reaperdan ses alamıyorum yardımcı olabilicek birisi var mıdır

elektro gitarımı ses kartı aracılıgıyla (ucm202hd) bilgisayara bagladım ve reaper indirdim fakat ne yaparsam yapayım çalarken çaldıgımı duyamıyorum sinyal geliyor ama ses yok anca kayıt baslatıp kayıtı sonlandırıp ındırp dınleyebılıyorum cahilliğim için kusura bakmayın iyi bi amfi a
resim_2023-03-12_012654821.jpg
lcak param olmadıgı ıcın ve işçi evinde kaldıgım ıcın kulaklıkla gitar çalışmak zorundayım

genelde stereo da sorun oluyor, mono olarak seçersen ve sesi ya aşağı daki racklerden ve kullandığın ses çıkışından arttırırsan duyabilirsin. tabi ses kanalındaki out yazan yerden midine ses kartını tanıtarak.

enstrümanı ses kartına taktığı için sesi de duymak istiyorsan kulaklığı da ses kartına takman gerek -tabi referans monitör vs olmadığını varsayarak söylüyorum- ve kayıt alırken de açtığın kanaldaki record armed - kanalın en solundaki kırmızıya- a basarak alabilirsin, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Kanaldaki Record açıkken, yanındaki hoparlör simgesine de basın. Monitör özelliği açın. Kapalı olursa çalarken duyamaz kayıttan sonra duyarsınız.

Ben emektar M-audio ses kartımı kullanırken şu yolları izliyorum, fikir vermesi açısından...

Dosyalar

• reaper1.jpg
    reaper1.jpg
    138.3 KB · Gösterim: 88
  • reaper2.jpg
    reaper2.jpg
    114.5 KB · Gösterim: 82
  • reaper3.jpg
    reaper3.jpg
    192.3 KB · Gösterim: 82
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
enstrümanı ses kartına taktığı için sesi de duymak istiyorsan kulaklığı da ses kartına takman gerek -tabi referans monitör vs olmadığını varsayarak söylüyorum- ve kayıt alırken de açtığın kanaldaki record armed - kanalın en solundaki kırmızıya- a basarak alabilirsin, umarım yardımcı olabilmişimdir.
Tamamdır hocam sağolun kulaklık USB ses kartında USB girişi yoktu galiba dönüştürücü kullanırsam sıkıntı yaşar mıyım

Geri