Yalnızlığın Soğuk Nefesi - Tolga Güven (Türkçe sözlü hard rock)

Nihayet bir balad yazıp kaydetmek kısmet oldu. Şarkının ilk önce nakaratını yazdım bir kaç yıl önce; vallahi nakarat sözleriyle böyle çıkıverdi:) İnsanlık için sonsuz bir işkenceye razı olarak kaderine boyun eğen Prometheus'a göndermeler var. Şu ara Madeleine Miller'dan "Ben, Kirke'yi" okudum, onun Prometheus'u da benim hayalimdeki gibiymiş....
Ama şarkıdaki diğer kısımları ancak geçen yıl yazıp kaydettim. Miksini doğru düzgün yapmak ise ancak mümkün oldu. @Rock Tribe ile bir ön dinleme gerçekleştirdik:) Kendisine teşekkür ederim. Bu sayede eski mikslerimdeki abartılı düzeylerden biraz uzaklaşmaya ve daha temiz bir miks oluşturmaya çalıştım.
Söz ve müzik, gitar ve vokal icraları da her zamanki gibi bana ait.

Tolga bizi de kendini de uğraştırma yükle şarkılarını Spotifya 😁

Şaka bir yana şuraya koyduklarınla çok güzel bir albüm çıkar. Emeğinin karşılığını alacak adımlar atmanı gönülden isterim.

Bu arada akustik gitar olarak ne kullanıyorsun?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tolga bizi de kendini de uğraştırma yükle şarkılarını Spotifya 😁

Şaka bir yana şuraya koyduklarınla çok güzel bir albüm çıkar. Emeğinin karşılığını alacak adımlar atmanı gönülden isterim.

Bu arada akustik gitar olarak ne kullanıyorsun?
Teşekkürler Hakan.
Şu ana kadarki şarkıların ham mikslerini bu en son dosyadaki standarda getirmem lazım. Kayıtlı yaklaşık 5, kafada ise bir miktar daha şarkı var. Bunları bu yaz ham kayıtları ile bitirirsem, doğru düzgün bir proje gelir. O demo ile belki bir grup toplanır veya işte her ne olacaksa...
Eğer bunları bir ekiple çalma fikrini tümüyle bir kenara koyacak olursam, herhalde o durumda Spotify'a yüklerim. Yok bir ekip olursa ( o zaten kolay iş değil...), o durumda bir ekip tarafından icra edilip profesyonelce mikslenmiş hallerini koymak daha iyi bir fikir gibi geliyor?
Akustik gitar Çin malı bir Ltd (XTone...). Preamfisi matah değil ama, Waves'in CLA Unplugged diye bir plugini var, sinyali ondan geçirdiğin zaman derhal kendine geliyor:) Bir de üzerinde 0.11 set var, o da tona etki ediyor.

Nihayet bir balad yazıp kaydetmek kısmet oldu. Şarkının ilk önce nakaratını yazdım bir kaç yıl önce; vallahi nakarat sözleriyle böyle çıkıverdi:) İnsanlık için sonsuz bir işkenceye razı olarak kaderine boyun eğen Prometheus'a göndermeler var. Şu ara Madeleine Miller'dan "Ben, Kirke'yi" okudum, onun Prometheus'u da benim hayalimdeki gibiymiş....
Ama şarkıdaki diğer kısımları ancak geçen yıl yazıp kaydettim. Miksini doğru düzgün yapmak ise ancak mümkün oldu. @Rock Tribe ile bir ön dinleme gerçekleştirdik:) Kendisine teşekkür ederim. Bu sayede eski mikslerimdeki abartılı düzeylerden biraz uzaklaşmaya ve daha temiz bir miks oluşturmaya çalıştım.
Söz ve müzik, gitar ve vokal icraları da her zamanki gibi bana ait.

Ne demek hocam rica ederim, bir faydam olduysa ne mutlu. Ben bu konularda sadece amatörüm, hatta bir şarkı oluşturma, kaydetme ve miksleme ayarları ile uğraşma motivasyonunu kaybetmiş biriyim. Bu konudaki motivasyonunuzun hiç bitmemesi dileği ile...

Özellikle bu şarkı harika olmuş, gerçekten çok iyi...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Miks de şarkı da harika olmuş bence dinlemesi çok keyifli. Zaten Tolga Abi yine harika bir solo yazmış.
Teşekkürler Ömer.
Sololar büyük ölçüde emprovize, zaten sallanan bazı cümleler de var ritmik olarak. Bir kaç take ile ve farklı kısımları birleştirerek tamamlıyorum çoğu zaman, ama tabii çıkışta akorları takip eden kısım (modülasyonun gerçekleştiği yer var orada) biraz daha yapılandırılmış olmak zorundaydı.

Teşekkürler Hakan.
Şu ana kadarki şarkıların ham mikslerini bu en son dosyadaki standarda getirmem lazım. Kayıtlı yaklaşık 5, kafada ise bir miktar daha şarkı var. Bunları bu yaz ham kayıtları ile bitirirsem, doğru düzgün bir proje gelir. O demo ile belki bir grup toplanır veya işte her ne olacaksa...
Eğer bunları bir ekiple çalma fikrini tümüyle bir kenara koyacak olursam, herhalde o durumda Spotify'a yüklerim. Yok bir ekip olursa ( o zaten kolay iş değil...), o durumda bir ekip tarafından icra edilip profesyonelce mikslenmiş hallerini koymak daha iyi bir fikir gibi geliyor?
Akustik gitar Çin malı bir Ltd (XTone...). Preamfisi matah değil ama, Waves'in CLA Unplugged diye bir plugini var, sinyali ondan geçirdiğin zaman derhal kendine geliyor:) Bir de üzerinde 0.11 set var, o da tona etki ediyor.
0.11 - 0.12 setler akustikte gerçekten sese dolgunluk katıyor. Ben akustikte D'Addario EZ serisi kullanıyorum yıllardır. Onlar da bile gayet dolgun tonlar veriyor.

Ben kendi adıma sonbaharda ekiple bi şansımı deneyecem. Zira davul yazmayı beceremiyorum şu an için. Yürürse o şekilde devam ederim. Şu yaz tatili bitsin yazlıktan dönelim.

Geri