XLR kablosu nerede yaptırabilirim

• Konu Sahibi Konu Sahibi
tam ne arıyorsun bilmiyorum ama ... mydukkan'a bir bak

ihtiyacım olan kablo bu lakin Türkiye de satılmıyor. Bende konnektörünü alıp xlr yaptırmayı düşünüyordum.
https://www.amazon.com/Mogami-Microphone-XLR-Female-XLR-Male-Connectors/dp/B075RXK3GJ

Bana 80li yıllardan kalma bir amfi için 7 pinli erkek jack gerekmişti, output kısımını internetten sipariş edip inputuna standart jack takmıştım, kablo için boşta duran digitürkün uydu alıcı kablosu vardı sanırım onu kullanmıştım. Lehim işini ve şema okumayı hafiften biliyorsan böyle bir yöntem uygulayabilirsin. XLR 3 pin görünüyor, uygun kablon varsa yapabilirsin.

Merak ettim nerede kullanacaksınız bunu?

20 yıllık stüdyocuyum. Böyle bir XLR kablo hiç görmedim. Hatta siz paylaşana kadar varolduğunu dahi bilmiyordum. Dahası onlarca ekipmanda hiç böyle bir şeye ihtiyacım olmamıştı. Belki ihtiyaç duysam ben de arardım ama hiç olmadı yani. Baktığımda da sağlamlığı konusunda endişelerim var.Normal olanlarda bile bir süre sonra oluşan deformasyon sıkıntılara yol açıyor. Bu dizaynın kısa sürede sorunlara gebe olması çok muhtemel.

Bulması / kaliteli olanını çok zor bir başlık gibi. Özel ölçüde yaptıracaksanız; başlığı bulmanız yeterli. Gerisini istanbul tünel / yüksek kaldırımda yaptırabileceğiniz çok yer var. Sakın sıradan elektronikçilere gitmeyin, ses sistemlerinde doğru / nitelikli kablo kullanımını bilmez, gider ucuna elektrik kablosu bağlarlar.

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merak ettim nerede kullanacaksınız bunu?

20 yıllık stüdyocuyum. Böyle bir XLR kablo hiç görmedim. Hatta siz paylaşana kadar varolduğunu dahi bilmiyordum. Dahası onlarca ekipmanda hiç böyle bir şeye ihtiyacım olmamıştı. Belki ihtiyaç duysam ben de arardım ama hiç olmadı yani. Baktığımda da sağlamlığı konusunda endişelerim var.Normal olanlarda bile bir süre sonra oluşan deformasyon sıkıntılara yol açıyor. Bu dizaynın kısa sürede sorunlara gebe olması çok muhtemel.

Bulması / kaliteli olanını çok zor bir başlık gibi. Özel ölçüde yaptıracaksanız; başlığı bulmanız yeterli. Gerisini istanbul tünel / yüksek kaldırımda yaptırabileceğiniz çok yer var. Sakın sıradan elektronikçilere gitmeyin, ses sistemlerinde doğru / nitelikli kablo kullanımını bilmez, gider ucuna elektrik kablosu bağlarlar.
inanın bende ihtiyacım olduğunda böyle bir xlr kablosunun olduğunu öğrendim. düşük profil mikrofon kolu kullanıyorum mikrofon ile kol arasına normal xlr girişleri sığmıyor farklı açıyla da kullanamıyorum mecburen bu kabloya ihtiyacım var.

Selamlar bir, iki, üç ve dört. Bu dört linkteki üründen ihtiyacım olanları alırdım. Bir de mikrofon kablosu alırdım. Kendim lehimlerdim. Gözüm almıyorsa herhangi bir elektronikçiye lehimletirdim.

İzmir için Add+ Atilla Abiye gidiyorum bu tarz işlerde. Hiç pişman olmadım.

Ek olarak: lehim konusunda biraz beceriksiz olduğum için aşağıdaki gibi bir parça aldım. İşleri baya kolaylaştırıyor.
lehim_stand.jpg

Geri