2024’de ne almayı hayal ediyorsunuz?

Enstrüman satışları 2021 kur krizi dönemindeki gibi durdu, tek tük satış olduğu için store'lar stok güncellemiyor. Arkadaşlardan hep aynı şeyi duyuyorum "kur farkını tam olarak yansıtmadık ona rağmen durgun" diyorlar. Üst sınıf enstrüman bulmak zorlaşacak; kurdan dolayı tedarik, faizlerden dolayı satışlar düştü.

Hiç birşey almayı düşünmüyorum. Zaten düşünmeden, önceden uzunca süre planlamadan alım yapıyorum o anki Gas ile alakalı o durdurulamaz heves geldiği zaman kur filan hiç birşey alı koyamıyor insanı ama artık çok fazla ekipman ve gitar geçmişim olduğu için eski hevesim kalmadı benim.

Var bir hayalimiz be Majesteleri...

IMG_8953.jpeg
IMG_8955.jpeg

Thomann'dan aldığım mor squier SSS stratıma, Seymour Duncan TB6 distortion bridge manyetiği almak istiyorum. Beyaz rengi hiçbir yerde bulamadım belki 2024te stoklara girer.

HSS pickguard satın aldım, pot ve manyetiği hallettikten sonra, yapmaya çalıştığım şeyle dalga geçmeyecek bi luthier bulursam iş tamam.

Son düzenleme:
2023 geçti bari 2024’te hayalim olan Gibson LP Gold Top ve Fender Amerikan serilerinden birer tane almak ve sonuna kadar hakkını verebilmek :) Umarım olumsuz hava dağılır ve herkes istediğine kolayca erişebilir.

Hedeflediğim bir çok şeyi 2023 içerisinde aldım. 2024 yılı için almayı hedeflediğim herhangi bir şey yok. Hazır seçim süreci bitip, 3 yıl seçimsiz bir döneme gireceğiz. Bu sürecin ilk 1-2 yılı borsa fiyatlaması için çok önemli. Özellikle 2024 yılında kendi adıma sıkı para politikası uygulayıp, sadece yatırıma odaklanarak ekonomik büyüme hedefliyorum. Kısacası 2024 yılında tek hedefim daha çok para.

Fender mim tele için kafamdaki değişikliklerin çoğunu yaptım, gerisini de kovalamam artık diye düşünüyorum. Sırada S7521 için köprü değişimi var. Solomusic'den Koray abi ile konuştuğumuz üzere planda bir sarkma olmazsa bir adet hipshot hi-mass köprü getirteceğim bu hatun için. Haricinde ise sistemim artık yavaştan eskimiş durumda. Sırasıyla yeni bir imac veya mac mini + monitör, tannoy reveal 505'lerin yanına 7" bir set referans monitörü ve tabi ki ses kartı güncellemesi şu anda aklımdakiler.

İlk sayfada yazdığım 7 ve 8 telli planları tabi ki birer hayal ürünü ve ihtiyaç dahilinde değiller fakat belli olmaz. Ibanez kalkıp da beklediğim tasarım niteliklerine sahip bir 7 telli saber ile gelirse affetmem çakarım, sonuçta yıllardır bu seriyi iyiden gözardı ettiler. Belki 2024 için güzel bir model ile telafi ederler.

Ötesinde sağlık & huzur kaçmasın gerisi teferruat tabi ki.

Fender mim tele için kafamdaki değişikliklerin çoğunu yaptım, gerisini de kovalamam artık diye düşünüyorum. Sırada S7521 için köprü değişimi var. Solomusic'den Koray abi ile konuştuğumuz üzere planda bir sarkma olmazsa bir adet hipshot hi-mass köprü getirteceğim bu hatun için. Haricinde ise sistemim artık yavaştan eskimiş durumda. Sırasıyla yeni bir imac veya mac mini + monitör, tannoy reveal 505'lerin yanına 7" bir set referans monitörü ve tabi ki ses kartı güncellemesi şu anda aklımdakiler.

İlk sayfada yazdığım 7 ve 8 telli planları tabi ki birer hayal ürünü ve ihtiyaç dahilinde değiller fakat belli olmaz. Ibanez kalkıp da beklediğim tasarım niteliklerine sahip bir 7 telli saber ile gelirse affetmem çakarım, sonuçta yıllardır bu seriyi iyiden gözardı ettiler. Belki 2024 için güzel bir model ile telafi ederler.

Ötesinde sağlık & huzur kaçmasın gerisi teferruat tabi ki.
Hocam yeni mac mini m2 aldım. 16 gb olanı alın mutlaka. Ses kartı da ik multimedia serisinden alırsanız tonex se ve amplitube 5 se geliyor yanında.

Kendi adıma 2024’te quad cortex almayı istiyorum ancak çok pahalı şu an. Yurt dışındaki arkadaşlarıma getirtsem bile pahalı.

Geri