Bulgaristandan Fiziksel Alışveriş Yapmak

Merhaba, Gitar ve amp'lerin ucuzluğu nedeniyle bulgaristandan alışveriş yapmak istiyorum. Google'dan araştırdığım kadarıyla Sofya ve bir diğer vilayetinde müzik mağazaları var. Bunların hangisinden alışveriş yapabilirim? Daha önce yurtdışına çıkmadım ve pek bilgim yok. İnternet üzerinden almak istemiyorum çünkü beygir yükü vergi biniyor. Bu şekilde Benzin parası dahilinde yine daha ucuz olacak. Gördüğüm kadarıyla bulgaristanda öyle pek bir müzik mağazası yok ve içerilerinde BOSS ve Ibanez göremedim.
İbanez 370dx ve BOSS Katana mk2 50 alternatifi ne önerirdiniz ? Eğer onları bulamaz isem sizin önerilerinizi almak istiyorum. Teşekkürler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevaplar için teşekkür ederim. Korkum düşündüğüm ekipmanları bulamamak. Üstteki ikili yerine aynı fiyat bantlarında ne önerirsiniz muadil?

Olabilir... ben Londra, Paris, San Francisco ve Amsterdam gibi metropollerde bile istediğim her şeyi bulamadım, bırak ki Bulgaristan taşrasını... bu işler online daha verimli olabiliyor bazen. EU bölgesine gittim tüm markalar önüme serilecek diye düşünme.
Yola çıkana kadar bu forumun muhtelif sayfalarını şöyle bir dolan, karıştır, benzer başlıklara bak... artık yedi bin kere Katana yorumu, dört bin kere 370DX ve muadili gitar yorumu yazmaktan sanırım yorulmuştur forumdaşlar.

Bulgar para birimi TL'nin 10 katı iken nasıl orada daha ucuza alabileceksin çok merak ediyorum. Trakya bölgesinde şuan BG plakalı araçlardan geçilmiyor resmen yağma yapıyorlar. Açıkçası netten hiç bg sitelerine bakmadım ama TR'den ucuz olabileceğini düşünmüyorum.

Bulgar para birimi TL'nin 10 katı iken nasıl orada daha ucuza alabileceksin çok merak ediyorum. Trakya bölgesinde şuan BG plakalı araçlardan geçilmiyor resmen yağma yapıyorlar. Açıkçası netten hiç bg sitelerine bakmadım ama TR'den ucuz olabileceğini düşünmüyorum.
cebinde EUR varsa.... yarısı olmasa da 30-40% düşük bulabilir belki... ama yol parası vs ekleyip bakmak lazım

LTD EC-1000 Deluxe baktım BGN fiyatı 25bin TL civarı.... bizde de 26-28 arası EC-1000... bu durumda Bulgaristan'a değil Beylikdüzü'ne bile gitmem...

yani iyi araştırmak lazım.... ben USA fiyatına (yani oradaki mağaza fiyatına) Tünel'den Schecter almışlığım çoktur.

Bundan 10-15 sene önce Leva TL'nin yarı fiyatıydı. Millet hafta sonluğuna yemek yemeğe , kumara ve içmeye oraya giderdi . Şimdi onlar buraya geliyorlar.
Bizde o zamanlar auto.bg adındaki siteden araba bakardık . Porsche 911'ler , audi TT'ler bmw m3'ler şahin fiyatıydı. Araçlar hala daha uygun TR'ye göre fakat gümrük vergisi yaş sınırı falan derken fiyatlar buradan daha pahalıya geliyor.

Merhaba, Gitar ve amp'lerin ucuzluğu nedeniyle bulgaristandan alışveriş yapmak istiyorum. Google'dan araştırdığım kadarıyla Sofya ve bir diğer vilayetinde müzik mağazaları var. Bunların hangisinden alışveriş yapabilirim? Daha önce yurtdışına çıkmadım ve pek bilgim yok. İnternet üzerinden almak istemiyorum çünkü beygir yükü vergi biniyor. Bu şekilde Benzin parası dahilinde yine daha ucuz olacak. Gördüğüm kadarıyla bulgaristanda öyle pek bir müzik mağazası yok ve içerilerinde BOSS ve Ibanez göremedim.
İbanez 370dx ve BOSS Katana mk2 50 alternatifi ne önerirdiniz ? Eğer onları bulamaz isem sizin önerilerinizi almak istiyorum. Teşekkürler.
Selamlar ben Bulgaristan'dayim . Peavey amfimi satıyorum .Bakmak istersen bulusalım .Konum:Kırcaali

LTD EC-1000 Deluxe baktım BGN fiyatı 25bin TL civarı.... bizde de 26-28 arası EC-1000... bu durumda Bulgaristan'a değil Beylikdüzü'ne bile gitmem...

yani iyi araştırmak lazım.... ben USA fiyatına (yani oradaki mağaza fiyatına) Tünel'den Schecter almışlığım çoktur.
Bu siteden bir cok kez alisveris yaptim , guvenilir bir site .

Geri