Amfi ve Gitar Ömrü ile ilgili

Merhabalar,
Burada,bu işte,müzisyenlikte pişmiş birçok şahsiyet mevcut.Kimileri yolun daha başındayken kimileri ise yolun ortasında ama tabi bitirebilenler yok henüz :)
Bu kariyeriniz boyunca hangi gitarlar,amfiler elinizden geçti ve bundan daha önemlisi asıl sormak istediğim daha çok amfi mi değiştirdiniz yoksa gitar mı?
Yani bunlardan hangisi daha uzun ömürlü kullanıma sahip olabiliyor? (dandik olanları saymazsak) Eğer sınırlı bir bütçe varsa ve bu da bir süreliğine devam edecekse
iyi bir elektro gitar alıp sonra amfiyi değiştiririm prosesör takviyesi yaparım diye düşünmeli mi yoksa ortalama bir gitar(diğerine göre daha az nitelikli) alıp amfiyi mi sağlam tutmalı başka gitarlara geçeriz düşüncesiyle?

keyif işi bu, daha uzun süre paslanmayacak çaydanlık arıyorum gibi yaklaşmamak lazım... 30+ amfi, 10+ prosesör ve en az 30+ gitar geçti elimden ve %100 amatörüm... bazısı 1 hafta durmadı bazısı 10 yıl oldu, bir genelleme yapamam

prosesör amfinin takviyesi değil, iki ayrı metod bunlar... hayatında hiç amfi olmadan prosesör ile veya tam tersi çalan bir sürü insan var, birinde pişeyim öbürüne geçeyim yaklaşımı da yanlış

öncelikle rahat edeceğin ve kaliteli bir gitar sonra iyi bir amfi derim... dengede fayda var, bir çok kötüyse diğeri onun eksiğini kapatamaz ama bazen iyi amfi vasat gitarı kurtarabilir ama tersi zor... ses sonuçta amfiden çıkıyor

• Konu Sahibi Konu Sahibi
keyif işi bu, daha uzun süre paslanmayacak çaydanlık arıyorum gibi yaklaşmamak lazım... 30+ amfi, 10+ prosesör ve en az 30+ gitar geçti elimden ve %100 amatörüm... bazısı 1 hafta durmadı bazısı 10 yıl oldu, bir genelleme yapamam

prosesör amfinin takviyesi değil, iki ayrı metod bunlar... hayatında hiç amfi olmadan prosesör ile veya tam tersi çalan bir sürü insan var, birinde pişeyim öbürüne geçeyim yaklaşımı da yanlış

öncelikle rahat edeceğin ve kaliteli bir gitar sonra iyi bir amfi derim... dengede fayda var, bir çok kötüyse diğeri onun eksiğini kapatamaz ama bazen iyi amfi vasat gitarı kurtarabilir ama tersi zor... ses sonuçta amfiden çıkıyor
Hocam kaliteli gitar-zayıf amfi kombinasyonunu baz alacaksak dediğiniz gibi,burada zayıf amfiye id core v3 ü atamak durumu bir nebze daha makul daha geçerli hale getirmiş olur mu spesifik bir örnek verecek olursak?

Ha,uygun bir vakit bulursam bizzat topladığım birkaç gitar amfi kombinasyonlarını göstermeyi,danışmayı düşünüyorum.Açıkçası şu sıralarda bu işi halletmek istiyorum,çeşitli araştırmalar da yapmaktayım ve sınırları belli bir bütçem olduğundan mecbur birine yönelteceğim bunu.

Processör dışında amfi almak yerine amfimize çeşitli efekt pedalları alsak bu çeşit bir takviye iş görür mü?

Eskiden olsa zevk meselesi, keyif işi derdim.

Ama mevcut ekonomik hayatı baz alırsak. Şuan maddi durumu iyi olanlar zevk ve keyif kısmında. Olmayanlar da elindekinin ömrünü uzatma kısmında.

Tabi kişinin zevkine göre de değişiyor.

Kimisi amfi delisidir. Kimisi gitar. Kimisi pedal v.s.

Ama genel bir orantı kurarsak gitar değiştirme sıklığının amfiye göre daha fazla olduğu görülüyor.

Geri