Bu gitar nasıl acaba dalga geçmeden açıklayabilecek varmı?

Arkadaşın konu içeriği hatalı ne dediğini anlatamamış. Arama kısmında konuyu araştırmamış bu konuda hem fikiriz. Ancak bu dalga konusu gerçekten artık abartılıyor. Goygoycu doldu forum canı sıkılan konu başlıklarında goy goy yapıyor. Gidin ekşide farklı forumlarda takılın yada goy goy konu başlığı açın. Birisinin lütfen goy goy yapmayın diye not düşmesi üzücü.

Arkadaşın konu içeriği hatalı ne dediğini anlatamamış. Arama kısmında konuyu araştırmamış bu konuda hem fikiriz. Ancak bu dalga konusu gerçekten artık abartılıyor. Goygoycu doldu forum canı sıkılan konu başlıklarında goy goy yapıyor. Gidin ekşide farklı forumlarda takılın yada goy goy konu başlığı açın. Birisinin lütfen goy goy yapmayın diye not düşmesi üzücü.
O notu düşen de goy goy yapmayanlara atarlanıyor bu arada... Bu ne kırılganlıktır anlamıyorum; yani dalga geçmek başka, öyle ya da böyle cevap vermek başka şey. Bunların hepsini aynı kefeye koyuyor, çünkü öyle işine geliyor. Başlık sanki "bak ben size demiştim, yine dalga geçtiniz işte" demek için açılmış. Bunlar çok tuhaf şeyler. Üstüne bir de 34 yaşında gözüküyor ama üslup ergen gibi. Yaş kısmını öylesine mi doldurmuş, yoksa kırılganlıktan dolayı yaşını da büyük mü yazmış? Kambur kambur üstüne...

O notu düşen de goy goy yapmayanlara atarlanıyor bu arada... Bu ne kırılganlıktır anlamıyorum; yani dalga geçmek başka, öyle ya da böyle cevap vermek başka şey. Bunların hepsini aynı kefeye koyuyor, çünkü öyle işine geliyor. Başlık sanki "bak ben size demiştim, yine dalga geçtiniz işte" demek için açılmış. Bunlar çok tuhaf şeyler. Üstüne bir de 34 yaşında gözüküyor ama üslup ergen gibi. Yaş kısmını öylesine mi doldurmuş, yoksa kırılganlıktan dolayı yaşını da büyük mü yazmış? Kambur kambur üstüne...
Yaş olayı nedir sürekli yaş mevzusu dönüyor, yaş ile ilgisi yok :) kırıcı olmamak adına daha da yazmıyorum. Şurada aylardır müzisyen arıyorum, sorunların yaş ile ilgili olmadığını anladım ben :) sorunlar çok başka... saygılar

Yaş olayı nedir sürekli yaş mevzusu dönüyor, yaş ile ilgisi yok :) kırıcı olmamak adına daha da yazmıyorum. Şurada aylardır müzisyen arıyorum, sorunların yaş ile ilgili olmadığını anladım ben :) sorunlar çok başka... saygılar
Yaşı konusunda bile dürüst davranmayan insanları muhatap almak istemiyorum; kişisel tercih. Bu forum özelinde bir mesele biraz da.
Aylardır müzisyen arıyorum demişsiniz.
Ben en az 15 yıldır müzisyen arıyorum. Kaç tane amatör grup ve proje ile çaldığımı hatırlamam mümkün değil. Ama adam yerine koyabileceklerimin sayısı bir elin parmağını geçmez.
Oradaki mevzu yaş değil; toplumsal kültür ve ekonomik şartlar. Türkiye'nin hobici müzisyeninin seviyesi düşük genel olarak, çok sesli müzik kültürümüz zayıf neticede.
Yüksek seviyede olan ise doğal olarak bununla para kazanmak istiyor (rock gitaristleri bu konuda istisnadır biraz; klavyeci-davulcu gibi her tarza çalabilenler genellikle piyasada tutunmak ister).
Biz orta sınıfı oturmuş bir toplum olmadığımız için, belli idealler doğrultusunda iş yapamıyoruz, hayat ve geçinmenin şartları her şeyi bozuyor. Bugün rock albümü çıkaran ertesi gün popçu olmuş filan. Çünkü direnebileceği zemin yok insanların. Öyle olunca da sağ kalım modunda yaşayan, bugün verdiği sözü yarın "unutan", amatörce müzik yapmanın bile büyük bir nimet olduğunu anlamayan, bunun yerine kişisel saçmalıklara başka şeyleri kurban eden insanlar etrafta dolanıyor amatör müzisyen olarak. Seviye desen çoğunda hak getire.
Ama üzülerek söylüyorum, bu daha çok rock-metal camiasına has bir durum. Genç kuşaktan caz müzisyenleri seviye olarak da, tavır olarak da çok daha üst düzeydeler. Kişilik sorunları var elbette, ama çok daha iyi müzisyenler genel olarak. Benim çaldıklarım böyle idi en azından.

Kimseyi linç etmek niyetinde olduğunu sanmiyorum forum ahalisinin. Belli yaşa gelmiş insanların en azından geçer bir Türkçe ile derdini asgari seviyede anlatmasını bekliyor sanırım insanlar. Hadi bu ikisini de beceremediğini farz edelim, en azından tavır konusunda biraz dikkatli olması beklenilir diye düşünüyorum.

Ben 45 yaşındayım, yazarken defalarca düzeltme yapıp tekrar tekrar kontrol ediyorum. Hepimizin hataları olabilir! Yüzlerce belki binlerce insan tarafından okunan bir paylaşımı yaparken özen göstermenin "abartma" olmadığını düşünüyorum.

Geri