Elektroakustik gitar seçim konusunda yardımcı olur musunuz, aşağıda listede sırayla iyiden kötüye 5 tane sıralar mısınız

Cort AD810E-BKS Elektro Akustik Gitar Mat Siyah 5.545 tl​

Cort SFX-MEBKS İnce Kasa Elektro Akustik Cutaway Gitar 5813 tl​

Cort AF510E Bks Elektro Akustik Gitar 6118 tl​

Cort AF515CEOP Elektro Akustik Gitar 6162 tl​

Ibanez PF10CE-OPN Elektro Akustik Gitar 7390 tl​

Cort AD880cens Elektro Akustik Cutaway Gitar(Mat Cila) 7200 tl​

Yamaha FX310A Elektro Akustik Gitar (Gloss) 11090 tl​

TAKAMINE GD11MCE NS Naturel Satin Maun Elektro Akustik Gitar 11850tl​

TAKAMINE GD15CE NAT Elektro Akustik Gitar 13174 tl​

Cort AD880cens düşünüyorum ama kimisi çok güzel 10 yıldır kullanıyorum diyor kimisi klavye rahat değil diyor.

Son düzenleme:
Ben elektro gitar çalıyorum, Cort AD810 arkadaşımda vardı. Hem gerçekten rahat hem de sesi çok güzel tınlıyor. İçinize en çok sinen Cort'u gözü kapalı alabilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben elektro gitar çalıyorum, Cort AD810 arkadaşımda vardı. Hem gerçekten rahat hem de sesi çok güzel tınlıyor. İçinize en çok sinen Cort'u gözü kapalı alabilirsiniz.
O zaman Cort AD810E-BKS alıyım diyorum çünkü 1500tl daha uygun.

Eğer aynı fiyatsa siyah mı almalıyım, açık renk olanı mı, ses, rezonans vs farklı olur mu renginden dolayı

İlk üçü sıralıyorum kendi adıma

Takamine GD15
Yamaha FX310
Cort AD880CE

Sana defalarca yazdığımızı son kez tekrarlıyorum. Kendin deneyerek al. Belki benim için olan senin için olmaz aynı Mavi Sakal'ın şarkısında dediği gibi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk üçü sıralıyorum kendi adıma

Takamine GD15
Yamaha FX310
Cort AD880CE

Sana defalarca yazdığımızı son kez tekrarlıyorum. Kendin deneyerek al. Belki benim için olan senin için olmaz aynı Mavi Sakal'ın şarkısında dediği gibi.
Abi deneyemem çünkü küçük bi ilçedeyim burda bu markalar yok o yüzden internetten alıcam, hem 500 1000tl civarı daha uygun oluyor internette.
Cort ad880ce için klavye çok rahat değil diyorlar.
Cortad810e yi denedin mi hiç, acaba onun klavyesi daha rahat olabilir mi?
Diğee sorum siyah renk yada açık renk olmasının arasında fark var mı, açık renk mi almak gerek rezonans daha mı iyi olur?

Deneyemiyorsan, şu özellikleri de karşılaştır :

- Sap kesim profiline(kendi adıma slim taper D olanları tercih ederim)
- Nut genişliğine (üst eşik genişliği mümkünse 1.72 inçten büyük olmasın derim kendi adıma) bak.

Deneyemiyorsan, şu özellikleri de karşılaştır :

- Sap kesim profiline(kendi adıma slim taper D olanları tercih ederim)
- Nut genişliğine (üst eşik genişliği mümkünse 1.72 inçten büyük olmasın derim kendi adıma) bak.
bunkar haricinde, gitar renginin(natural veya siyah olmasının) önemi yok mu? natural olanlarda rezonans daha iyi diyenler var bu hurafe mi acaba gerçek mi
internette çok araştırdım ad880ce daha güzel sesi var diyorlar ad810e ile kıyasla. O paraya alınabilecek en iyi gitar o gibi duruyor

Son düzenleme:
Gloss olanların daha iyi rezonansa sahip olduğunu (yanlışsam düzeltilsin). Ama buna çok inanmıyorum.

AD880CE'nin rezonansı iyidir. 810 da denemiştim. Çok bir farkı yok. Almışken cuteaway alabilirsin ki cuteaway olmasına rağmen neredeyse hiç ses kaybı yok diyebilirim.

Görüntüsü en çok hoşuna gideni almalısın. Üst düzey kulaklar bile algılayamaz finiş (boya) farkından dolayı gelen ses tınısını. Ama ben de olsam gloss finish alırım :)

hepsiburadadan alacaktım normal fiyattan 1000tl uyguna falan geliyordu, mağazadan cevap gelmeyince sipariş vermedim, indirimi de bitirmişler. Bakalım indirime denk gelirse alıcam yoksa almıcam

Siparişi verdik çok şükür, cort ad880cenat geliyor.
Elektro gitar için öneriniz var mı acaba,

Cort Elektro Gitar KX100BKM​

Cort Elektro Gitar G110OPSB​

Cort Elektro Gitar X100 OPBB​

Cort X100 OPBK Elektro Gitar, Siyah​

Cort Elektro Gitar CR100BK​

Cort Elektro Gitar G250BK​

içerisinden 3-4 tane öneri yapabillir misiniz kullandıysanız veya başka öneri de olabilir

Son düzenleme:
Siparişi verdik çok şükür, cort ad880cenat geliyor.
Elektro gitar için öneriniz var mı acaba,

Cort Elektro Gitar KX100BKM​

Cort Elektro Gitar G110OPSB​

Cort Elektro Gitar X100 OPBB​

Cort X100 OPBK Elektro Gitar, Siyah​

Cort Elektro Gitar CR100BK​

Cort Elektro Gitar G250BK​

içerisinden 3-4 tane öneri yapabillir misiniz kullandıysanız veya başka öneri de olabilir
Neden Cort?

Bunlar hakkında fikriniz var mıdır

Jackson JS11 Dinky Amaranth Klavye Gloss Black Elektro Gitar​

Ibanez GIO Series GRX40-MGN - Tam Boy Electric Guitar​

Epiphone Les Paul Special VE Elektro Gitar​

Epiphone SG Special VE Elektro Gitar​

Ibanez GRX70QA-TKS GIO Serisi​

Ibanez GRX70QA TBB​

Ibanez Gio RG Serisi​

Bana sorma elektro olayını. Ben Les Paulcüyüm 😁 Yani yönlendireceğim model belli kişisel olarak. Ama sabit köprülü HSS manyetik dizilimi olan bir model de deneyebilirsin.

Bana sorma elektro olayını. Ben Les Paulcüyüm 😁 Yani yönlendireceğim model belli kişisel olarak. Ama sabit köprülü HSS manyetik dizilimi olan bir model de deneyebilirsin.
Hiç kullanmadığımdan sanırım beni hemen hemen hepsi mutlu eder, araştırıyım uyguna denk gelirse alıyım diyorum
Bu arada elektro için mfi alsam aynı amfiyi elektro akustik için de kullanabilir miyim yoksa ikisine ayrı amfi mi gerekiyor

Geri