Pedallarla pc bağlantısı

Merhaba gitarım için efekt alıcam ama amfim yok pc den ses alıyorum pedal alsam şöyle bir bağlantı çalışırmı

Gitar-pedal-pc
Bu sırayla bağlayıp taksam bilgisayardaki uygulamam pedalın takılmış veya var olduğunu anlayabilirmi anlatamadım olayıda anlayam varsa lütfen yardımcı olursa çok iyi olur

Pedallar sadece küçük devreler (büyük bir kısmı) bunların içinde pc ile etkileşime girecek bir sistem yoktur. Böyle bir şey yapma sebebinizi de anlamadım, zaten (wah ve volume dışında) efektleri pc üzerinden verebiliyorsunuz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Pedallar sadece küçük devreler (büyük bir kısmı) bunların içinde pc ile etkileşime girecek bir sistem yoktur. Böyle bir şey yapma sebebinizi de anlamadım, zaten (wah ve volume dışında) efektleri pc üzerinden verebiliyorsunuz.
Pedalı hissetmek daha hoş değilmi ve okulumda yakın zamanda inşallah konser vericez grubumla o yüzden de ihtiyaç duyuyorum

Pedalı hissetmek daha hoş değilmi ve okulumda yakın zamanda inşallah konser vericez grubumla o yüzden de ihtiyaç duyuyorum
Okulda konser verecekseniz hiç pedal falan almaya uğraşmayın. Elinizden zaten bir ses kartı olmalı (pc üzerinden ses aldığınıza göre) o ses kartını ve pc yi alın okula götürün gitar - ses kartı - pc bağlantısı yapıp sonrasında ses kartı line outundan mixere ya da monitöre girersiniz. Pedalı hissetmekle neyi kast ettiğinizi anlamadım yani ayağınızla basmak ya da elinizle ayarlamayı kast ediyor olabilirsiniz kişiden kişiye değişir ama ses kalitesi açısından bir şart değil.

Auto wah bence keyifli değil (belki de ben çok klasikçiyim) ayakla basmak daha keyifli.
Katiliyorum :D belki ben de fazla klasikciyim, hep diyorum o Vox Grey Wahlardan bi elime gecse de..
Hos tabii, ama amfi olmadan pedal alani hic duymadim. Dijital efektler cok daha ucuz ve cok daha bol sayida, sizin icin daha cikarli olmaz mi?

Merhaba gitarım için efekt alıcam ama amfim yok pc den ses alıyorum pedal alsam şöyle bir bağlantı çalışırmı

Gitar-pedal-pc
Bu sırayla bağlayıp taksam bilgisayardaki uygulamam pedalın takılmış veya var olduğunu anlayabilirmi anlatamadım olayıda anlayam varsa lütfen yardımcı olursa çok iyi olur
Sorunuzun cevabı evet program bunu anlar. Örneğin bias, amplitube ya da neural dsp vs kullanıyorsunuz, tonu ayarladınız, çalarken wah pedalına basarsanız wah açılmış olur o tonla çalarsınız, kapatınca wahsız devam edersiniz gibi... Sorunuzu doğru anladıysam cevap bu şekilde :)

Sorunuzun cevabı evet program bunu anlar. Örneğin bias, amplitube ya da neural dsp vs kullanıyorsunuz, tonu ayarladınız, çalarken wah pedalına basarsanız wah açılmış olur o tonla çalarsınız, kapatınca wahsız devam edersiniz gibi... Sorunuzu doğru anladıysam cevap bu şekilde :)
Teşekkür ederim cevabınız için

Aslında program algılayıp ona göre davranmıyor sadece wah sinyal zincirine katılıyor. Bu biraz da bir pedalboard üzerindeki pedallar gibi hepsi birbirinden bağımsız olarak sinyal katmanına katılması gibi.

@UguRocK
Hocam mesajı yanlış anlamadınız umarım. İkinci kere okuduğumda biraz çok bilmiş gibi görünen bir üslub kullanmış gibi hissettim. Bunu demekte ki amacım soruyu soran arkadaşın ses kartının önüne örneğin tube screamer atığında neden amplitube sadece düz overdrive gösteriyor neden tube screamer ile oynayınca amplitube üzerindeki overdrive ayarları değişmiyor gibi sorular sormasını engellemekti.

@UguRocK
Hocam mesajı yanlış anlamadınız umarım. İkinci kere okuduğumda biraz çok bilmiş gibi görünen bir üslub kullanmış gibi hissettim. Bunu demekte ki amacım soruyu soran arkadaşın ses kartının önüne örneğin tube screamer atığında neden amplitube sadece düz overdrive gösteriyor neden tube screamer ile oynayınca amplitube üzerindeki overdrive ayarları değişmiyor gibi sorular sormasını engellemekti.
Estağfurullah neden yanlış anlayım? Hepimizin amacı yardımcı olmak. Forumda hepimizin bildiği/bilmediği şeyler var, hep beraber öğreniyoruz.
Kaldı ki iş sizin üslubunuza gelene kadar (biliyorsunuz diğer başlıkta) neler oldu/oluyor...
Nezaketiniz için ayrıca teşekkür ederim.

Geri