M2 MacBook Air vst plugin kullanma

Merhaba, daw olarak Studio One kullanıyorum. M2 çipli macbook air kullanıyorum. Kontakt yükledim ve kuramadım. Başka vst pluginler yükledim ve kuramadım. Acaba sorun benim yüklememden kaynaklı mı? Daha önce tecrübe etmediğim için emin olamadım.

Evet hepsi mac içinde sorunsuz çalışıyor, yüklerken bir hata yapıyorsunuz. Detay vermediğiniz için herhangi bir aşamada olabilir. Kurmaya çalıştığınız programın mac sürümünüzle uyumlu olup olmadığını en başta kontrol etmeniz gerek, zaten eğer uyumluysa sorunsuz kurulur. Studio One kullanmadığım için detaylarını bilmiyorum ama genelde daw'lar kurulan programları otomatik olarak algılıyor. Kurulum aşamasında Studio One vst için kullandığı klasör ile kurulum yapılan klasörün de aynı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz, bu da sonraki aşama yani hiç vst kurulmamış gibi görünüyorsa muhtemelen Studio One vst klasörü seçeneğiniz hatalıdır.

Aklıma gelen ihtimaller bunlar, herhangi bir hata veriyor mu? Hangi aşamada takılıyorsanız, detayları verirseniz daha iyi olur.

ben yeni m2 işlemcili MacBook Pro ya geçtim. Logic Pro kullanmaya ve öğrenmeye başladım. öyle çok vst bazlı çalışmıyorum genelde gitar bağlayıp altyapı üzerine çalıyorum, ancak kurduğum plug-in leri logic otomatik tanıdı. önemli olan kurarken eklentinin Mac uyumlu olanın hatta m1-m2 işlemciler için uyumlu olanını indirip kurmak.

Studio One konusuna ben de bir şey ekleyeyim; kullandığınız Studio One sürümü aldığınız presonus ses kartı yanında verilenlerden ise (artist veriliyordu sanırım), kendi yanında gelen veya studio one mağazasında olan vstler haricinde vst yüklenmiyor idi. Ancak başka dawlarda da sorun yaşıyorsanız muhtemelen kurulumdan kaynaklı.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Studio One konusuna ben de bir şey ekleyeyim; kullandığınız Studio One sürümü aldığınız presonus ses kartı yanında verilenlerden ise (artist veriliyordu sanırım), kendi yanında gelen veya studio one mağazasında olan vstler haricinde vst yüklenmiyor idi. Ancak başka dawlarda da sorun yaşıyorsanız muhtemelen kurulumdan kaynaklı.
evet ses kartıyla beraber verilen artist versiyonu. Logic pronun deneme sürümünü indirdim onda da deneyip tekrar dönüş yapacağım başlığa.

Hangi OS? mesela bende en son Sonoma var bazı ex-fat diskleri bile tanımamaya başladı illa ntfs istiyor. Daha önce yoktu bu sorun. Yazılımda da aynı şey, çoğu zaman yazılım arkadan update yapıp mac'e uyumlu hale getiriyor ya da disk formatı örneğinde olduğu gibi Apple ayarlama yapıyor.

Geri