Bu gitar da neyin nesi ? Kozmos KST-S1CL-MBL S1

Strat özelinde konuşamam fakat markaya dair ilk izlenimlerimi paylaşabilirim sanırım. Yaklaşık 1.5 ay önce Zuhal'den teşhir ürünü Kozmos Les Paul aldım, linkini aşağıya ekleyeceğim. İlk gözlemlerim gayet olumluydu, geçen sürede de çok memnun kaldığımı söyleyebilirim.

- Fret işçiliği iyi, klavye boyunca en ufak bir çıkıntı yok, gayet düzgün işlenmiş.
- Akort kaçırma problemi daha önce çaldığım LP kasalardan fark edilir derecede daha az, hatta neredeyse yok diyebilirim ki her 2 saniyede 7 tane bend atmazsam rahat edemiyorum :)
- Potlar da, akort kulakçıkları da, switch de gayet iyi çalışıyor, fakat kulakçıklar ucuz olduklarını belli ediyor yine de, çok hassas değiller.
- Ton mevzusu şahsi olduğu için oraya girmiyorum, ama beni tatmin etti manyetikler.
- Gitara dair tek şikayetim sap eşiğinin headstocka bağlandığı yerde iki yanda da cila çatlaması var ve pickguard'ın bağlantı vidalarından biri kendiliğinden sökülüp düştü. Bulamadım evde hiçbir yerde, kedilerden biri mideye indirmemiştir diye umuyorum.

Bunlar ışığında Kozmos için görüşlerim gayet olumlu. Eğer kalite kontrol genel olarak bu seviyedeyse çok rahat tercih edilebilecek bir giriş-orta seviye gitarı olarak düşünebilir kanımca.

Strat özelinde konuşamam fakat markaya dair ilk izlenimlerimi paylaşabilirim sanırım. Yaklaşık 1.5 ay önce Zuhal'den teşhir ürünü Kozmos Les Paul aldım, linkini aşağıya ekleyeceğim. İlk gözlemlerim gayet olumluydu, geçen sürede de çok memnun kaldığımı söyleyebilirim.

- Fret işçiliği iyi, klavye boyunca en ufak bir çıkıntı yok, gayet düzgün işlenmiş.
- Akort kaçırma problemi daha önce çaldığım LP kasalardan fark edilir derecede daha az, hatta neredeyse yok diyebilirim ki her 2 saniyede 7 tane bend atmazsam rahat edemiyorum :)
- Potlar da, akort kulakçıkları da, switch de gayet iyi çalışıyor, fakat kulakçıklar ucuz olduklarını belli ediyor yine de, çok hassas değiller.
- Ton mevzusu şahsi olduğu için oraya girmiyorum, ama beni tatmin etti manyetikler.
- Gitara dair tek şikayetim sap eşiğinin headstocka bağlandığı yerde iki yanda da cila çatlaması var ve pickguard'ın bağlantı vidalarından biri kendiliğinden sökülüp düştü. Bulamadım evde hiçbir yerde, kedilerden biri mideye indirmemiştir diye umuyorum.

Bunlar ışığında Kozmos için görüşlerim gayet olumlu. Eğer kalite kontrol genel olarak bu seviyedeyse çok rahat tercih edilebilecek bir giriş-orta seviye gitarı olarak düşünebilir kanımca.

Evet övüyorlar les paul modelini. Elinden çokça gitar geçmeyen biri olarak denemiştim. Ufak bir gitar mağazasında görmüştüm. Ama baya hoşuma gitmişti. Öncedende şu videoyu izlemiştim. O yüzden görünce deneyeyim dedim.

forumda daha önce de sormuştum...

sahibinden com sitesine neden sarı site diyor herkes?
site ismi vermek mi yasak?
voldemort gibi laneti mi çağırmış oluyoruz?
gizli bir anlaşma var, adını anmayalım tarikatı mı kuruldu?
genel olarak gıcık mı oluyoruz?
yoksa sadece sarı site (8 harf) yazmak sahibinden (10 harf) yazmaktan kısa ve 2 harf tasarruf mu ediyoruz?

nedir bu gizem?

yoksa sadece sarı site (8 harf) yazmak sahibinden (10 harf) yazmaktan kısa ve 2 harf tasarruf mu ediyoruz?

nedir bu gizem?
Sitenin de sadece logosu sarı bu arada.
Bu kuşaklar gerçek sarı sayfaları görse korneaları filan yanacak herhalde. Hey gidi rehberler hey... 🤣

nedir bu gizem?
İsmini söyleyince Sx'leri Fender gibi satmaya çalışanlar,Usa Squier'lar,50 Binlik gitara bi tane epi lp100 + 500 veririm diyenler geliyor lütfen dikkat edelim.

