Fender Texas Special manyetik mi?

Custom Shop manyetikler bu şekilde kumaş sarımli ve balmumlu oluyor ancak manyetiklerde başka ayırt edici özellik olmadığından tek söyleyebileceğim seramik manyetikler olmadığı, orijinal görünen lehim bağlantıları ve kablo toplama bandı ile manyetiklerin gitarda değişmemiş manyetikler olma ihtimalinin çok yuksek olduğu. Gitarin modelinde sap ve orta manyetikler CS texas specials olarak geçiyorsa ve ohm ölçüm değerleri de tutuyorsa bence suphelenecek durum yok.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitar toplama o yüzden net çıkaramıyorum. Muhtemelen pickguard olarak almış alan gibi potansların seri numarasından acaba çıktığı gitarın modelini bulabilir miyiz?

Orjinal texas specialler açık bobindir ve üzeri parafin kaplıdır, senin görseldeki gibi bezle sarılı değildir, ayrıca mıknatıs türü farklı görünüyor. Birde tabanı tek parça orjinalinin. Custom shop logosu da zamanla düşmez, el değmeyen yerde neticede, kimse de onu kasıtlı sökmez.
74fbf160-b464-4349-8183-fb1194cf9531.jpeg

Dosyalar

• IMG_1214.jpeg
    IMG_1214.jpeg
    106.5 KB · Gösterim: 39
Eğer sesinden memnunsanız; sizin için bir eksiklik hissettirmiyosa ve tex spec parası vermediyseniz çok da takmamak gerek.

Konu dışı fender custom shop etiketleri zamanla düşüyor el değmesi ile alakasız kullandıkları yapışkan malzeme özelliğini yitiriyor zamanla.

Neck manyetikte arkada mavi bir iz olması lazım ama o da yok, bobinlerin sarıldığı plastik de fender işi gibi durmuyor ama yukarıda sizin manyetiklerfeki kadar olmasa da başka bir fender manyetikte de öyle bir çıkıntı vardı elime geçen. Bunun üzerine netten birkaç texspec fotoğrafına baktım ve iletiyorum, yine de sizdeki gibi değil.
Fotoda da bridge ve neck yer değiştirilere takılmış acaba nasıl olur diye merak ettim böyle kullanan ya d aamacını bilen var mı?

images (vvv1).jpeg

Son düzenleme:
Merhabalar,

Öncelikle teşekkür ederim hepinize, Manyetikler orjinalmış fender'e yazmıştım. 1997 yapımı lonestar usa yapımı strattan çıkma gövde olarak satın almıştım tam modeli çıkaramamıştım ancak saolsunlar aydınlattılar. Middle ve neck texas special 1997 yapımı bu arada yanında gözüken mavi puntoyla yazdığınız bezle sarılmış kısmı değil ( Görsel ekledim ) plastiği arkasındaki siyah çıkıntı da bu modellerde bu yılda oluyormuş aşağıda reverb linki bırakıyorum muadil olarak.

Dosyalar

• manyetık.jpeg
    manyetık.jpeg
    169.3 KB · Gösterim: 44
Ben de şimdi bunu yazacaktım. Madem toplama gitar bu, o zaman eski Lone Star stratlar ve hot rod stratlarda köprüde sizinli gibi Pearly Gates plus humbucker ve single olarak CS olmayan (veya eski tip olan) texas speciallar oluyor. Neyse cozmussunuz.

Ben de şimdi bunu yazacaktım. Madem toplama gitar bu, o zaman eski Lone Star stratlar ve hot rod stratlarda köprüde sizinli gibi Pearly Gates plus humbucker ve single olarak CS olmayan (veya eski tip olan) texas speciallar oluyor. Neyse cozmussunuz.
Evet hata bendeydi gövdeyi araştırınca eşleşti. Aslında toplama olan tek sey sapı gitarın gövde tamamen orjinalmiş. Merakımdan soruyorum cs olmayan dediniz bu ne oluyor tam olarak

Evet hata bendeydi gövdeyi araştırınca eşleşti. Aslında toplama olan tek sey sapı gitarın gövde tamamen orjinalmiş. Merakımdan soruyorum cs olmayan dediniz bu ne oluyor tam olarak
2012 öncesi Fender USA special stratlarda, USA veya MIM hot rod stratlarda, MIM lone star stratlarda ve başka bazı serilerde adı texas special olan ama CS olmayan manyetikleri var Fender'in. Lakin bu manyetikleri hiç kullanmadigimdan CS ile aralarında fark var mıdır, varsa nedir bilmiyorum (pazarlama stratejisi de olabilir, netten arastiririz bir ara). Meksika üretimi Texas specialleri yan sanayi TS olarak hatırlıyorum sadece.

Bende Custom 69 seti vardı söylediğiniz gibi custom etiketleri mevcut idi üzerinde.

Merhabalar,

Öncelikle teşekkür ederim hepinize, Manyetikler orjinalmış fender'e yazmıştım. 1997 yapımı lonestar usa yapımı strattan çıkma gövde olarak satın almıştım tam modeli çıkaramamıştım ancak saolsunlar aydınlattılar. Middle ve neck texas special 1997 yapımı bu arada yanında gözüken mavi puntoyla yazdığınız bezle sarılmış kısmı değil ( Görsel ekledim ) plastiği arkasındaki siyah çıkıntı da bu modellerde bu yılda oluyormuş aşağıda reverb linki bırakıyorum muadil olarak.

Ek olarak aynı yıl ve modelin reverb linki.

Fender Lonestar Strat Loaded Pickguard Seymour Duncan Texas Specials 1997 Fender Lonestar Strat Loaded Pickguard Seymour Duncan Texas Specials 1997 | Reverb Bulgaria

Geri