KARAR VEREMİYORUM /schecter c1/hss affinity/schecter solo2/

Gitara yeni baslıyacagım cok soft seyler calmayı dusunmuyorum ama metal de calmayı pek dusunmuyorum ilerde ne olur bilemem ve gitar seciminde cok kararsız kalıyorum genel olarak her seye uysun diye strat tercih edeyim diyorum ama gorunusu cok yumusak gelıyor alasım gelmıyor schecter modellerınden secmek ıstıyorum bu sefer de yumusak rock parcalar da iyi performans verebilir mi bilmiyorum lütfen baslıkta soyledıgım gıtarlar arasından bırını secmeme yardımcı olun :/

Gitara yeni baslıyacagım cok soft seyler calmayı dusunmuyorum ama metal de calmayı pek dusunmuyorum ilerde ne olur bilemem ve gitar seciminde cok kararsız kalıyorum genel olarak her seye uysun diye strat tercih edeyim diyorum ama gorunusu cok yumusak gelıyor alasım gelmıyor schecter modellerınden secmek ıstıyorum bu sefer de yumusak rock parcalar da iyi performans verebilir mi bilmiyorum lütfen baslıkta soyledıgım gıtarlar arasından bırını secmeme yardımcı olun :/
Ne kadardır gitar çalıyorsunuz? Bir de, 24 yaşında gözüküyorsunuz, doğru mu?
Edit: "Gitara yeni başlayacağım" demişsiniz; şimdi gördüm.
Ne gitar alırsanız alın, sizin açınızdan şu anda hiç bir şey fark etmez. Sizin konumunuzdaki insanın pek çoğunun hatası bu zaten; hangi gitarı alacağınıza karar vermenin, en önemli şey olduğunu sanıyorsunuz. Oysa asıl zorluk gitarı aldıktan sonra başlıyor. 24 yaşına kadar da gitara başlamadıysanız, bu saatten sonra çok hızlı ilerlemeniz pek olası değil. Bu işin gelip geçici bir heves olma ihtimali var, çok yüzeysel/şekilci şeylere takılmanız da bunu düşündürüyor. Gerçekten gitar çalmaya hevesli olsanız, takılacağınız şeyler bunlar olmazdı. Bence çok masraf yapmayacağınız bir şey tercih edin. Gitarı elinize alıp da çalmanın hiç de o kadar kolay olmadığını anlayınca zaten hayal kırıklığına uğrama olasılığınız çok yüksek.

Son düzenleme:
Geri