Davul Ses Sorunu

Doğuda bir üniye okumaya geldim. Dün 2 alt katımdaki herif davul sesinin çok geldiğini söyledi lakin geldiğimden beri sadece 1 kez amfiye bağlayıp çalmıştım oda bu olaydan birkaç gün önceydi. Kulaklıkla çaldığımdan tomların yada zillerin sesinin gitme imkanı yok. Kick vurduğumda aşağı yankı yapıyor diye tahmin ediyorum. Kick in yankı sesini engelleyecek ne kullanabilirim? Platform kullanmayı düşündüm fakat 3-4k fiyat biçtiler. Öyle bir parayı şuan veremem. Kalın bir halı kullanıyorum fakat yeterli olmuyor sanırsam. Sesin iletimini engellemek için ne yapabilirim? Daha önce rolandın gürültü emicisini kullandım lakin pek bir fayda etmedi. Fikri olan varsa yazarsa sevinirim.

kalınca jimtastik matı gibi şeyler var ben onlardan koyardım... kare parçalar şeklinde satılıyor, puzzle gibi birbine geçerek 4 tane ile mesela büyük bir kare yapabilirsin hele de 2 kat koyarsan daha iyi...

senin "herife" giden ses hoparlör değil her vuruşta aletin bacaklarından zemine ilettiğin titreşim ... (adamı da anla, ses gidiyorsa rahatsız eder ... bu onu "kdmn herifi" yapmaz)

bir de gece sessizliğinde kulaklık takmadan çal takada takada sesin aslında epey yüksek olduğunu farkedeceksin, ben her türlü mat, halı vb olmasına rağmen gece çalmamaya çalışırdım, yıllarca bir komşu bile bilmedi evde davul olduğunu

Evet elektronik kitler de ses yapıyor bu konu hakkında birçok kez insanların şikayetlere karşı çözümleri ile karşılaştım. Benim en son gördüğüm ve çalıştığını elektronik kit sahipleri tarafından doğrulandığı, tenis topuyla yapılan bir platform var, youtube'da birçok tarifi var. Eğer elinizden geliyorsa o tarz bir şey kesin çözüm olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kalınca jimtastik matı gibi şeyler var ben onlardan koyardım... kare parçalar şeklinde satılıyor, puzzle gibi birbine geçerek 4 tane ile mesela büyük bir kare yapabilirsin hele de 2 kat koyarsan daha iyi...

senin "herife" giden ses hoparlör değil her vuruşta aletin bacaklarından zemine ilettiğin titreşim ... (adamı da anla, ses gidiyorsa rahatsız eder ... bu onu "kdmn herifi" yapmaz)

bir de gece sessizliğinde kulaklık takmadan çal takada takada sesin aslında epey yüksek olduğunu farkedeceksin, ben her türlü mat, halı vb olmasına rağmen gece çalmamaya çalışırdım, yıllarca bir komşu bile bilmedi evde davul olduğunu
Gece falan çalmıyorum. Bu postu gece attım yalnızca. Herife falanda kızmadım, üstüne wp grubundan beni tehdit eden o lakin tanımadığım yerde kimseyle kavgaya edecek halim yok. Bilip bilmeden yorum yapma herşeye. Bizde dün başlamadık davul çalmaya.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet elektronik kitler de ses yapıyor bu konu hakkında birçok kez insanların şikayetlere karşı çözümleri ile karşılaştım. Benim en son gördüğüm ve çalıştığını elektronik kit sahipleri tarafından doğrulandığı, tenis topuyla yapılan bir platform var, youtube'da birçok tarifi var. Eğer elinizden geliyorsa o tarz bir şey kesin çözüm olur.
Bakacağım sağolun 👍👍

Geri