Hangi gitarı alırdınız?

Merhaba,
İkinci elde 11-12K'ya bir elektro gitar bakınıyorum. Bir kaç model buldum çalmak istediğim tarzda. Özellikle Jackson JS32'de ki kasa çeşitlerinin hepsinden gitar buldum. Ama sabit köprü olanları tavsiye etmiyorlar. Ne yapacağımı bilemedim. Bir tane de Amerika'daki getirilmiş sahnelerde kullanılmış hasarsız bir JS32 CD Concerde buldum Floyd Rose köprülü. Bu köprüdür, manyetik kalitesidir derken bir de ESP EX200 buldum 12K'ya. O kadar fazla gitar var ki kafam karıştı. Fikirlerinize göre ilanları atacağım.
Teşekkürler şimdiden.

Dediğim gibi o bütçeye alacağınız hiç bir gitardan düzgün floyd performansı alamazsınız, alacağınız tek şey pişmanlık olur. Dediğim gibi illa Js32 istiyorsanız sabit köprü olan modellerine bakın

Ex-200'ün tipi şahsen çok hoşuma gitmemekle beraber kalite olarak biri bariz daha üstün demem yanlış olur. Ben olsam gidip dener hangisi hoşuma giderse onu alırdım

Denemeden alma derim. İster sıfır olsun ister ikinci el. Sıfır gitarlar da gayet sorunlu çıkabiliyor zira.
O fiyat aralığında sabit köprü olursa daha iyi, yoksa üstünde gelen Floyd lisanslı Floyd olur en fazla.
Karar senin. Hangi kasa hangi model, hangi manyetik dizilimi .... Ne çalacağına ne beklediğine bağlı hepsi. Yeni baslayan biriyse V kasa önermem. En rahatı superstrat kasa Jackson, Ibanez, Charvel, LTD veya schechter. Temiz bir ikinci el işi götürür

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Denemeden alma derim. İster sıfır olsun ister ikinci el. Sıfır gitarlar da gayet sorunlu çıkabiliyor zira.
O fiyat aralığında sabit köprü olursa daha iyi, yoksa üstünde gelen Floyd lisanslı Floyd olur en fazla.
Karar senin. Hangi kasa hangi model, hangi manyetik dizilimi .... Ne çalacağına ne beklediğine bağlı hepsi. Yeni baslayan biriyse V kasa önermem. En rahatı superstrat kasa Jackson, Ibanez, Charvel, LTD veya schechter. Temiz bir ikinci el işi götürür
Hocam beklentilerime göre bu modelleri buldum. Pekte yeni değilim o yüzden çalabileceğimi düşündüm (En azından Rhoads Explorer ve Kelly modellerini). Şehrinde deneyebileceğim bir mağaza yok o sorun. Bilemedim açıkçası.

Hocam beklentilerime göre bu modelleri buldum. Pekte yeni değilim o yüzden çalabileceğimi düşündüm (En azından Rhoads Explorer ve Kelly modellerini). Şehrinde deneyebileceğim bir mağaza yok o sorun. Bilemedim açıkçası.
İcabında atla otobüse/trene en yakın şehire mağazaya veya ilana.
Ben ilk gitarım için 1300 km yol gitmiştim. Birkaç hafta önce de trenle 300 km yol gittim. Git gel tüm günüm yolda geçti

Geri