Youtube beni trolledi: John Nathan Cordy vs Sasha Ivantic

İkisi de çok güzel çalan (tuşeler ikisinde de muhteşem; ama biri çok daha blues sularında ve sadece butik ekipmanla takılan, öbürü daha virtüöz tekniğine sahip ve dijital cihazlarla takılan) ve birbirine sanki biraz fazla (!) benzeyen bu iki herifçioğlunu birbirine karıştırdığımı fark ettim.
İlk defa Sasha'yı izlemiştim bir kaç hafta önce. Herhalde butik cihaz araması yapınca YT algoritması bana bu elemanı gazladı.

Sonra (herhalde dijital modelleyici aramaları yapmaya başlayınca...) ben Sasha'yı görmez oldum. Onun yerine JN Cordy çıkmaya başladı.
Bol bol adamı izledim, çünkü çalışını çok beğendim. "Bu o adam mıydı? Oydu galiba..." filan...
Fakat bir taraftan da kafada şöyle sorular dönüyor:
"Ama bunun sağ elde pena tutuşu sanki biraz farklıydı? "
"Oha, bunun bu kadar tekniği var mıymış? Öbür videoda sadece blues cümleleri ile takılıyordu, burada giderek açılıyor?"
"Aksanı farklı değil miydi bunun? (burada kıllandım iyice...)" 🤣

Bunların iki farklı adam olduğunu karar verir gibi oldum ama, ulan ilk adamın adını hatırlayamıyorum, herif de çıkmıyor YT'de!!!
Öyle olunca da, "neyse canım, ikinci eleman daha da iyi çalıyor zaten..." filan dedim...
Ama bir yerden sonra da "belki de bana öyle geldi" filan oldum 🤣

Sasha

Cordy

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cidden benziyorlar, yukaridakinin burnunun sag deligi daha katlanmis sekilde yarik gibi, ordan ayrilabilir.
Aslında çalımlar, teknik, aksan filan da basbayağı ayrı filan ama, devasa farklar da yok gibi.
Ben de bu arada "Bütün Uzakdoğulular birbirine benziyor" filan diyen tiplere döndüm 🤣
Veya işte ne bileyim, Jessica Chastain ile Bryce Dallas Howard'ı veya Samuel Jackson ile Laurence Fishburne'ü aynı kişi zanneden o Amerikalı denyolar gibi oldum. Ulan biz bile buradan ayırt ediyoruz onları.
Kader utansın.

Geri