4000-4500 tl arası Amfi tavsiyesi

Merhabalar, başlangıç seviyesine uygun özellikle rock ve metal için uygun bir tonalite gösterebilecek amfiler bu fiyat bandında hangileri olabilir tavsiye olarak? Ibanez grx70 ile güzel bir uyum yakalayabileceğim bir amfi aramaktayım.

ikinci el bir micro cube gx bulabilirsin belki, üzerinde amfi simülasyonları olan minik bir amfi ancak classic stack, r fier ve metal modlarında tatmin edebilir (metal dışında bir sürü şey de çalabilirsin ekstra 5 modu daha var). düşük volumlerde 15w üzeri amfilere göre ses kalitesi daha yüksek ancak üzerinde genel bir tone dışında ekstra eq ayarları yok.

ikinci el bir micro cube gx bulabilirsin belki, üzerinde amfi simülasyonları olan minik bir amfi ancak classic stack, r fier ve metal modlarında tatmin edebilir (metal dışında bir sürü şey de çalabilirsin ekstra 5 modu daha var). düşük volumlerde 15w üzeri amfilere göre ses kalitesi daha yüksek ancak üzerinde genel bir tone dışında ekstra eq ayarları yok.
bir de ekstra delay,reverb (ikisinden birini seçebiliyorsun aynı anda) chorus, phaser,flanger, tremolo, octave (bunlardan da sadece birini seçebiliyorsun) efektleri var.

xxxx fiyata göre diye aramak zor... hem döviz kaynaklı fiyat sürekli değişiyor hem de bazen kelepir çok iyi amfileri daha dandik modellerin sıfırından ucuza bulabiliyorsun...

hangi amfi diye fikir vermesi açısından;

bu seviyede grx ile her amfi uyum sağlar zaten o uyum işi çok ileri derece bir nüans, giriş seviyesinde takılma bunlara... yani Toyota Corolla alıp işten eve git gel yapacaksan bujilerin ateşleme sırası filan kafa yoracak şey değil

micro cube gx iyi bir tavsiye... ID:Core v3'ler de olabilir, ucuz değil ama yakalarsan yamaha Thr vs

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam aklımda iki tanesi var şimdilik
ya sıfır micro cube gx ya da 2.el ibanez ibz15gr alırım diye düşünüyorum. Sanki micro cube ten ziyade aklım ibz de gibi çeşitli forumlarda dolaştım ibz ile kıyaslanınca biraz zayıf kaldığını gördüm sanki.

Hocam aklımda iki tanesi var şimdilik
ya sıfır micro cube gx ya da 2.el ibanez ibz15gr alırım diye düşünüyorum. Sanki micro cube ten ziyade aklım ibz de gibi çeşitli forumlarda dolaştım ibz ile kıyaslanınca biraz zayıf kaldığını gördüm sanki.
ikisinin de kendine göre zayıflıkları var doğal olarak, eğer deneme fırsatın varsa birkaç şey denemeden karar vermemeni öneririm.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
şimdi şöyle sorayım şimdiki fiyatlarla ayırdığım bütçeye 0 amfi alınır mı yoksa sağlam 2.el olanlara mı yöneleyim,şu sıralar bütçe sıkıntı olduğundan uzun dönemli kullanmak istiyorum amfiyi.

Tatmin açısından blackstar ID Core 10 V3 derim ben de. PC programıyla amfi modellemeleri de yapılıyor. Halihazırda kayıtlı efektler de tatmin ediyor. Sıfır fiyatı şu an sanırım 5.700 civarında. Ama 2. el temiz varsa düşünülebilir. Ama her ne alacaksanız reverb delay en azından olsun. Yoksa hiçbir işe yaramıyor.

