Size Göre Overrated Berbat Grup

Nefret kusma postu , istediğiniz müzik türünden istediğiniz band , isterseniz nedenleri ile açıklayabilirsiniz. Bana göre berbat ama nedense sevildiğini anlamadığım grup açık ara SUICIDE SILENCE. Altyapısından vocal türüne kadar bomboş bir grup.Hiçbir müzikal his uyandırmayan ve bana hayatı sorgulatıp insanlığa bakış açımı eksiye düşüren bir grup ve müzik türü. Bunun yanında Lorna Shore ,Slipknot,Korn,System of a Dawn ağır abartı bulduğum gruplar arasında ve benim için dinlenmeleri aşırı şaşırtıcı gruplar.

soad yazacaktım yazmışsın zaten

herkes duman yazmış dumanı severim kendine has bi karakteri var ordan burdan bişeyler çalmayan bir grup illa benzeteceksem 90 ların grunge gruplarına benzer derim sound olarak ve karakter olarak

1 numara soad derdim ama dediğin için 2 numaraya queen derim berbat bi grup değil ama nirvanadan bile overrated bence

soad yazacaktım yazmışsın zaten

herkes duman yazmış dumanı severim kendine has bi karakteri var ordan burdan bişeyler çalmayan bir grup illa benzeteceksem 90 ların grunge gruplarına benzer derim sound olarak ve karakter olarak

1 numara soad derdim ama dediğin için 2 numaraya queen derim berbat bi grup değil ama nirvanadan bile overrated bence
soad kabul de queen asla değil belki de gelmiş geçmiş en iyi grup.

Türk müziğine yeni dahil olan grup ve sanatçıların hepsi overrated. Gerçekten anlamsız ve neden dinlendiğini anlayamadığım şarkılar var. KÖFN, Madrigal, Yüzyüzeyken konuşuruz falan... Türk müziği bitmiş durumda. Yabancılar için aynı şeyi söyleyemiyorum mesela bahsedilen, "soad", "slipknot", "queen", "korn", "u2" bunların overrated denmesine anlam veremedim, prime dönemlerinde herkesin deliler gibi dinlediği gruplar ve baktığınız zaman şarkı yapıları standart dışı, müzikal yoğunluğu tarzlarını yansıtan gruplar. soad, u2, radiohead falan acayip uyuz olduğum gruplar, bana hiç bir şekilde hitap etmiyor ama şarkılarına tarafsız bakacak olursam üzerine kafa yorulmuş şarkıları var.

iyi bir grup ama o devasalik icin bence overrated, Rolling Stones.
Rolling stones gibi bazı kilit gruplar şimdi basit ve overrated gelse de döneminde belli müzik türlerinin öncüsü ve o zamanın dinleyeni için bulunmaz bir grup, sadece müzik olarak değil dönemin kültürel yapısını değiştirmeyi başarmış gruplar ki bazı kişiler için stones sayesinde bugün blues halen popüler.

Son yılların moda terimleri Overrated ya da Underrated, kişisel görüşlere göre şekilleniyor artık.

Ben işin müzik tarafında biraz farklı bakıyorum,müzisyenleri gruplarla birlikte bu kategorilere sokmadan önce zamanına,imkanlarına ve o zamanlarda ki müzik sektörünün arz talebine göre varoluşlarına bakmak lazım.

Queen kimine göre abartılmış olabilir,ama zamanının çok ötesinde ikonik bir ses/vokal/sosyal tarz bu grubu özel kıldı.

Metallica nın en son kitlesine hitap eden herkesin beğendiği albümünün üzerinden çok yıllar geçti,ama ticari pazarlama dehaları,ikonik parçaları hala bu adamları özel kılıyor.

Rammstein ın neredeyse tüm albümünde etkin basit ritim ve riflerini örten müthiş sahne şovları ve yazdıkları sözlerin tarihi anlatması ,sosyal meselelere mesaj vermesi çok değerlidir.

O yüzden bence tanımlamalar sadece kulağımıza hoş gelen tını dan ziyade yaptıkları işe gösterdikleri saygı,dinleyicilerine verdiği değer gibi olgular da kalıplara yerleştirmeden önce değerlendirilemelidir.

Rolling stones gibi bazı kilit gruplar şimdi basit ve overrated gelse de döneminde belli müzik türlerinin öncüsü ve o zamanın dinleyeni için bulunmaz bir grup, sadece müzik olarak değil dönemin kültürel yapısını değiştirmeyi başarmış gruplar ki bazı kişiler için stones sayesinde bugün blues halen popüler.
Dediginize katilmakla beraber (dönemi icinde degerlendirilmesi özellikle), ticarilestirilmesi kolay oldugu icin de olabilir, tum buyuklukler muzikal cerceveden dogmuyor ne yazik ki. Dönemin kültürel yapisini degistirmis mi yoksa zaten degismekte olan yapiya "rebellion vs.." uygun bir denklemde var olup o ruzgarla mi buyumus tartisilir. Blues'un populerligi Stones'dan geliyor'u ise anlamadim.

Son yılların moda terimleri Overrated ya da Underrated, kişisel görüşlere göre şekilleniyor artık.

Ben işin müzik tarafında biraz farklı bakıyorum,müzisyenleri gruplarla birlikte bu kategorilere sokmadan önce zamanına,imkanlarına ve o zamanlarda ki müzik sektörünün arz talebine göre varoluşlarına bakmak lazım.

Queen kimine göre abartılmış olabilir,ama zamanının çok ötesinde ikonik bir ses/vokal/sosyal tarz bu grubu özel kıldı.

Metallica nın en son kitlesine hitap eden herkesin beğendiği albümünün üzerinden çok yıllar geçti,ama ticari pazarlama dehaları,ikonik parçaları hala bu adamları özel kılıyor.

Rammstein ın neredeyse tüm albümünde etkin basit ritim ve riflerini örten müthiş sahne şovları ve yazdıkları sözlerin tarihi anlatması ,sosyal meselelere mesaj vermesi çok değerlidir.

O yüzden bence tanımlamalar sadece kulağımıza hoş gelen tını dan ziyade yaptıkları işe gösterdikleri saygı,dinleyicilerine verdiği değer gibi olgular da kalıplara yerleştirmeden önce değerlendirilemelidir.
müzikal anokronizm yapmayalım güzel katılıyorum ancak döneminin sosyal yapısı üzerinden gideceksek şu dönemin çılgınlığı rap denen -ki ilk zamanlarını beğenirim rap müziğin- uzi çakal v.s kişilerin popüler kültürle yaygınlaşmasını da haklı kılmış oluruz, ki bunun sizce de iyi değerlendirilmeyeceği düşüncesindeyim.

Geri