Zuhal ve Dore Müzikten alışveriş yapan var mı? Ne gibi aksesuarlar hediye edilir?

Dostlar haftaya Zuhal müzikten 7-8k bandında elektro gitar, Dore müzikten de 6k civarında amfi almaya gitmeyi planlıyorum. Nakit pesin ödeme yaparsam indirim alma şansım var mıdır? Bir de gitar ve amfi ile beraber ne gibi aksesuarlar veriliyor? Mesela gitar alınca kılıfı illaki dahildir ama pena, askı, kapo, amfi alınca jak kablosu falan hediye ediyorlar mı yoksa ayrıca almam mı gerekiyor? İki mağazanın da Ankara/Kızılay şubesinden alışveriş yapacam. Bu mağazalardan alışveriş yapanlar deneyimlerini aktarırlarsa sevinirim :)

Dostlar haftaya Zuhal müzikten 7-8k bandında elektro gitar, Dore müzikten de 6k civarında amfi almaya gitmeyi planlıyorum. Nakit pesin ödeme yaparsam indirim alma şansım var mıdır? Bir de gitar ve amfi ile beraber ne gibi aksesuarlar veriliyor? Mesela gitar alınca kılıfı illaki dahildir ama pena, askı, kapo, amfi alınca jak kablosu falan hediye ediyorlar mı yoksa ayrıca almam mı gerekiyor? İki mağazanın da Ankara/Kızılay şubesinden alışveriş yapacam. Bu mağazalardan alışveriş yapanlar deneyimlerini aktarırlarsa sevinirim :)
Eğer gitarın kendisine dahil değil ise çanta, kılıf, gigbag vs. Hiç birşey vermezler dahil dediğim şöyle Ibanez prestigelerle beraber hardcase geliyor mesala ama ben zuhalden Ibanez Genesis almıştım kılıf bile vermediler. Diğer tüm herşeyi extra ücret karşılığında alman gerekli...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer gitarın kendisine dahil değil ise çanta, kılıf, gigbag vs. Hiç birşey vermezler dahil dediğim şöyle Ibanez prestigelerle beraber hardcase geliyor mesala ama ben zuhalden Ibanez Genesis almıştım kılıf bile vermediler. Diğer tüm herşeyi extra ücret karşılığında alman gerekli...
Hocam almam gereken ekstra hangi ıvır zıvırlar var yazabilir misin rica etsem? Mesela amfi kutusunun içinden güç adaptörü vs çıkıyor mu? Tecrüben varsa eksik olan ürünleri yazarsan sevinirim. Haftaya gidip eksik ürünle dönmeyeyim ne gerekiyorsa alayım.

Hocam almam gereken ekstra hangi ıvır zıvırlar var yazabilir misin rica etsem? Mesela amfi kutusunun içinden güç adaptörü vs çıkıyor mu? Tecrüben varsa eksik olan ürünleri yazarsan sevinirim. Haftaya gidip eksik ürünle dönmeyeyim ne gerekiyorsa alayım.
Gitarın yanında basit bir kılıf-kablo-askı üçlüsü ve birkaç pena verirler genelde, en azından eskiden verilirdi. Vermezlerse de isteyebilirsin bence. amfinin yanında ekstra birşey verildiğini pek görmedim. güç kablosu-adaptörü illa ki çıkar, o ekstra değil standart zaten.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitarın yanında basit bir kılıf-kablo-askı üçlüsü ve birkaç pena verirler genelde, en azından eskiden verilirdi. Vermezlerse de isteyebilirsin bence. amfinin yanında ekstra birşey verildiğini pek görmedim. güç kablosu-adaptörü illa ki çıkar, o ekstra değil standart zaten.
Peki gitarın yanında verilen kablonun kalitesi güzel ses almak için yeterli olur mu yoksa kaliteli farklı kablo almak gerekir mi sizce?

Gidince sor. Satışa dahil olmayan hiçbir şeyi vermek zorunda değiller, vermezler de. Bakkaldan cola alınca delikanlı kutu değil litrelik aldın benden de sana çikolata hediye diyor mu?
Ama muhabbet ile bazen indirim bazen ufak tefek hediye olur elbette. Oranın bir işyeri olduğunu unutmayıp arsızca hakkıymış gibi talep eden müşteriye vermezler, nezaket ile orta yol bulunur. Bir kuralı yok alışverişin.

