Klasik gitar tuning ayarı

Gitarın kafa tarafında birkaç kulakçık göreceksiniz bu kulakçıklar gitarınızın tellerinin gerginliğini artırıp azaltarak çıkaracağı notanın yüksekliği ve alçaklığını belirler. Gitarın standart olarak kabul gören akort sistemi mi la re sol si mi şeklindedir gitarınızın kafasındaki kulakçıkları çevirerek bu notaları yarım ses düşük ve ya yüksek ayarlayabilirsiniz (genelde düşük ayarlanır) normal akort sisteminizi bir yarım ses aşağı indirerek re# sol# do# fa# la# re# şeklinde ayarlayabilirsiniz bunu yapmak için google'a google tuner yazmanız yeterli ayrıca bunu yapmak için yalnızca bir youtube videosu izlemeniz de yeterli idi ancak siz buraya konu açarak insanları ayağınıza çağırmayı tercih ettiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İnternetten baktım tabikide gitarın sabit akorlarla (mi la re sol si mi) gelidiğinide biliyorum bu isimlerin karışılığı e a d g b e olarak çıkıyor ben open c tuninigini yapmak istemiştim çalmak istediğim şarkı için ( legend of eagle bearer ) ama uygulama üzerinde karşılıklarını bulamadım onun için son çare buraya yazdım zaten bir gün önce buldum burdaki sistemide bilmiyorum yani kimseyi ayağıma çağırdığım falan yok tabikide araştırdım bulamamıştım bu gün müzik hocama sordum tuningi ayarladım zaman ayırdığın için teşekkür ederim

Geri