Bu konserdeki tonu nasıl alabilirim ?

Merhaba bu videodaki 14. Saniyeden sonraki tonu nasıl alabilirim çok merak ettim yardımcı olursanız sevinirim

Konsere çıkarak alabilirsiniz.
Şu tonun çok özel veya benzersiz olduğunu zanneden arkadaşlar, blues-rock nedir öğrenin. Hendrix kimmiş, öğrenin. Mutlugil'in 1.10 itibariyle çaldığı karambol cümlelerin gerçekten berbat bir şey olduğunu öğrenin. Sağ el-sol el senkronizasyonu denilen şey neymiş öğrenin.
"Playing through the changes" neymiş öğrenin.
Greg Koch dinleyin sonra bir gün. Ama gitarı bırakmayın, benden söylemesi.
Not: Videodaki örneği dinlerken kulakları benim gibi hasar gören arkadaşlar, aşağıdaki konseri dinleyerek kulağınızın pasını silebilirsiniz.

Son düzenleme:
Sabah akşam dinlenecek bir adam gerçekten. Bir gün onun kadar iyi olamayacağımı düşünmek benim motivasyonumu düşürüyor ama :D
Teselli olacaksa söyleyeyim, HİÇ KİMSE bu adam kadar iyi olabileceğini düşünmüyor:) Josh Smith ile çalıyorlar, altındaki yorumlar şöyle: "Josh müthiş, ama Koch uzaylı..."
Adamdaki vizyon Robben Ford (blues bağlamında çalan ama geleneksel blues çalmayan bir adam). İçerik olarak Hendrix, SRV, Roy Buchanan, biraz Danny Gatton, Merle Travis (solo akustik gitar), biraz Derek Trucks ve inanılmaz bir emprovize dağarcığı. Adam caz okumuş, blues ve country gitar metotları yazmış. Akıl sır ermiyor. Kimse erdiremiyor...

Sırf acaba ne lickler çalacak, neler yapacak merakından bu kanala sarmıştım bir ara :)
Sabah akşam dinlenecek bir adam gerçekten. Bir gün onun kadar iyi olamayacağımı düşünmek benim motivasyonumu düşürüyor ama :D

Bu arada, acaba "Duman tonu trollerini" artık bu şekilde mi yönetsek? Bir dahakine Derek Trucks, Josh Smith... vs. Sıradan yardıralım.

Konsere çıkarak alabilirsiniz.
Şu tonun çok özel veya benzersiz olduğunu zanneden arkadaşlar, blues-rock nedir öğrenin. Hendrix kimmiş, öğrenin. Mutlugil'in 1.10 itibariyle çaldığı karambol cümlelerin gerçekten berbat bir şey olduğunu öğrenin. Sağ el-sol el senkronizasyonu denilen şey neymiş öğrenin.
"Playing through the changes" neymiş öğrenin.
Greg Koch dinleyin sonra bir gün. Ama gitarı bırakmayın, benden söylemesi.
Not: Videodaki örneği dinlerken kulakları benim gibi hasar gören arkadaşlar, aşağıdaki konseri dinleyerek kulağınızın pasını silebilirsiniz.

28.50 den sonraki figür😵‍💫😵‍💫😵‍💫😵‍💫

Hay arkadaş ne hevesle girdim başlığa ne çıktı. Şu foruma V.I.P seçeneği falan mı gelse ne olsa.
ben bu kadar gömmeyi doğru bulmuyorum ya.. gitar yeni başlayan veya foruma yeni üye olan insanlar bunları merak ediyor ağırlıklı olarak ve bize bi zararı varmışcasına kaba bir dil kullanmak bence çok yanlış..

Sizin özelinizde demiyorum yanlış anlamayın çok kişi gördüm forumda böyle başlıkların altında insanlarla dalga geçenleri ve açıkçası hoşuma gitmiyor.

Hoşgörülü ve daha kibar olmak bu kadar zor değil.

ben bu kadar gömmeyi doğru bulmuyorum ya.. gitar yeni başlayan veya foruma yeni üye olan insanlar bunları merak ediyor ağırlıklı olarak ve bize bi zararı varmışcasına kaba bir dil kullanmak bence çok yanlış..

