Gerçek Ton

Arkadaşlar distortion pedalı almak yerine overdrive da gain i kı açarak çalsam aynı tonu elde eder miyim ve öyle dertli parçasında Batuhan ın en sonda çaldığı soladaki si telinde 7. perdeden 15 e kayıp çaldığı bölümde ince sesin tonunu drive lamı dist lemi elde ederim

Ah abim/kardeşim, güzel abim/kardeşim, canım abim/kardeşim.

Şöyle bir sayfaları başlıkları güzelce bir gezsen okusan bu ton meselesinin bu kadar basit olmadığını çok daha iyi anlarsın.

Öyle basit 2 yollu amfilerle çözülseydi bu iş hiç kimse ne pedal setup kuradı ne ses kartı alırdı ne prossesör hoperlör peşinde koşardı.

Hani bu şey gibi şaak bi 10 münyon dolar satacaksın ardından şaak bi 10 münyon dolar daha dıj güçler şaşıracak.
Olmaz mı ?
Yok abi olmaz

Şöyle bir sayfaları başlıkları güzelce bir gezsen okusan bu ton meselesinin bu kadar basit olmadığını çok daha iyi anlarsın.

Öyle basit 2 yollu amfilerle çözülseydi bu iş hiç kimse ne pedal setup kuradı ne ses kartı alırdı ne prossesör hoperlör peşinde koşardı.

Hani bu şey gibi şaak bi 10 münyon dolar satacaksın ardından şaak bi 10 münyon dolar daha dıj güçler şaşıracak.
Olmaz mı ?
Yok abi olmaz
Daha basit anlatımı: sadece fender ile Duman olunmuyorsa sadece ESP ve EMG ile Metallica hiç olamazsın :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Olmaz mı ?
Yok abi olmaz
Sadece yakın bı ton istiyorum

Bak ne yapalım bence. Zor olmazsa sana.

Parçanın orjinali ile birlikte kendi çaldığının bir ses kaydını al paylaş bakalım nasıl yorumlar gelecek. Tabi ki bire bir aynısı olmayacak ama en azından yakın mı ? uzak mı ? görebiliriz.

Niye denemeyesin dimi ?

Burada Batuhan reisin setupu var. Amfinin ve yerdeki pedalların yön ayarlarını çıkarıp bi dene. Olmaz olmaz tonun tutacağı gelir.

Batuhan reis yeni pedal almış. İlgililere duyurulur 😁

Screenshot_2023-10-27-23-34-06-086_com.instagram.android.jpg

öncelikle overdrive pedalının markasıda önemli ben ts9 u ds1 ile boostlayıp hem güzel bi ton hemde uzun bi sustain yakalıyorum (duman çalmıyorum ama tonu benziyor)

Geri