Bilgisayara gitar bağlamak için ses kartı önerisi

Guitar rig kullanarak kayıt almak istiyorum. Bunun için bir ses kartına ihtiyacım var. Tek ihtiyacım olan düşük gecikme ve bir jack girişi. Bir arkadaşım "m-audio fast track" önerdi ama eski olduğu için satan yer pek bulamadım. Bu ayarda önerebileceğiniz ses kartı var mıdır?

Ben de benzer bir arayış içerisindeyim. Behringer UMC22 işimizi görecektir diye düşünüyorum. Henüz sipariş vermedim, araştırma aşamasındayım.

Geçtiğimiz yıllarda bütün ekipmanlarımı satmak zorunda kalmıştım. Şimdi tekrar müzik icra edecek vaktim ve fırsatım oluştu. Elimde sadece eski elektro gitarım kaldığı için ses kartı alıp işi çözmeyi planlıyorum. Farklı bir ürün bulursam haberdar ederim. Şimdilik UMC22 iyi bir seçenek gibi geliyor bana.

Arkadaşlar. Behringer bu ürün gamında piyasada alabileceğiniz en kötü ses kartı. Yerli yabancı forumları gezin. Göreceksiniz.

Behringer'i önermemekle beraber, ihtiyacınız olan giriş-çıkış sayısına göre;

M-Audio : Fasttrack ve M-Track ürünlerini kullandım. Giriş için fena değil.
Focusrite : Kullanmadım ama sanırım piyasada en çok satan ürünlerden.
Presonus : Bir dönem Audiobox ürününü kullanmıştım. O dönemki evin elektrik tesisatından mı bilemem çok dip ses vardı.
Universal Audio : Üretici olarak başarılı. Yeni ses kartı serisi çıkarmış. Hiç denk gelmedim ama bakılabilir.
Roland : Quad Capture ürününü kullanmıştım. Bir sorun çıkarmamıştı. Hala üretiliyor mu bilmiyorum.
Audient: Bu ürüne de denk gelmedim fakat kullananları görüyorum, okuyorum. Sanırım giriş seviyesi bir ürün.

Bu ürünlerin fiyatlarını ve özelliklerini Thomann gibi yurtdışı sitelerden karşılaştırıp daha sonra Türkiye'den bakabilirsiniz. Aynı kalitede olan ürünlerin yurtdışı fiyatları birbirine yakınken Türkiye fiyatları farklılık gösterebiliyor. Daha pahalı ise daha kalitelidir gibi düşünüp alınabiliyor bazen. Sonuç olarak giriş-çıkış gibi özellikleri belirleyip alabildiğiniz en iyi ürünü almaya çalışabilirsiniz.

Guitar rig kullanarak kayıt almak istiyorum. Bunun için bir ses kartına ihtiyacım var. Tek ihtiyacım olan düşük gecikme ve bir jack girişi. Bir arkadaşım "m-audio fast track" önerdi ama eski olduğu için satan yer pek bulamadım. Bu ayarda önerebileceğiniz ses kartı var mıdır?
düşük bütçelere en azından bı focusrite Scarlett öneriliyor diye biliyorum gerekirse sari siteden ikinci el taksitle alabilirsiniz.

M-Audio kullanan arkadaşımın dediğine göre ses sinyalinde gecikme olduğu yönde. Scarlett fena değil gibi... bana da lazım ama hâlâ araştırıyor, YouTube videolarına bakıyorum. Gecikme yaşanmayan, Windows uyumlu ses kartı bilenler varsa, önersinler.

Bütçe belirtmemişsin ama ilgini çekerse;

Geri