Floyd rose için yardım lazım!!

ltd mh50 gitarimin tellerini değiştirdik telleri biraz floydu yukari kaldirarak kaldirdik akortu tekrar yaptik bi divebomb atalim dedik teller yerlerinden çıktı geri taktık bazisini bazısı geri takinca tuttu bazisinin saddleları yalama olmuş takamadik floyd yattı arkadaki vidalari 3-4 tur sıktık duzelmedi salak bir halde şuan gitar saddleları fullden değişmek istiyorum saddlelar hariç sizce tamir edilebilir mi saddleları takarsam duzelir mi yada direk ucuz ama idare edecek aliexpressten ucuz bir floyd mu almaliyim yardim edin gitarimi kullanamiyorum bile.

ltd mh50 gitarimin tellerini değiştirdik telleri biraz floydu yukari kaldirarak kaldirdik akortu tekrar yaptik bi divebomb atalim dedik teller yerlerinden çıktı geri taktık bazisini bazısı geri takinca tuttu bazisinin saddleları yalama olmuş takamadik floyd yattı arkadaki vidalari 3-4 tur sıktık duzelmedi salak bir halde şuan gitar saddleları fullden değişmek istiyorum saddlelar hariç sizce tamir edilebilir mi saddleları takarsam duzelir mi yada direk ucuz ama idare edecek aliexpressten ucuz bir floyd mu almaliyim yardim edin gitarimi kullanamiyorum bile.
Dostum çözüm değil ama bende ilk floyd aldığımda ayarlayamayıp sabitlemiştim sabitleyince en azından gitar çalınabiliyor geçici olarak öyle kullandım

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kanka valla gitar zaten sabitti ben açtım sorun yoktu ama sorun hareketli olmasi değil saddleların tel sabitleme vidalarinin yalama olmasi saddleları değişcem bide floyd gitara gömüldü bildiğin onuda halletireceğim bi gitar marketinde umarim geçer tel takamiyorum gitara şuan yani

Zamanında bende specialde benzer sorunu yaşamıştım gitarparça.com sitesinin sahibi luthier Rıfat Türen var o bütçeye göre güzel çözümler sunar, onu aramanı tavsiye ederim.

Geri