nedir bu gizem?
bence uzun . sahibinden.com yazmaya acayib üşeniyorum :)

Bence o kadar kötü gitar yaptılar ki kendi kendilerine “lan biz ne yapıyoruz” demiş olabilirler ya da marangozlardan kütük artmayınca “böyle olmayacak gidip ağaç alalım “demiş olabilirler.😊
Deneyince deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz
aslında doğru bir bakış açısı....
ta ki gitarda bir vida gevşediğinde altındaki deliğin dört yana çatlamış olduğunu görene kadar,
mükemmel görünen fret işçiliği ilk mevsim değişiminde saptan ayrılıp avuç ve parmak doğramaya başlayana kadar
gövde boyası ilk sıcak günde terlediğinde ya da beyaz gömlek giydiğinde dirsek altına sıvaşana kadar
akort burguları cıjengg diye bir ses çıkarıp üçüncü tel değişiminden sonra kaydırma yapmaya başlayana kadar

daha da sayarım da genel işçilik ve detay kalitesi anlamında anladın ne demek istediğimi...
Ibanez Azes 40 almaya niyetlenirken bu alet atak yaptı şimdi. Fiyatları yakın birbirine ama bunun artısı çokmuş gerçekten de. Deneme şansınız oldu mu hocam, klavye rahatlığı nasıl acaba?

bu gitarın 2.eli sarı site de 9500tl
Bugün Tünel'de denedim gitarı.
Ne yazık ki izlenimlerim olumsuz. Klavye ağacı, tel yüksekliği ve çalım doğrudan "Çin malı" etkisi verdi. Köprüde saddle ayarları son derece yüksekti; cızlama-bızlama yoktu klavyede, ama gitar o haliyle çok çalınır durumda da değildi. Tuşe ve tel yüksekliği dışında gitarın bir ofsaytı yoktu, ama gel gelelim bunlar benim takıntılı olduğum unsurlar. Belki luthier görse adam olur, ama bu gitarların fiyatı 15 bin TL. Endonezya Sire S3 17 bin TL; ama arada resmen klas farkı var.
Ancak şunu da söyleyeyim. Bu fiyat aralığındaki AZES'ler de öyle pek matah değil zaten.

Özetle, bu gitar 15 bin TL etmez. 10 TL'den fazla vermem bu gitara. O yüzden bence sahibinden üzerindeki ikinci el fiyatı (ki o luthier görmüş ve ayar yapılmış) uygun bence.

nedir bu gizem?
Forum kuralları md. 11:
11) "İlan Panosu" kategorisi haricindeki forumlarda reklam veya alım satım amaçlı paylaşımlar yapmak yasaktır. (satılık/alınık ürün/web sitesi/ilan linki/herhangi bir ticari oluşum vb.) Ancak gereklilik halinde yardım/bilgi paylaşımı amaçlı link paylaşımları serbesttir.

😂

sahibinden bir site, spesifik bir satış ilanı için burada reklam yapmıyoruz ki, neden o siteye takma ad veriliyor diye sordum ... mesela iPhone incelemek için apple.com.tr sitesine bak demek yerine elmalı yere bak mı diyecez... :)

Bugün Tünel'de denedim gitarı.
Ne yazık ki izlenimlerim olumsuz. Klavye ağacı, tel yüksekliği ve çalım doğrudan "Çin malı" etkisi verdi. Köprüde saddle ayarları son derece yüksekti; cızlama-bızlama yoktu klavyede, ama gitar o haliyle çok çalınır durumda da değildi. Tuşe ve tel yüksekliği dışında gitarın bir ofsaytı yoktu, ama gel gelelim bunlar benim takıntılı olduğum unsurlar. Belki luthier görse adam olur, ama bu gitarların fiyatı 15 bin TL. Endonezya Sire S3 17 bin TL; ama arada resmen klas farkı var.
Ancak şunu da söyleyeyim. Bu fiyat aralığındaki AZES'ler de öyle pek matah değil zaten.

Özetle, bu gitar 15 bin TL etmez. 10 TL'den fazla vermem bu gitara. O yüzden bence sahibinden üzerindeki ikinci el fiyatı (ki o luthier görmüş ve ayar yapılmış) uygun bence.
Aklımda 3 gitar vardı üçüyle ilgili de yorum yapmışsınız 😀 sanırım Sire S3 alacağım herkes klavyesinin çok rahat olduğundan bahsediyor, tabi kendim de deneyeceğim

Geri