Motu M2 mi İK Multimedia AXE İ/O Solo mu?

Arkadaşlar genellikle sadece gitar çalmak için bi ses kartı alacağım

Bu başlıktaki iki kart arasında kaldım çünkü eğer AXE SOLO almak istersem ikinci el yok sadece sıfır alacağım sıfırı 9 bin TL..

Eğer MOTU M2 almak istersem de sıfırı aynı fiyat olmasına rağmen 2.el fiyatı 5 6 bin civarında..

Şimdi benim merak ettiğim şeyse şu ki ben eğer MOTU yerine AXE SOLO alırsam sıfır olarak, aralarında kalite manasında ciddi bi fark var mı gitar için yani bu aradaki farka değecek şekilde..

Eğer varsa sorun değil onu alırım ama eğer yoksa tabii ki 2.el motu m2 daha mantıklı geliyor.

Özellikle önceki ucuz kartlardan beni en çok bıktıran şey dip ses oldu kartların dandik olmasından ötürü, Bu iki kart arasında (gitar için soruyorum) gürültü bakımından, kalite bakımından fark var mıdır?

1.5 yıldır Motu M2 kullanıyorum gayette memnunum. Eğer profesyonel kayıtlar, sahne vb almayacaksaniz şahsi fikrim o kadar fark ödemeye gerek olmadığı yönünde.

Hatta tekrar bir ses kartı almaya kalksam Motu ya bile o kadar para ödemem focusrite alır keyfime bakardim.

İK Multimedia AXE İ/O ONE modelini aldım amazondan. Bana 3200e gelecek, diğer markaların muadilleri 4-5 bin bandında fiyatlara sahipti. Focusrite Scarlett Solo 3rd ise 2500tl idi. Umarım mantıklı bir tercih olmuştur. Tek amacım elektro gitarımı çalıp dinlemek.

Geri