Plak davullar,analog synthesizerlar,manyetik tape gibi bir çok analog ekipmanlar ile yaptığım şarkım "Portray" şimdi tüm dijital platformlarda yayında

“Portray” şimdi Wic Recordings etiketiyle tüm dijital platformlarda yayında. Bu tekli nostaljiyle modernizmin bir birleşimini ve sıcak-analog bir atmosfer sunuyor diyebiliriz.
Şarkının yaratım sürecinde, plak davullar, drum machine, manyetik bantlar, tape echo, spring reverb, tüplü ses ekipmanları, analog compressor’ler gibi vintage tarzda analog enstrümanlar ve ekipmanlar kullanıldı. Ayrıca, Efe Çakır ve Vaemi olarak tasarımları kendimize ait olan voltaj kontrollü sentezleyiciler, modüller ve Roland, Arp gibi tanınmış markaların sentezleyicileri kullanıldı ve bugünün modern perspektifiyle harmanlandı.

Bu tekli, kayıt, miksaj ve mastering süreçlerinde de analog-dijital hibrit bir yaklaşımla hazırlandı ve artık dinleyicilerle buluştu.

Şarkıyı dinlemek,izlemek ve indirmek için:
Tunç Çakır - Portray - Single

Dosyalar

• ....portray.jpg
    ....portray.jpg
    191.9 KB · Gösterim: 56
Elinize sağlık Tunç Bey. Çok güzel olmuş. İpeksi, chill tarzı kısık sesli bir kadın vokal çok iyi gidermiş aslında bu parçaya. İki noktada naçizane önerim olacak.

1. Parça boyunca arkaplanda eşlik eden synth'teki filter automation biraz fazla tekrar ediyor gibi geldi. Farklılık akıcılığı artırabilir.
2. Bilerek yapılmış da olabilir, synth arpeggio loop'ları arasında, o track'in ritim dışına çıkmasına neden olan boşluklar var. Beni rahatsız etmedi; ama off-the-grid olması bazı kulaklara tuhaf gelebilir.

Selamlar,
ürnünüz hangi müzik türüne giriyor?
Malesef bende herhangi bir duygu uyandırmadı, şarkının sanki böyle ana bir teması yok gibi ya da akıcılık yok gibi geldi. ( genel dinleyici kitlesindenim, kimse prof sanıp linçlemesin :D )

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Eline sağlık.
Bu parçada hangi klavye ve synthesizerı kullandın?
Teşekkürler. Öncelikle kardeşim elektronik müzhendisi. Bende ses muhendisi ve müzisyenim-prodüktörüm. en başta moduler bir synthesizer sistemim var. 42u rack genişliğinde. kardeşimle Vaemi adında analog synthesizer ürettiğimiz bir şirketimiiiz var. baslar onunla yapıldı. başka marka synthesizerlarda kullandığımda audio chain de çok çeşitli modüller ve gearlar rackler var arka arkaya bağlanmış. poly synthlerden 2 tane var. biri roland alpha juno digeri ise phase distotion yapan dijital sentez yapan bir synthesizer. lead 2 tane var. biri juno ama ustunde formant filtreler ve transformerlı bir ring modulator var. o ring modulator u de biz yaptık. Lead lerde digeri ise arp odyssey ve re201 tape delay ile kombinasyonu . sanırım aralarında en koptuklarımdan biri . davullar viinly ve 4 kanal fln vinyl davul kanalı var. üzerinde modular ile tasarlanmıs snarelar ile vuran bir noise var. basta harmonikleri arttırmak icin thru zero fm ve wave folder var. arpegiatordeki sine wave pittsburg modular ama filtresi moog lalder filter cp3 mikser ile beraber ama kardesimle ile beraber birlestirdigimiz asırı kaliteli komponentler ile yapılmıs kedimize ozel yaptıgımız bir filter. o arpegiator cıkıs amfi olarak bir LPG kullanıldıdğı için de bukadar puncy duyuuyor diyebilirim. kanallarda 3 gurubu casette ve manyetik tape e kaydedip geri yazdım.. ayrıca bir cok analog compresor tuplu eqlar fln kullandım. kanallarda ve master da da kullandım. pultech cok sevdigim eqlardan biridir. plaklarda kesinlikle kayıt alırken her kanalın ustunde vardı. re201 onun echo su ve spring reveb u de oyle.

www.vaemi.net

bu bizim sitemiz. göz atmanızı tavsiye ederim.

illginiz icin cok tesekkur ederim

Teşekkürler. Öncelikle kardeşim elektronik müzhendisi. Bende ses muhendisi ve müzisyenim-prodüktörüm. en başta moduler bir synthesizer sistemim var. 42u rack genişliğinde. kardeşimle Vaemi adında analog synthesizer ürettiğimiz bir şirketimiiiz var. baslar onunla yapıldı. başka marka synthesizerlarda kullandığımda audio chain de çok çeşitli modüller ve gearlar rackler var arka arkaya bağlanmış. poly synthlerden 2 tane var. biri roland alpha juno digeri ise phase distotion yapan dijital sentez yapan bir synthesizer. lead 2 tane var. biri juno ama ustunde formant filtreler ve transformerlı bir ring modulator var. o ring modulator u de biz yaptık. Lead lerde digeri ise arp odyssey ve re201 tape delay ile kombinasyonu . sanırım aralarında en koptuklarımdan biri . davullar viinly ve 4 kanal fln vinyl davul kanalı var. üzerinde modular ile tasarlanmıs snarelar ile vuran bir noise var. basta harmonikleri arttırmak icin thru zero fm ve wave folder var. arpegiatordeki sine wave pittsburg modular ama filtresi moog lalder filter cp3 mikser ile beraber ama kardesimle ile beraber birlestirdigimiz asırı kaliteli komponentler ile yapılmıs kedimize ozel yaptıgımız bir filter. o arpegiator cıkıs amfi olarak bir LPG kullanıldıdğı için de bukadar puncy duyuuyor diyebilirim. kanallarda 3 gurubu casette ve manyetik tape e kaydedip geri yazdım.. ayrıca bir cok analog compresor tuplu eqlar fln kullandım. kanallarda ve master da da kullandım. pultech cok sevdigim eqlardan biridir. plaklarda kesinlikle kayıt alırken her kanalın ustunde vardı. re201 onun echo su ve spring reveb u de oyle.

www.vaemi.net

bu bizim sitemiz. göz atmanızı tavsiye ederim.

illginiz icin cok tesekkur ederim

Cok emek verilmis. Tekrardan elinize saglik

Geri