20k bütçeli metal gitar tavsiyesi

double humbucker tremololu bi gitar lazım. şuanki gitarim schecter sgr c-1 ama isteklerimi pek karşılamıyor rahatlık ve ton açısından. türkiyede olması şart değil thomann sitesinden bir gitar da olabilir. gövde için tercihim V ama farklı şekillere de açığım :)

double humbucker tremololu bi gitar lazım. şuanki gitarim schecter sgr c-1 ama isteklerimi pek karşılamıyor rahatlık ve ton açısından. türkiyede olması şart değil thomann sitesinden bir gitar da olabilir. gövde için tercihim V ama farklı şekillere de açığım :)
jacksonun king v serisine bakabilirsin ya da v2 denilen bi ucu uzun digeri kisalar da olabilir.

Ben kişisel olarak hoşuma giden bir gitar tonu duyduğumda ufak bir araştırma yapıyorum. Genelde gitarın markasını görüyoruz zaten. Geri kalan özelliklerini bulmak. Onlar için de gitarın ismini özellilleri ile beraber aratıyorum. Bunların sonucunda bunca yıl edindiğim tecrübeye göre 2-3 uç nokta dışında şu gitarı bu gitarı diye bir şey yok. V gövde bak fena metal gitarı, RR üffff. Böyle bir şey yok. Hele ki yeni nesil plug-inler ile. Gibson Les Paul ile jazz yapıldı, blues hep yapıldı, hayvan gibi metal de yaptılar.

Bu uç noktalar single coil ve hambucker ile şekilleniyor. Ayrıca humbuckerların özellikleri ile. Genelde Emg gibi aktif yüksek çıkışlı manyetikler metal müzik türlerinde tercih ediliyor. Ama Seymour Duncan Tb4 gibi pasif bir manyetikle dünya kadar metal müzik yapıldı.

Thomann demişsiniz. O sitede bütün gitarların ses kayıtları var. Karşılaştırabilirsiniz.

Metal ile ilgilenmiyorum. 10 yıldan fazladır elimde hep strat oldu. Öncesinde ltd ec-50 kullanmıştım. Son olarak yakından görünce dayanamayıp bir epiphone sg aldım stratların yanına. Yıllar sonra humbuckerlı gitar sahibi oldum. Görüntüsü ve hafifliğinden çok etkilendim. Yalnız tonlarını duyunca ayrı bir beğendim. Maun gövde ve humbucker olması high gain için çok uygun. Bir yandan clean tonları da ayrı güzel. Efekt pedalları ile de çok iyi anlaştı. Bu tarz bir gitarla metal de çalınır tarz değiştirmek isterseniz daha yumuşak tarzlara da dönebilirsiniz kanımca. Kasa şekli ve hafifliği de çalımı rahatlatıyor. Strat ile çok çok bir rahatlık farkı yok. Bulabilirseniz ve ya bir miktar bütçe arttırıp sıfır alabilirseniz tavsiye ederim sg kasayı da.

Geri