hangi gitarı almalıyım sizce

hocam ne fark ediyorki o manyetik
hocam özetle single manyetikler , clean soft tonlarda ; humbucker manyetikler ise overdrive , distortion soundlarında single a gore daha doygun bir ton verir. single ise clean tonlarda daha güzel ton verir. tabi bu bir genelleme. humbucker kullanıp soft türler çalan ; single kullanıp metal/rock çalan tonla müzisyen var. tamamen zevk renk meselesi.

hocam özetle single manyetikler , clean soft tonlarda ; humbucker manyetikler ise overdrive , distortion soundlarında single a gore daha doygun bir ton verir. single ise clean tonlarda daha güzel ton verir. tabi bu bir genelleme. humbucker kullanıp soft türler çalan ; single kullanıp metal/rock çalan tonla müzisyen var. tamamen zevk renk meselesi.
hmmm anladım soft türlerle pek ilgillenmiyorum o yüzden çokda gerekli değil benim için

Selamlar, ben kalite olarak yakın gitarlar olduğunu düşünüyorum, elektrik gitara (ibanez grg150'ydi sanırım) benzer bir gitar ile başlamıştım. Ben de single manyetiğin avantaj olduğunu düşünüyorum. Sebebini şöyle açıklayayım başladığım dönemlerde tamamen Metallica, Guns and roses, Bon Jovi gibi göreceli distortion'u yüksek olan grupların parçalarını amfide yüksek distortion'lu bir amfi kanalında tone ve volume potansları sonda ve tamamen neck manyetiğini (gürültülü sesi alabileceğin manyetik pozisyonu) kullanarak çalmaya çalışıyordum. sonradan fark ettim ki orjinaline yakın veya sana has tonları yakalamanın bir yolu da manyetik pozisyonlarına ve tone potanslarına bir nebze hakim olmakmış. Yani çalmak istediğin müzik türlerininde bir değişiklik olmasa bile (ki bu da bir ihtimal diye belirtiyorum, ayrıca biraz ilerledikten sonra farklı şeyler denemek için yeni gitarlar almak isteyeceğini düşünüyorum, umarım öyle bir ekonomin olur ve bol bol gitar alırsın ve hepsini tecrübe edersin) bir single manyetik ilerlediğin süreçte yine sert bir müzik yaparken de işine yarayabilir veya deneyimlemiş olmak adına da bir avantaj olur diye düşünüyorum ben. ancak en önemlisi keyif almak ve motive hissetmek çalmak için o yüzden seni cezbeden bir görüntüsü olması da önemli bence bunu da göz önünde bulundurmanı isterim ben. umarım yardımcı olmuştur iyi geceler dilerim

Geri