Gençler şuan hangi grup veya müzisyenleri dinliyor?Dinlemeye değer önerilerinizi bekliyorum.

Merhabalar
Orta yaştayım ve müzikalite açısından yeni grup ve müzisyenleri dinleyemiyorum.Belkide ön yargımdan olabileceğimden;yeni neslin önerilerini bekliyorum.
Metal,sert soundlar ve digital müzik sevmiyorum!
Sevdiklerim psyhedelic rock,surf rock,funk,blues,jazz.
Ayrıca nostaljik pop,arabesk,TSM lerde ;bilgisayarlar olmadığından ,bas gitar,klavye ve gitarlarda kullanılmadığından bunların soundlarıda hoşuma gidiyor.
Bu bilgiler ışığında gençlerin ve genç kalanların önerilerini bekliyorum. :)

Hocam Christone Kingfish Ingram var. Blues rock icra ediyor. Kendisi 25 yaşında. Pek yenilikçi mı tartışılır ama Hendrix, SRV, Bonamassa, Clapton'ları döne döne dinlemekten sıkıldıysanız bir göz atabilirsiniz. Biraz daha modern tınlıyor çaldıkları. Ghost Hounds var. Patır kütür rock yapıyorlar ve gene modern dünyada dinlenir bence. The L.A. Maybe grubu da şans tanınır. Lynyrd Skynyrd ve AC DC tadında şarkıları var.
Edit: Ben de çok genç sayılmam ama yeni ne var takip etmeyi severim.

Abi merhabalar. Senin dünyada kaldığın sürenin henüz yarısı kadar kaldım. Herhalde yeni nesil sayılırım. Yeni grup ve müzisyenleri ben de dinleyemiyorum. En fazla maruz kalıyorumdur sadece.
Pyschodelic, prog, jazz fusion dinlerim.

‘Alan Parsons’ (yer aldığı herhangi bir şarkının hoşunuza gideceğine eminim) yanlış hatırlamıyorsam Pink Floyd The Dark Side of the Moon yapımcısıydı. İşleri de bu albüm tadındadır o yüzden severim.
‘Asia Band’ (progcu eleman amcaların kurduğu ingiliz rock grubudur) elemanlar progcu olmasına karşın müziği bana progdan ziyade Journey grubu tadındadır. Hatta sonradan bir dönem bu grupta 3 kişi çıkıp daha prog işler yapar.
‘GPS’ Asiadan çıkan 3 elemanın kurduğu gruptur. Zaten 1 albümü var ama dolu doludur. Albümde boş yok. Bir dönem Asia grubunda olan Guthrie Govan da vardır grupta.
‘U.K.’ prog müziği daha 1970lerdeyken Dream Theaterla kapışabilecek düzeyde yapan çılgın ingilizlerin oluşturduğu gruptur.
Bir daha tekrar etmek istiyorum. Daha 70lerde, Dream Theaterla kapışabilecek düzeyde müzik yapan çılgın ingilizlerin oluşturduğu gruptur. Grup zaten yarı yarıya King Crimson ve Yesten oluşur 😂.
Daha sonra birçok değişim de geçirirler. Gelen gideni çok olur gruba. Davulda Bill Bruford varken zamanla Terry bozzio(livelarını izlemek büyük zevk), Marco Minneman da çalmıştır. Tabi kafa kırdırtan asıl eleman Allan Holdsworth adlı uzaylı ingiliz amcadır. Kendi müzik türünü yaratmıştır bence bu uzaylı amca.
Bu kadar prog rock herhalde yeterli olur bir süre için. Zaten progu kulak uzun sürede sindiriyor. Yeterli enzimlere sahip değil 😂
Yaşınıza ufak bir gönderme de olsun diye
‘Level42’ öneriyorum. Funk jazz elementleriyle müthiş eğlenceli şarkıları vardır. Bass vokal abimiz çok güzel bass tokatlar. Bassçılar tanımalıdır kesinlikle. Guaranteed albümünü şiddetle tavsiye ederim. Bikaç şarkısında Allan Holdsworth da çaldı. Bunlardan biri Seven Years şarkısıdır. Favorimdir. Tavsiye ederimdir.
Benden bu kadar bugünlük teşekkürler 😄

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Abi merhabalar. Senin dünyada kaldığın sürenin henüz yarısı kadar kaldım. Herhalde yeni nesil sayılırım. Yeni grup ve müzisyenleri ben de dinleyemiyorum. En fazla maruz kalıyorumdur sadece.
Pyschodelic, prog, jazz fusion dinlerim.

