Yurt dışından gitar & ekipman getirtmek isteyen var mı?

Bence hiç bu işlerle uğraşma ,popüler herkesin arzulayacağı ve başarısını ispatlamış Gibson Les Paul, Fender Strat/Tele, Esp vb. gibi ürünleri getir az bir kar marjı ile sat, hem alıcıda soru işareti olmaz hem sen rahat edersin. 10 yıl kadar önce bu tarz Amerika'dan ürün getirip satan arkadaşlar vardı, hatta gelecek ürünlerin resimlerini özelliklerini önden paylaşırdı.
Teşekkürler yorum için. Bunu yapacağım.

müzik marketlerde en çok satılan ürünleri tespit eder. Onlardan satılmama ihtimali olmayan 5-6 tane ürün alır satardım
onların müzik marketlerde "en çok satılan" olma sebebi zaten kısmen bu tip bireysel avantajlı satan forum satıcıları değil de mağazayı tercih etmesi insanların ... misal kim gider de forum satıcısından Katana amfi alır? ... ikinci elden bahsetmiyorum
bu tip işi ticarete döndürmek para kazanmak isteyen parayı komisyondan kazanacağı için insanların o komisyonu ekstradan ödemeye razı olacağı daha niş, daha bulunmayan veya ulaşması zor ürünlere odaklanması gerekmez mi? misal kim makul bir komisyon ile Kiesel alabilmek istemez?
hani fikir dedik ya buyrun fikir... öyle küsüp gitmekle, lüzumsu mesaj, gereksiz diyalog demekle olmuyor fikir alışverişi

onların müzik marketlerde "en çok satılan" olma sebebi zaten kısmen bu tip bireysel avantajlı satan forum satıcıları değil de mağazayı tercih etmesi insanların ... misal kim gider de forum satıcısından Katana amfi alır? ... ikinci elden bahsetmiyorum
bu tip işi ticarete döndürmek para kazanmak isteyen parayı komisyondan kazanacağı için insanların o komisyonu ekstradan ödemeye razı olacağı daha niş, daha bulunmayan veya ulaşması zor ürünlere odaklanması gerekmez mi? misal kim makul bir komisyon ile Kiesel alabilmek istemez?
hani fikir dedik ya buyrun fikir... öyle küsüp gitmekle, lüzumsu mesaj, gereksiz diyalog demekle olmuyor fikir alışverişi
Yani yurt dışından %40 daha ucuza getirdiğiniz bir ürünü buradaki fiyatlardan %20 ucuza satarsanız ve ürün sıfır, açılmamış kutusunda olursa bence ürünün nerede satıldığının pek bir önemi kalmamış olur. Bu arada küsmedim, foruma bu konuyu açmak için gelmiştim, konu kapandığı için gidiyorum.

Mağara soğuk muydu kardeş :) Şaka bir yana bu işi yapmak için öncelikle piyasada güvenilir birisi olarak tanınmanız lazım, örnek kişi @novadore hiç kimse kolay kolay ortamda yeni birisine güvenip bu işi yapmaz.Fikri ortaya atan sen isen de şöyle demek en mantıklısı geliyor bana, arkadaşlar kapora gönderin istediğinizi alayım.Burda nakit veya tek çekim fiyatı 100.000 tl olan gitarı sen 80.000 e getireceksen senden almak isterim ama önce evine gelip çay kahve içmemiz lazım :)

Mağara soğuk muydu kardeş :) Şaka bir yana bu işi yapmak için öncelikle piyasada güvenilir birisi olarak tanınmanız lazım, örnek kişi @novadore hiç kimse kolay kolay ortamda yeni birisine güvenip bu işi yapmaz.Fikri ortaya atan sen isen de şöyle demek en mantıklısı geliyor bana, arkadaşlar kapora gönderin istediğinizi alayım.Burda nakit veya tek çekim fiyatı 100.000 tl olan gitarı sen 80.000 e getireceksen senden almak isterim ama önce evine gelip çay kahve içmemiz lazım :)
Yani alışverişi forum üzerinden yapalım, şu hesaba parayı atın ben size malı yollarım demeyecektim :) O yüzden sordum işte, ne olursa güvenirsiniz diye. Evde çay mı içersiniz, ülkenin saygın kurumlarından birindeki ofisimde mi ağırlarım, nasıl içiniz rahat eder, işin bu kısmını sizlere sormamdaki amaç buydu ama anlaşılmadı sanırım, ya da ben anlatmayı beceremedim. Neyse. Hayırlısı olsun. Ben kaçtım şimdi, kendinize iyi bakın forum sakinleri.

Tabi ki daha bulunması zor olan ürünlerin getirilmesi alıcı için daha iyi olur ama ben satıcı arkadaşa fikir vermek amacıyla yazdım. Yoksa ben de isterim bulunması zor ama hayal ettiğim ve sahip olmak istediğim bir ürüne sahip olmayı. Ki oldum da :) mutluluğu tarif edilemez.

Satıcı talibi az bir ürün getirdiği zaman alıcı ile anlaşması bozulur ise elinden çıkartması zor olur. Diğer türlü satıcı zararını kurtarmış olur.

Fikrim var kardeşim. %20 kapora alırım, %20 de teslimatta komisyonumu alırım. O da ürüne göre değişir artısı eksisi. Oldu mu, uyar mı?
Benlik bir durum zaten yoktu. Şu üsluptan sonra olacağı varsa da olmaz. Burada insanlara elimizden geldigince ve çapımızın yettiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kafandaki fikirleri baştan belirtseydin biz de fikirlerimizi burada söylerdik. Neyse artık...

konuyla alakası yok ancak amazon.com.tr'den focusrite ses kartı alan var mı?
şu ürünü alacağım, tr fiyatıyla 1500 tl fark var: https://www.amazon.com.tr/dp/B07QR6...N=B07QR6Z1JB&linkCode=asn&tag=cimritr-21&th=1
Amazon'un en güzel yanı bu. Kendi bünyesinde Almanya'dan bir miktar depozitoyla ucuza ürün getiriliyor. Tanıdıklarım bu şekilde bilgisayara RAM veya pahalı markalardan kıyafet aldı. Ve sadece alışverişi yaparken yazan ücreti ödedi. Başka herhangi bir ücret ödemediklerini söylediler. Ürünün ses kartı olması bunu değiştirir mi bilmiyorum ama cazip duruyor.

Amazon'un en güzel yanı bu. Kendi bünyesinde Almanya'dan bir miktar depozitoyla ucuza ürün getiriliyor. Tanıdıklarım bu şekilde bilgisayara RAM veya pahalı markalardan kıyafet aldı. Ve sadece alışverişi yaparken yazan ücreti ödedi. Başka herhangi bir ücret ödemediklerini söylediler. Ürünün ses kartı olması bunu değiştirir mi bilmiyorum ama cazip duruyor.
Dayanamayıp sipariş ettim hocam :) Hükumetimiz buna da bir kısıtlama getirmez umarım.

Geri