Humbucker manyetik normalden yukarıda

Merhaba elektro gitara başladım. Aldığım gitar Ibanez GRX-40. Humbucker manyetik Single manyetiklere göre daha yukarıda ve Humbucker manyetiği elimle yerinde biraz oynatabiliyorum. Normal midir?

Dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Gösterim: 51
tele yakın olabilir, her manyetik farklı... çok aşağıda veya çok yakın ise problem olur...
nasıl bir el müdahelesi anlamadım ama evet bir miktar oynar, sonuçta oraya vidalanmış bir nesne o...

Neyin normali, kime göre normalden yukarıda, veya hangisi aslında normal....
Gayet düzgün görünüyor. Orta ve sap manyetiği in çok yakın olmaması lazım. Gereğinden fazla yakın olursa manyetik mıknatıs gibi(gibisi fazla aslında) teli çekeceği - salınımını limitleyecegi için sesi-ritmi-tonu etkileyecektir.
Optimum pozisyon zevke ve ihtiyaca göre tartışılabilir ama aşırı yakın olması bahsettiğim sorunlara sebep olabilir. Hafiften sağa sola haraket etmesi normaldir (sizin kuvvet uyguladığınız zaman- yoksa kendi kendine en ufak bir harekette sallanirsa o zaman normal değil)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladım çok teşekkür ederim hepinize. Bu arada normalden yüksek
Neyin normali, kime göre normalden yukarıda, veya hangisi aslında normal....
Gayet düzgün görünüyor. Orta ve sap manyetiği in çok yakın olmaması lazım. Gereğinden fazla yakın olursa manyetik mıknatıs gibi(gibisi fazla aslında) teli çekeceği - salınımını limitleyecegi için sesi-ritmi-tonu etkileyecektir.
Optimum pozisyon zevke ve ihtiyaca göre tartışılabilir ama aşırı yakın olması bahsettiğim sorunlara sebep olabilir. Hafiften sağa sola haraket etmesi normaldir (sizin kuvvet uyguladığınız zaman- yoksa kendi kendine en ufak bir harekette sallanirsa o zaman normal değil)

demişim de Single manyetiklere göre demek istemiştim kusuruma bakmayın.

google'a ibanez grx-40 pickup height yazın. Eğer bulabilirseniz milimetre ile gitar için önerilen değerler yazar. Tornavida ile manyetiği tutan vidaları sıkıp gevşeterek ayarlayabilirsiniz.

Nasıl ayarlayacağınızı tam anlamak için de youtube'a how to adjust pick up height yazarsanız videolar var.

Humbucker köprü tarafı standart 2,4 mm. Ama illa böyle olacak değil. Az yukarı yada aşağıya da ayarlayabilirsiniz duyumunuza göre yandaki vidalardan.

Geri