Sire 2024 müthiş geliyor gibi

Sonunda stratlarında "roasted" olmayan bir maple kullanılmış sapta. Roasted her zaman kötü geldi bana tını olarak o yüzden çok sevindim. Bunun yanında jazzmaster kasa , junior kasa , ibanez rgt tarzı ... Ancak muadillerine fark yaratmalı ki tercih edilsin çünkü fiyatlar , diğer markaların tasarımlarından baz aldığı gitarlarla aynı. Mesela rgtye benzeyen modeli 1200€ zaten ibanez 1400€ ya satıyor.

İncelemek isteyenler için link : 2024 New Models

Şu headstockları bir değiştirseler çok seveceğim bu markayı da, acayip soğutuyor beni o headstock şekli. Unkapanı gitarlarındaki headstock resmen :)
Jazzmaster ve LP benzeri kasalarda pek sırıtmıyor gerçi.

Şu headstockları bir değiştirseler çok seveceğim bu markayı da, acayip soğutuyor beni o headstock şekli. Unkapanı gitarlarındaki headstock resmen :)
Jazzmaster ve LP benzeri kasalarda pek sırıtmıyor gerçi.
Kesinlikle katılıyorum. Biçimsiz headstock yüzünden bir türlü alasım gelmiyor strat modellerini. Tele modellerinde headstock az buçuk idare ediyor diye düşünüyorum. Rosewood klavye ve sonic blue gövde kombinasyonuna bayıldığım için t3 almıştım ilk çıktığında.

Sonunda stratlarında "roasted" olmayan bir maple kullanılmış sapta. Roasted her zaman kötü geldi bana tını olarak o yüzden çok sevindim. Bunun yanında jazzmaster kasa , junior kasa , ibanez rgt tarzı ... Ancak muadillerine fark yaratmalı ki tercih edilsin çünkü fiyatlar , diğer markaların tasarımlarından baz aldığı gitarlarla aynı. Mesela rgtye benzeyen modeli 1200€ zaten ibanez 1400€ ya satıyor.

X10 yekpare sap. O yüzden belki fiyat uçuk. Normalde bu fiyata Endonezya super strat gitar satılmaz, mantıklı gelmiyor yani. Schecter filan öldürür o noktada rekabeti diye düşünüyorum.

Seymour Duncan pickuplı bir model var. Türkiye’de distribütör açısından şanssız. Çünkü neredeyse çok benzer üretimli Fujigenler var. Kimse aynı fiyata Japon yerine Endonezya gitar almak istemez bence

Marcus baba sağolsun halk ekmek gibi halk enstrümanı mottosuyla yoka çıktı ama piyasa gerçeklerine erken kapıldı gibi..Kendisinin de zamanında "S.Clarke ın Alembic lerine para bulamazdık elbette,aynı gün 5 farklı stüdyoda,10 farklı tarz çalmak zorunda da olduğum için daha ucuz ve geniş yelpazeli Fender aldım yoksa gönlüm Alembic ti hani..." gibi açıklamaları vardır.
Headstock evet Fender e benzememek adına en çirkin işlerden birini yapmışlar lakin piyasada ne tutuyorsa birebir imite etmekten de geri durmamışlar..Bizim zamanımızda ki Sb dreams ten beterler hani bu konuda

Geri