Ankara içi luthier önerisi

Açılan başlıklar eski olduğu için tekrar sormak istedim. Sap ayarı, tel yüksekliği vs. Ayarları yaptırmak için gitarı nereye götüeebilirim güvenilir yerler nerelerdir? Do re veya zuhal müzik gibi yerlerde bu ayarlar yaptırılabilir mi?

Hocam konuyu tekrar hortlatıyorum, gitarimin bildigim kadariyla lehimlerinin yenilenmesi (manyetik switchine elleyince ses gidiyor, cizirdiyor...), jack girisi yalama oldu bi tamire ihtiyacı var.
Ankaraya 120 km uzaklıkta Çankırı'da oturuyorum. Tek başıma otobusle gidip akşamı gelmeyi düşünüyorum. Anlatmak istedigim çok vaktim yok, kriterlere uyan işinin ehli fiyatları çok tuzlu olmayan bir öneriniz var mıdır? Sarp bey yazmışlar gidip memnun kalan oldu mu ? Tesekkur ederim.

Hocam konuyu tekrar hortlatıyorum, gitarimin bildigim kadariyla lehimlerinin yenilenmesi (manyetik switchine elleyince ses gidiyor, cizirdiyor...), jack girisi yalama oldu bi tamire ihtiyacı var.
Ankaraya 120 km uzaklıkta Çankırı'da oturuyorum. Tek başıma otobusle gidip akşamı gelmeyi düşünüyorum. Anlatmak istedigim çok vaktim yok, kriterlere uyan işinin ehli fiyatları çok tuzlu olmayan bir öneriniz var mıdır? Sarp bey yazmışlar gidip memnun kalan oldu mu ? Tesekkur ederim.
Dostum, öğrencimin klasik gitarında klavye ve tel arası mesafe fazlaydı, Sarp denen arkadaşı bizzat öve öve tavsiye ettim. 23 Mart'ta gitarı verdik, en geç 28 Mart'ta alırsınız dedi, gitarın üzerine bir kağıdı benim adımı yazarak yapıştırdı. Bugün 16 Mart, gitarı hala alamadık. Wapp yazışmalarım hala mevcut, en son dediği gitarın üstüne kimin adını yazmıştık?, klasik gitar mıydı?, gitarın markası neydi?...Öğrencim gitarın markasını hatırlamıyor dememin üstüne kendileri; ''Bi insan gitarının marka modelini bilmez mi?'' yanıtını alarak öğrencim suçlu oldu... Gitar konusunda hiçbir bilgiyi hatırlamayan Sarp bey, dün akşam nihayet gitarı tamir ettiğini söyledi. Ben de bugün kendisine ücreti sorduğumda ... TL diye söylediğimi hatırlıyorum dedi, kendisine demedim ama daha onaracağı gitarı bulamayan adam haftalar önce söylediği ücreti hemencecik hatırlayıverdi. Bunun üzerine bizi bu kadar bekletmesi ve uğraştırması neticesinde öğrencim için bir fiyat indirimi talep ettim, kendisi wapp'ta bunu okumasına rağmen 3 SAAT sonra yine bana dönüş yapmamasından ötürü aradım. Kendileri; ''Sen benimle wappta pazarlık ediyorsun, buna cevap vermezdim zaten, sen bana bir daha gitar mitar getirme'' diyerek beni çok şaşırtmış ve haftalarca bekletip sonrasında gitara kayıp süsü verilmiş gibi bize hissettirerek, lakayt ve saygısızca konuşarak, insanı çıldırtıcı tavırlarıyla karşılaşabilme ihtimalinin olması vesilesiyle kendisine gitarını emanet etmen konusunda yaşadığımı İÇİM ÇOK RAHAT BİR ŞEKİLDE paylaşmak istedim. Kolay gelsin.

Sarp Abi oldukça yoğun, işini de iyi yapıyor ama gitarınızı yoğunluktan dolayı hemen geri alamayacağınızı kabullenmeniz gerekli. Darlama ile de durumun çözüleceğini düşünmeyin.

Sarp Abi oldukça yoğun, işini de iyi yapıyor ama gitarınızı yoğunluktan dolayı hemen geri alamayacağınızı kabullenmeniz gerekli. Darlama ile de durumun çözüleceğini düşünmeyin.
Sarp abin çok yoğundur illaki, 4 günde elinde demeyecek o zaman, biz de sandalye üzerinde oturup boş boş bekleyen insanlar değiliz. Ayrıca orada vurgulamak istediğim SAYGISIZ ESNAF kavramı. Ona da Sarp abi yoğun, o yüzden saygısız, dersen seni saygıyla karşılarım dostum.

Yanlış anlamayın ben direkt size cevap olarak değil, foruma bir yorum eklemek amacıyla söylemiştim. Ben kendisiyle şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım ama darlayan bir arkadaşımla ufak anlaşmazlıklar olmuştu onu kastettim, ama neden yanlış anlaşıldığını şimdi gördüm kusura bakmayın. Dediğim gibi ben sorun yaşamasam da size saygısızlık ettiyse bir şey diyemem, onun hatası.

Yanlış anlamayın ben direkt size cevap olarak değil, foruma bir yorum eklemek amacıyla söylemiştim. Ben kendisiyle şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım ama darlayan bir arkadaşımla ufak anlaşmazlıklar olmuştu onu kastettim, ama neden yanlış anlaşıldığını şimdi gördüm kusura bakmayın. Dediğim gibi ben sorun yaşamasam da size saygısızlık ettiyse bir şey diyemem, onun hatası.
Çok teşekkür ederim, estağfirullah. Dediğim gibi dostum, zaten öğrencimi oraya ilk etapta yönelten bendim yıllar önceki gitar bakımı sebebiyle. Ancak içtenlikle şahsi olarak yaşadığımı paylaşmak istedim. Düşüncelerin için tekrar teşekkür ederim.

Geri