2. Gitarımı almayı düşünüyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var.

Herkese iyi günler diliyorum. Elimde halihazırda schecter demon 6 var. İyi hoş gitar fakat artık daha soft şeyler çalmaya yöneldim. Aklımda strat almak var. Bütçem 30k civarı. Aklımda birkaç gitar. Fender player strat, mexico strat veya godin olabilir diye düşünüyorum fakat Schecterın da güzel stratları var. Sizlerin önerileri ne olur? Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Düşünceleriniz benim için çok değerli.

Son düzenleme:
Bu saydıklarınızın arasında ve verilen öneriler arasında en iyisi Fender Player.
Ayrıca, Senkop mağazasından Fujigen Strat'lara da bakabilirsiniz.
Japon Fenderler o fabrikada üretiliyordu...

Hocam soft şeyler için hem ortalarda kalacak hem stiliyle ruhunuzu mutlu edecek "Jazzmaster" tipi gitarlar var. Üstelik özüne yakın bazı modellerde devrenin bağlanış şekli ile ilgili ayar düğmeleri ve sair bulunmakta. P90 manyetikleri içerenleri öneririm, single ile humbucker manyetikler arasında bir sonik kalite alabilirsiniz, humbucker gibi sessiz ama bi' yandan single gibi parıltılı olur. Deneysel bir yaklaşım olabilir fakat yine de düşünün derim.

2010 civarı temizinden bir mexico strat al derim. Nick Jhonston hoş gitar, Godinlerde hoş gitar, Fujigenlerde gayet güzel. Ama hiç biri tam bir strat olmayacak, gerçekten strat istiyorsan Fender Strat olacak. Yani gitardan anlama tecrüben ne durumdadir bilemem ama gayet amerikanlara yakın kalitede güzel Mex strat düşürebilirsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
2010 civarı temizinden bir mexico strat al derim. Nick Jhonston hoş gitar, Godinlerde hoş gitar, Fujigenlerde gayet güzel. Ama hiç biri tam bir strat olmayacak, gerçekten strat istiyorsan Fender Strat olacak. Yani gitardan anlama tecrüben ne durumdadir bilemem ama gayet amerikanlara yakın kalitede güzel Mex strat düşürebilirsin.
Player ile mexico arasında çok bi fark var mı hocam?

Fuijigenler tam bir strat neden olmaz sizce? Biraz subjektif bir yorum, bence fenderden çok daha başarılı stratlar var.

Anladığım kadarıyla tercihiniz mexico. Peki player hakkında hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyatını hak eder mi? Alınır mı?
2. el düşünürseniz standart/player yerine classic series tavsiye ederim. Bugün yerini alan vintera'lardan daha iyi bir seri. Manyetikleri de çok iyi, bir arkadaşımda var çok güzel bir gitar. Soft v sap profili var ama oldukça rahat. Tek dezavantaj diyebileceğim şey orta manyetik RWRP olmadığı için 2 ve 4. pozisyonlarda dipses kesilmiyor vintage stratlardaki gibi (böyle tonun daha iyi olduğunu savunan bir kesim var) ama orta manyetik modifiyesiyle çözülecek bir şey. mesela güzel bir tane:

Son düzenleme:
Fender Strat (Amerikan, Vintera, Classic, Roadworn), düz meksika önermedim çünkü aşağı yukarı uzakdoğu import gitarlarla aynı çapta (yine de uygun bulursanız değerlendirebilirsiniz), paradan biraz arttırıp başka ekipmanlar da alırım diyorsanız; Fujigen, Schecter Traditional, yada iyi parçalardan toplama strat...

Geri