Suzuki Telecaster

Sadece forumda değil internetten de çok fazla bir bilgiye erişemediğim Suzuki Telecaster hakkında bilgisi olan varsa fotoğraflarını paylaştığım gitar hakkında daha önce deneyimleyip bilgisi olan görüş bildirebilir mi? Tahmini olarak sıfır yada 2.el fiyatları nedir? (Fenderin kendi formunda STL-2 için tahmini 60-100$ 2.el piyasası olduğunu okudum)
Alttaki Model STL-10. Burgular başlangıç seviyesi burgular gibi duruyor. Telecaster işçiliğinden pek anlamam. Ama en azından göze gelen farklı durumlar var mıdır?

IMG-20240301-WA0001.jpg

IMG-20240301-WA0002.jpg
IMG-20240301-WA0004.jpg

IMG-20240301-WA0005.jpg
IMG-20240301-WA0006.jpg

Deneme şansım olmadı ama yabacı forumlarda denk gelmiştim bu gitara. Herkes fiyatın uygun olup çok kaynak olmamasından şikayetçiydi. Elemanın biri denemiş ama manyetikleri sevmemiş. Manyetik dışında iş görür gitar, beğendim demiş.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgileri burada da paylaşsanız biz de öğrensek nasıl olur? 🙂
Tabii.

@Gezginluthier köprü saddleların çelik olduğunu ifade etti. Yapımı hakkında Çin olarak görüş belirtti ama bir yerde yine farklı bir Suzuki gitar için Vietnam yapımı okumuştum. Aynı Apple telefonlar gibi dizayn Japon, yapım ise daha ucuz bir Asya ülkesi(Çin-Vietnam vs).

Gitarı boyayan EngGitar ise gövde ağacının yüksek ihtimalle Alder olduğunu hatırladığını ifade etti.

Klavyenin rosewood olduğuna dair kısıtlı kaynaklarda bilgiye eriştim.

Bu arada bu modelin muhtemelen 2.el piyasası ortalama max200$ civarı. Bunu dikkate alın.

Son düzenleme:
Merhaba,
ben 10 senedir kullanıyorum, son bir seneden bu yana manyetiklerini değiştirdim ama eski orjinal manyetikleri daha sıcak gelince tonerider manyetikleri söktüm.
Bir ara satmayı düşündüm ama denediğim telecaster gitarlar(fender-kosmos-sx) üst seviyeleride dahil olmak üzere vazgeçemedim.
Özellikle sap yapısı çok muazzam. NUX-BT20 anfi Zoom G1 Signature ile kullanıyorum. Bu arada burguları başarılı giriş sevyesinden 1 kaç tık yukarıda.

Tabii.

@Gezginluthier köprü saddleların çelik olduğunu ifade etti. Yapımı hakkında Çin olarak görüş belirtti ama bir yerde yine farklı bir Suzuki gitar için Vietnam yapımı okumuştum. Aynı Apple telefonlar gibi dizayn Japon, yapım ise daha ucuz bir Asya ülkesi(Çin-Vietnam vs).

Gitarı boyayan EngGitar ise gövde ağacının yüksek ihtimalle Alder olduğunu hatırladığını ifade etti.

Klavyenin rosewood olduğuna dair kısıtlı kaynaklarda bilgiye eriştim.

Bu arada bu modelin muhtemelen 2.el piyasası ortalama max200$ civarı. Bunu dikkate alın.

Klavye ağacı pau ferro

Geri