‘Alan Parsons’ (yer aldığı herhangi bir şarkının hoşunuza gideceğine eminim) yanlış hatırlamıyorsam Pink Floyd The Dark Side of the Moon yapımcısıydı. İşleri de bu albüm tadındadır o yüzden severim.
‘Asia Band’ (progcu eleman amcaların kurduğu ingiliz rock grubudur) elemanlar progcu olmasına karşın müziği bana progdan ziyade Journey grubu tadındadır. Hatta sonradan bir dönem bu grupta 3 kişi çıkıp daha prog işler yapar.
‘GPS’ Asiadan çıkan 3 elemanın kurduğu gruptur. Zaten 1 albümü var ama dolu doludur. Albümde boş yok. Bir dönem Asia grubunda olan Guthrie Govan da vardır grupta.
‘U.K.’ prog müziği daha 1970lerdeyken Dream Theaterla kapışabilecek düzeyde yapan çılgın ingilizlerin oluşturduğu gruptur.
Bir daha tekrar etmek istiyorum. Daha 70lerde, Dream Theaterla kapışabilecek düzeyde müzik yapan çılgın ingilizlerin oluşturduğu gruptur. Grup zaten yarı yarıya King Crimson ve Yesten oluşur 😂.
Daha sonra birçok değişim de geçirirler. Gelen gideni çok olur gruba. Davulda Bill Bruford varken zamanla Terry bozzio(livelarını izlemek büyük zevk), Marco Minneman da çalmıştır. Tabi kafa kırdırtan asıl eleman Allan Holdsworth adlı uzaylı ingiliz amcadır. Kendi müzik türünü yaratmıştır bence bu uzaylı amca.
Bu kadar prog rock herhalde yeterli olur bir süre için. Zaten progu kulak uzun sürede sindiriyor. Yeterli enzimlere sahip değil 😂
Yaşınıza ufak bir gönderme de olsun diye
‘Level42’ öneriyorum. Funk jazz elementleriyle müthiş eğlenceli şarkıları vardır. Bass vokal abimiz çok güzel bass tokatlar. Bassçılar tanımalıdır kesinlikle. Guaranteed albümünü şiddetle tavsiye ederim. Bikaç şarkısında Allan Holdsworth da çaldı. Bunlardan biri Seven Years şarkısıdır. Favorimdir. Tavsiye ederimdir.
Benden bu kadar bugünlük teşekkürler 😄
Teşekkürler zahmet vermişsiniz.

Gençler istediğini dinlesin... değişik bir şey arıyorsan Brass Against.
Asıl adı Brass against the machine... belli olacağı üzere RATM şarkılarını nefesli enstrümanlarla cover'layarak ortaya çıktılar ama sonra değişik vokalistlerle bir çok rock, metal hit parçasını coverlayan enteresan bir oluşum oldular. Önce yadırgamıştım ama giderek daha çok sevdim. Sanırım 5 tane tam albümleri ve bazı single'ları var. Keyifli grup.

mesela Black Sabbath klasiği War Pigs

Çok yeni sayılmazlar ama aşağıdakiler güzel alternatif olabilir.
-Kenny Wayne Shepherd
-Paulo Mendonca
-Polyphia (Elektronik biraz, ama gitar çalımı yönünde epey tatmin edici)

Herkes rock metak grupları vs paylaşmış onların üzerine çok da bir şey diyemem ne kadar dinlersiniz bilmem fakat yaklaşık 12.30 saatlik bir playlist yapmıştık zamanında arkadaşlarla aktif dinlemesem de arada yolculuk vs yaparken değişiklik oluyor bakabilirsiniz 😀

Malesef Z kuşağının bir parçasıyım (görünürde genç ama aklen yaşlı biriyim), hep klasik 1970-1980'ler rock, hard rock/metal dinlerim. Bazen 1950'lere geri döndüğüm bile oluyor, ne varsa eskilerde var. Yenilerden (yeni sayılır mı bilmiyorum) Powerwolf, Nightwish, Eluveitie gibi grupları dinlerim.

Hocam aslında bir önceki paylaştığım iletideki Colt 45 gibi hard/punk Rock grupları genel çizgimdir. Ama dinleme repertuarım geniştir. Chris Rea'da dinleriz Sepultura da 😁

Geri