Reaper volüm otomasyonu sorusu - Kenny Gioia'nın videosunu arıyorum

Kenny Gioia'nın Reaper'da volüm otomasyonu için özel bir eylem tanımladığı SPESİFİK BİR VİDEOYU arıyorum.
Arama yapmayı ben de biliyorum, lütfen burayı linklere boğmayalım. Adamın sadece otomasyon üzerine zibilyon tane videosu var sanırım

Aradığım videonun özelliği şu: Gioia, spesifik bir "action" tanımlıyor ve kanalda range selection ile seçilen yerde yukarı ve aşağı tuşlarını kullanarak volümü 1 db yukarı veya aşağı alabilir hale geliyoruz. İnanılmaz pratik bir şeydi, ama yeni harddiske kurduğum versiyonda bir problem var ve ayarları tanımıyor. Yeniden yapmak istiyorum, ancak hatırlayamıyorum.
Teşekkürler...

Custom action oluşturmakla oluyor olabilir, bunun için kısmak ve açmak için iki custom action yaratmak lazım. Ben 0.5 db olarak artırıp azaltıyorum, daha hassas oluyor.

Sırasıyla:

1. Show action list (yukarıdaki menülerde)
2. Açılan pencerede altta: New action/New custom action
3. Soldaki pencereden asağa eklyeceğimiz özlelikeri seçeceğiz, şöyle ki:
4. Insert 4 envelope points at time selection
5. Increase selected envelope points by 0.5 db (volume envelope only)
6. İsim verip Ok'e tıklayarak kaydedip burada çıkacağız, benim verdiğim isim şudur; envelope points insert & 0.5 db Up.

Sonra bir de kısmak(decrease) için tüm maddeleri uygulayacağımız ikinci bir custom action yaratacağız, ona da verdiğim isim; envelope points insert & 0.5 db Down.

Oluşturduğumuz bu custom action için bir de kısa yol atamak gerekecek.

Yukarıdaki videoda anlatmış zaten, "a little bit" yerine "0.5 db" daha teknik oldu, tek fark olarak.

Tabi reaper folder'ını mutlaka yedeklemek lazım. Onu da şöyle bulabiliriz, Reaper/Show action list(Show reaper resource path in explorer/finder)

Son düzenleme:
Geri