Ekipman Hakkında Desteğe İhtiyacım var :\

Herkese iyi günler öncelikle.
Suan elimde Schecter c6 Plus var suanlık amfim ise Blackstar ıd core 20 v2.
(şimdiden kusura bakmayın bu konularda pek çok bilgim yok , cahillik yaparsam mazur görün beni)

Gayet iyi metal tonları alıyorum genellikle megadeth slayer sodom metallica exodus gibi thrash guruplarını pek cok olmasa da death metal de dinliyorum tabiki ilk istediğim bu tarzda calmak. aldıgım tonlar yeterince güzel ama suanda elimdeki gitarı degistirme gibi bir planım yok aklımdaki olanaklar amfi yada pedal. amfim hakkında güzel yorumlar da aldım yetersiz diyenler de oldu. bende yeterince distortion alamadım. alacagım amfinin birkaç gereksinimleri karşılaması lazım

1- ev içinde de calıcam dısarıda okul önünde küçük çaplı konserler de oluyor. o yüzden ne cok yükset watt ne düsük watt olsun
2- sert metal tonlar vermesi
3-uzun sürelik kullanıcam iyi bir marka olmasını tercih ederim

bu yazdıklarım temel gereksinimler bu saydıklarım olmasa da olur
1- tuner
2- metronom (amfilerde oluyor mu bilmiyorum)
3- sıcak tonlar
4- son istegim çok pahalı olmaması :)

aklımda boss catana mk2 var hem 0.5 25 ve 50 watt secenekleri var hemde ses kalitesini cok sevdim bizzat kendim denemiştim.

tekrar hatırlatmak isterim bu mevzularda yeniyim ve hatayda oturuyorum üniversiteye hazırlanıyorum il dısına gidip amfiyi deneme fırsatım olmadı bu yuzden belki bil mediğim birsürü marka vardır marka model önerirseniz cok memnun olurum

2.SEÇENEK PEDAL

distortion pedalı ve metalzone oedalı denedim metolzene`nin tonu hosuma gitti daha cok megadeth sesi aldım gibi oldu diğer ne tarz pedallar var hiçbir fikrim yok
eğer pedal çok pahalı degilse bütcemi aşmayacak şekilde amfiyle birlikte pedal da alabilirim

evet arkadaşlar isteği sonunaaa kaadarr distortion sonuna kadar metal sonuna kadar sert tonlar

şimdiden yardım edecek kişilere teşekkür ederim

Merhaba. Özellikle şuan kullandığınız amfi ev için gayet yeterli bir çalışma amfisi. Konser gibi organizasyonlar ufak çaplı amfilerle olabilecek bir şey değil. Mikser, mikrofon, monitör vb ekipmanlar gerekiyor. Yani katana 50 de kurtarmaz o durumlar için.

Ben mooer GE300 tarzı bir prosesör almanızı tavsiye edeceğim. Hem amfinizin önüne takarsanız ev çalışmaları adına işinizi görür hem de başka bir şeye ihtiyaç duymadan gitar+prosesörünüzü alıp sahneye gidebilirsiniz

Geri