Amfi Simülatorü çalışmıyor

Merhaba, M-Track Solo ses kartına sahibim. kulaklığım ses kartına bağlı ve bir kaç tane amfi simülatörü ile denedim gitarın sesini almama rağmen amfi simülatorlerinden tonlu ses alamıyorum. Guitar Rig kullanıyorum başka herhangi bir program mı gerekiyor? Eğer bariz bir hata yapıyorsam kusura bakmayın.

Merhaba, M-Track Solo ses kartına sahibim. kulaklığım ses kartına bağlı ve bir kaç tane amfi simülatörü ile denedim gitarın sesini almama rağmen amfi simülatorlerinden tonlu ses alamıyorum. Guitar Rig kullanıyorum başka herhangi bir program mı gerekiyor? Eğer bariz bir hata yapıyorsam kusura bakmayın.
Dijital olarak işlenmiş sesi duymuyorsunuz. Ben bu kartı kullanmadım; düz mantık yürütüyorum. Kartın üzerindeki "Output" opsiyonunda direct ve USB seçeneklerini ayrı ayrı denediniz mi?

Kullanım kılavuzuna bakılırsa Direct seçeneğinin girişleri doğrudan Output'lara ve kulaklık portuna yönlendirdiği anlaşılıyor. Ancak iş USB'ye getirmekle bitmez. Kontrol edilmesi gereken çok nokta var:

1. DAW'dan herhangi bir şekilde ses alabildiğinizden emin olun. Basit bir wav dosyası sürükleyip bırakıp çaldığında kulaklıktan ses alabiliyor olmalısınız. Mutlaka ASIO türü bir driver seçin. Yoksa Input'ları göstermeyebilir, hatta yavaş çalışabilir DAW.
2. DAW'da ayarlara girip, ses kartının inputlarının seçilip isim verildiğinden emin olun. (Kendiniz isimlendirebiliyor olmalısınız birçok DAW'da)
3. Bir audio track (ses kanalı) oluşturup enstrümanı bağladığınız Input'u seçin.
4. Şu aşamada gitarı çaldığınızda o kanaldaki ses seviye göstergelerde hareket görüyor olmalısınız. Göremiyorsanız o kanaldaki "Direct Monitoring"'i aktif edin.
Örneğin Studio One'da Hoparlör simgesidir.
5. Kanalın insert efektlerine bir EQ, belki bir NoiseGate, peşine de amfi simülatörünü koyun.
6. Gecikme fazla ise ses kartının Sample Buffer boyutunu düşürün. Mesela direkt en düşük 64 ile başlayın, CPU metresi çok yükselip sesin bozulmasına sebep oluyorsa 128, 256 diye azar azar yükseltin. Stabil bir ayar bulduğunuzda öyle dursun.

EDİT: Kılavuzun devamında Direct'e getirdiğinizde tüm girişlerin mono ses olarak mixdown edilip sağ ve sol kanala eşit ses seviyesiyle basıldığını söylüyor. USB arayüzündeki fonksiyon devam ediyor.

Son düzenleme:
Geri