Gercekci olalim simdi, amfi alirsan pek tabi kablosunu verecektir. Ama mesela analog pedallarda bu durum soz konusu degil, ekstrem pedal ve processorlerde yine kendi icinde bulunuyor.

Pena aski kapo vb seyler kisisel oldugu icin vermezler. 1 2 pena hediye edebilirler ama hediyelik aski zaten cok verimli olmaz. Kendin alman daha saglikli.

Yine bazi gitarlar var hardcase ile satilir. Bazisi satilmaz.

Gittiginde bizzat sorman daha mantikli olacaktir.

İndirim konusu ise kesin degil. Fatura kesmek zorunda sonucta.

Doremusic internet fiyatı üzerinden yüzde 5 indirimle taksitli satış yapar.

Zuhalden gitar almıştım, ince bir kılıf vermişlerdi. İçinde pena var mı diye sorunca kutudan 1 tane de pena seç demişlerdi. Zuhal müzikte internet fiyatları geçerli, sadece tek çekime indirim olabilir.

İki firma da mağazada %5 veya ürüne göre %8 yapabiliyor. Tek ödeme çok ödeme farketmez o kart sahibi açısından farkediyor. Firma bankadan aynı vadede toplar parasını muhtemelen. Nadiren mağaza müdürü insiyatif kullanır ve belki stoğu bitirmek istediği bir ürün varsa %10 filan yapar. Hepsini yaşadım.
Üstte dediğim gibi alıcıysanız gidin konuşun uzlaşın.. kapıdan girerken kardeş ben müşteriyim illa bedava bir şeyler verecen havasına girmeyin... iletişim iletişim iletişim..... fiyatlar, kar marjları değil konu... hani bir de yav eşşek yüküyle para kazanıyorlar bir pena mı vermeyecekler kafasında olanlar var, o ayrı bir mevzu.

İki firma da mağazada %5 veya ürüne göre %8 yapabiliyor. Tek ödeme çok ödeme farketmez o kart sahibi açısından farkediyor. Firma bankadan aynı vadede toplar parasını muhtemelen. Nadiren mağaza müdürü insiyatif kullanır ve belki stoğu bitirmek istediği bir ürün varsa %10 filan yapar. Hepsini yaşadım.
Üstte dediğim gibi alıcıysanız gidin konuşun uzlaşın.. kapıdan girerken kardeş ben müşteriyim illa bedava bir şeyler verecen havasına girmeyin... iletişim iletişim iletişim..... fiyatlar, kar marjları değil konu... hani bir de yav eşşek yüküyle para kazanıyorlar bir pena mı vermeyecekler kafasında olanlar var, o ayrı bir mevzu.
Abiiim

Do Re yi ben ayrı tutarım. Biliyorsun benim gitar macerasını postu var. Sonrasında da çok alışverşim oldu. Do Re sağlam indirim yapıyor mübarek abim.

Gerçi şuan ki ekonomi şartlarında nasıldır bilemem.

Yok hocam o kafada bir insan değilim. Sonuç olarak adamlar gitar satıyorlar, yanında hediye veriyoruz gibi bir iddiaları yok, ha verilirse güzel incelik olur yine aynı yeri tercih edersin orası ayrı mevzu. Ben bu soruları eksik ürün ile dönmemek adına sordum, ürünlerin içeriğini vs bilmediğimden hangi aksesuarlar gerektiğini bilip ona göre alışveriş yapmak için.

eskidendi o işler. daha küçük çaplı esnaf kafası dükkanlarda belki hala oluyordur ama kurumsal firmalarda pek görmedim son yıllarda. he satış danışmanıyla olan muhabbetinize göre indirim yapabiliyorlar ama... eskiden penaya pek para verilmezdi mesela, uğradıkça 2-3 tane alır çıkardın. düzgün bi pena 20-25 TL olunca tabi artık, işlerin değişmesi de doğal.

Geri