Kozmos Custom Serisi

Bu gitarlar deneyen var mı, fikirleriniz nelerdir?

Bu gitarlar deneyen var mı, fikirleriniz nelerdir?
İki gitarı da yakından gördüm ama denemedim. İşçilik olarak etkileycilier ama çalımları nasıl bilmiyorum. Özellikle Tele çok düzgün bir gitara benziyor. Kozmos markası sanırım Zuhal'in Çin'de fason ürettirdiği gitarlar. Bizim buraların Harley Benton'u yani:)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kozmos markası sanırım Zuhal'in Çin'de fason ürettirdiği gitarlar.
Evet ben de öyle biliyorum. Yani şu ağaçlarla şu gövdeyi ve sapı yaptırmaya kalksak zaten fiyatın büyük çoğunluğunu karşılıyor. Kısa zamanda gidip deneyeceğim, fretler ve sap işçiliği iyiyse almayı düşünüyorum. Üzerinde boya olmayan gitarlara zaafım var.

bizim buraların harley benton'u bile 2 asgari ücret olmuş vay anam vay. 90'larda bile bu kadar fakir olmadık gitar bazında. Kore üretimi sb dreamsler 1 asgari ücret ediyor muydu? yaşı yeten abiler cevap verebilir.

bizim buraların harley benton'u bile 2 asgari ücret olmuş vay anam vay. 90'larda bile bu kadar fakir olmadık gitar bazında. Kore üretimi sb dreamsler 1 asgari ücret ediyor muydu? yaşı yeten abiler cevap verebilir.
2007-2008 yıllarında yarım asgari ücret ile SX alınabiliyordu.
850 dolara da bir Cort X-TH alınabiliyordu ("bilen bilir" bu gitarı). Şimdi aynı dolar miktarına ve 20 katı TL karşılığında ne olduğu belirsiz Kozmos alabiliyoruz.
Vay be
1.JPG

2.JPG

Geri