Sizin özelinizde demiyorum yanlış anlamayın çok kişi gördüm forumda böyle başlıkların altında insanlarla dalga geçenleri ve açıkçası hoşuma gitmiyor.

Yahu adam troll.. sence cidden yardıma ihtiyacı olan biri gibi mi geldi sana :)

dışarıdan bakınca öyle... zaten samimi sorana detaylı cevap veriliyor ama son zamanlarda bir kez daha (artık kaçıncı tur bilmiyorum) bu iş goygoy olmaya başladı... şu tonu nasıl alırım... o ton da hep Duman.... lan bir kere Athena, MVÖ, ne bileyim Pentagram filan sorulsun hani geçtim yabancı sanatçıları... tadı kaçtı esprinin o yüzden tepki oluyor genelde... yoksa Duman seven o tonu çıkarmak ister, istesin bana ne...

Forumda bu konu özelinde hoşgörü ve kibarlık, hak edilmesi gereken bir hadise. Bu başlığı açan hiç kimse artık hüsn-ü zan ile yaklaşılmayı hak etmiyor.
Forumda yenisiniz. "Duman tonu" yazıp arama yapın, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Forumda Duman'dan nefret edilmesinin temel sebeplerinde biri oldu bu densizler. Ben bile tümüyle kayıtsız iken adamlara, artık delirir oldum. Defalarca soruldu bu soru, defalarca yazıldı-çizildi. Doğru düzgün yönetilen bir forumda bunlar on kere banlanırdı zaten. Diyelim ki iyi niyetle sordu, milleti salak yerine koyup "bir kere de buraya yazın" şeklinde özel muamele istemek neyin nesidir? Troll olma olasılığına girmiyorum bile. Yoksa Mutlugil'in setup bilgileri foto olarak vs zaten paylaşıldı forumda ve sonuçta o bilgiye de internet üzerinden erişildi. Ama bu arkadaşlar onu bulamadı ve bir kere daha ısrarla buraya Duman tonu başlığı açıldı. Armut piş, ağzıma düş. Peki bu kadar tembel insanlar, gitarı çalışıp da ilerlemeden ton çıkmayacağını anlar mı? Elbette hayır...
Bu arada, bu soruya verilecek doğru cevap aslında "Sen o tonu alamazsın" olmalı. Çünkü (ben kafası güzelken çaldığı belli olan bu performansları hiç beğenmesem de...), adamın elinde oturmuş bir tuşe var. "Bu tuşe yoksa, sen o tonu aynı set up ile çalsan bile alamazsın" demek gerekiyor, ama kafalar zaten bunu almadığı için, aynı cep telefonunu günceller gibi alet edevatı da güncellerse idolü gibi çalabileceğini zanneden arkadaşlara bunu anlatamadık. Zaten sorunun bir parçası da bu: Yanlış soruya doğru cevap verilmez. Ama gerçek acı olunca, tecrübesiz dimağlar bunu anlamak istemiyor. "Alt tarafı bir soru sorduk, niye hor görüyorsunuz vs..." şeklindeki kurbanlaştırmaların sonu gelmiyor.
Duman üzerinden gerçekleşen idolüyle özdeşleme durumu, ne yazık ki müzisyenliğe olan hayranlığı değil, daha ziyade ergence bir platonik bağlanmayı andırıyor. Bence bu arkadaşlar müzik veya rock değil, Duman dinliyor. Doğru düzgün blues rock dinleyen hiç kimse, Duman'ı bu kadar yüceltmez, mümkün değil.

Son düzenleme:
Doğru düzgün yönetilen bir forumda bunlar on kere banlanırdı zaten.

Hocam eğer troll'se bu uzun yazıları görüp gülüyordur yani evet normal şartlarda forumun akışına ters, müdahale edilmesi gerekir ama madem böyle başı boş bırakıyorlar forumu, yapılacak en güzel şey görmezden gelmek. Tepki aldıkları için bunun üstüne gidiyorlar ve eğleniyorlar, yani eğer troll'se bu böyle. Değilse de bırakalım öğrenmesinler. Bu konu her tartışıldığında içim bi' hoş oluyor artık :)

Geri