şimdi şöyle sorayım şimdiki fiyatlarla ayırdığım bütçeye 0 amfi alınır mı yoksa sağlam 2.el olanlara mı yöneleyim,şu sıralar bütçe sıkıntı olduğundan uzun dönemli kullanmak istiyorum amfiyi.
biraz baktım internete, hem roland hem ibanezin sıfırı yok galiba satışta out of stock gözüküyor hepsi. sıfır almak tabi ki daha güvenilir, 2 yıl garantisi var en azından. ancak saçma bir marka ya da çok ucuz bir model almaktansa aynı fiyata ikinci el içine sinen, bir tık daha üst bir amfi almak daha mantıklı (bana göre). alacağın kötü bir sıfır amfi seni gitardan bile soğutabilir, clean tonlarda yine idare edersin ama yüksek gainde inanılmaz rahatsız edici olabiliyorlar ki metal yapmak istiyorsun. uzun yıllar kullanmayı düşünürken bir haftada soğuyabilirsin amfiden.

biraz baktım internete, hem roland hem ibanezin sıfırı yok galiba satışta out of stock gözüküyor hepsi. sıfır almak tabi ki daha güvenilir, 2 yıl garantisi var en azından. ancak saçma bir marka ya da çok ucuz bir model almaktansa aynı fiyata ikinci el içine sinen, bir tık daha üst bir amfi almak daha mantıklı (bana göre). alacağın kötü bir sıfır amfi seni gitardan bile soğutabilir, clean tonlarda yine idare edersin ama yüksek gainde inanılmaz rahatsız edici olabiliyorlar ki metal yapmak istiyorsun. uzun yıllar kullanmayı düşünürken bir haftada soğuyabilirsin amfiden.
yukarda önerildiği gibi v3 de işini görebilecek bir amfi

ID Core 10 V3 derim ben de. PC programıyla amfi modellemeleri de yapılıyor.
hayır.. amfi modellemesi bir başka amfiymiş gibi onun benzer sesini veren demek... blackstar'ın architect isimli app'i ile sadece fiziksel amfi üzerinde düğmesi olmayan bazı efektler veya noise gate filan yönetiliyor, panelde düğmesi olan amfi 6 adet amfi dışında farklı bir amfi (modellemesi) sağlamıyor yani... kavram yanıltmasın

Anladığım kadarıyla v3, micro cube gx, ibz15gr hemen hemen birbirlerinin muadili gibi. Artık neyi alacağı kullanıcı tercihine, yakalamak istediği tonlara kalıyor sanki.2. el almak daha mantıklı o durumda.

Amfiyi deneme noktasında şöyle bir nüans vereyim,uzun yıllar klasik gitar kullandım ama aklım hep elektrodaydı, bend, mute gibi teknikleri, power chordları hep benim emektarla yapardım olduğu kadar. Hatta bir ara legato etütlerinde bile bulunmuştum, ne günlerdi 😅 Çalmayalı da uzun bir süre oluyor, bunun yanında pedalların kalitesini 2. el amfinin yıpranma dolayısıyla ne kadar ses vermesiyle alakalı performans kaybettiğine vs. elektro ile pek deneyimim olmadığı için doğru şekilde karar verebileceğimi sanmıyorum pek. Bununla alaklı püf noktalar var mıydı?

bu seviye amfi çalışsın yeter... yıpranma vs lambalı amfide lambaların eskimesiyle olur ki onlar da değiştirilir... bu tip minnoş amfilerde tüm düğmeleri çalışıyorsa kozmetik olarak da temiz ise al gitsin gibi bir durum var ikinci elde

hayır.. amfi modellemesi bir başka amfiymiş gibi onun benzer sesini veren demek... blackstar'ın architect isimli app'i ile sadece fiziksel amfi üzerinde düğmesi olmayan bazı efektler veya noise gate filan yönetiliyor, panelde düğmesi olan amfi 6 adet amfi dışında farklı bir amfi (modellemesi) sağlamıyor yani... kavram yanıltmasın
Düzeltme için sağ olun hocam. 👍

Geri