir konu açılır zaten. Yakınlarında illa bi luthier olması lazım.

Son düzenleme:
Geri